Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Viktor77 #25 üzenetére

    Tekintettel arra, hogy csak ezt az egy aspektusa érdekel, csak ezt vagy hajlandó figyelembe venni, így még véletlenül sem gondolod át, mit jelentettek volna a trió által követelt és a hitelek újbóli felvételéhez kényszerített megszorítások. Az a fajta út, amit ajánlottak, még soha, sehol, senkinek nem jött be.

    „illetve magas kamatszinttel válaszoltak a kormányzati kiadásokra.”
    Hát, Járai mást nem nagyon tehetett. Persze, ballib (Surányi) utólag okos, az a baj, hogy menet közben sosem sikerült jól csinálni,a vége mindig egy kb.szott nagy eladósodás.

    „A görög hasonlatot nem is értem…ők sokkal jobban eladósodtak és túlköltekeztek, miközben az euró miatt nem érezték meg időben a hatásokat”
    És ami miatt őket megmentik, folyamatosan, sok éve, elképesztő összegeket leírva az adósságból. Minket nem mentettel volna meg.
    A hasonlat nem a válságoz vezető, hanem az onnan kivezetni szándékozott út kényszerítésére vonatkozott. Ha maradunk a présben, süllyedtünk volna, mint Atlantisz.

    „ha abból finanszírozták volna, még nem is lett volna nagy baj”
    Te egy generációval későbbi történetre gondolsz, én itt Horn-Bajuszkirály párosra gondoltam. Azzal baj lett. Emlékszel: „Lassan mondom, hogy mindenki megértse: nem lesz gázáremelés.”

Új hozzászólás Aktív témák