Hirdetés

2018. június 24., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) b.

b.
(PH! kedvence)

Kissé nehézkes az angol tudásom. Konkrétan mire jó ez az eSim? milyen extra szolgáltatásokat lehet vele párhozamosan alkalmazni a chippel illetve milyen előnyei vannak/ lehetnek?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#2) dajkopali válasza b. (#1) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

itt van egy jó magyar leírás (a hírben is kicserélem)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) b. válasza dajkopali (#2) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Köszi, pont erre volt szükségem . :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#4) Xpod

Xpod
(PH! addikt)

Ez azt jelenti, hogy megszűnik a szolgáltató függő telefon? Nem kell unlockolni, ha szolgáltatót akarok váltani?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#5) dajkopali válasza Xpod (#4) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

annyiban változik a helyzet, hogy bár a szolgáltatóhoz kötődő szerződéses kötelezettség megmarad, egyszerűbb lesz szolgáltatót váltani, mivel csak a chiphez kapcsolódó profilt kell egy új kóddal aktiválni
vagyis: igen
és épp ezért halad vontatottan a bevezetése, mivel igen komplex és bonyolult a korábbi modell leváltása

[ Szerkesztve ]

(#6) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Ez szuper, csak egyelőre hány ilyen eSIM-es mobil is van forgalomban? :F Pedig a vízállóság szempontjából tényleg szuper lenne!

(#7) serrin válasza Xpod (#4) üzenetére

serrin
(tag)

Valójában nem csak szolgáltató függő lesz, hanem szolgáltató nélkül cserélhetetlen simet jelent.

Szerintem a nagyon sok hátrányhoz nagyon kevés előnyt ad. Egyedül pl.: egy cég esetén jó, ha központilag tudják a kártyák cseréjét korlátozni, de ez egy magánembernek csak hátrány.

iPhone SE 64GB & Lumia 735 || "Privát üzenetnél gyorsabb az e-mail, e-mail-nél gyorsabb az sms, sms-nél a telefonhívás."

(#8) Matada2.3 válasza Fred23 (#6) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

Kizárólag a Pixel 2 szériában van e-SIM most, az is csak a Google Fi hálózaton működik..

Finn the human

(#9) Lenry

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

ezt vagy 10 éve meg kellett volna lépni.
sőt.
nagyjából a kijelzővel rendelkező mobilok megjelenésekor ki lehetett volna dobni a SIM-kártyát a francba és pl egy usernév / jelszó kombóval feljelentkezni a hálózatra, és kész.
amelyik készüléken bejelentkeztél, ott csörög ki a telefonszámod.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Matada2.3 válasza Lenry (#9) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

Számora az a fura, hogy az Apple nyomta mindig a kisebb és kisebb SIM-et, aztán az utóbbi időben felhagyott ezzel és nem is lehet hallani arról, hogy mit tervez az e-SIM technológiával.

Finn the human

(#11) anulu

anulu
(PH! félisten)

örülnék az LTE iWatch támogatásnak :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#12) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

hmm... nehézzé teheti ez az esim mondjuk egy "bulizós" vagy "túrázós" (nagyakkus) másodlagos készülék használatát...
bár kérdés, hogy "milyen áron ad" majd a szolgáltató ki második készülékre "esim" kódot, esetleges párhuzamos(?) használathoz... (egyszeri összeg? , plusz havi költség? ...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; R9 280; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#13) dajkopali válasza DraXoN (#12) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

a párhuzamos szolgáltatás itt az IoT-t jelenti, a szolgáltatóváltás - egyelőre - más tészta

(#14) dabadab válasza Matada2.3 (#10) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Az iWatch 3-ban eSIM van.

DRM is theft

(#15) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

.. most elgondokodtam ...
QRkódos aktiválás ügye? ... autóban? .. hmm... tolatókamerának jó lesz ha "felmutatom" :DDD

.. nyilván ott majd mondjuk egy párosított telefonon keresztül mehet, de akkor is ;]

#13 dajkopali:
Én arra gondoltam a párhuzamos alatt, hogy emberünknek több készüléke van, de időnként cserélné ilyen-olyan okból..
Vagy akár a Mobilarenás tesztelőknek mennyire nehezítené ez meg a készülék tesztelést?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; R9 280; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#16) Fred23 válasza Matada2.3 (#8) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Kíváncsi leszek, jövőre hány teló jön majd eSIM-mel! Ez, meg a hardveres AV1 support sokat dobna az új telók korszerűségi értékein. :)

(#17) Matada2.3 válasza dabadab (#14) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

A kolléga mobilra kérdezett rá, de igen, az i3-nak is van LTE verziója, amiben e-SIM van. :)

(#16) Fred23: Meg merném kockáztatni, hogy a 19-es flagshipekben már jelen lesz, mint opció. :)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#18) kleinguru válasza Matada2.3 (#17) üzenetére

kleinguru
(PH! addikt)

Szerintem az idei új iPhone-okban is. És már értelmet is nyer a "dual sim" a legnagyobb készülékben:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19) Fecogame

Fecogame
(PH! addikt)

Végre! :)

16dBi / 38cm WiFi antennák raktárról ---> https://goo.gl/D29Wz

(#20) lugosi válasza Lenry (#9) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

"pl egy usernév / jelszó kombóval feljelentkezni a hálózatra, és kész.
amelyik készüléken bejelentkeztél, ott csörög ki a telefonszámod."

A T-mobile USA-nak van ilyen szolgáltatása kb fél éve. Nagyon tuti.
Két példa ami miatt nagyon jó:
1. Egy telefonod van, és van rajta maszek és céges számod is. Nem csak kettő, összesen ha jól tudom 16 számod lehet egy készüléken.
2. Több készüléken csörög ki ugyanaz a szám (mert többen vannak bejelentkezve ugyanabba a fiókba). Pl azt mondod, hogy ez a szám a "Lenry család" száma, kvázi vezetékes számot kiváltó. Egyszerre csörög 3 készüléken, és aki hamarabb felveszi, az beszél.

Azzal is demózták, mikor otthon felejted a mobilod, de egy másik eszközön át tudod venni.

Szerintem ezek mind szuper szolgáltatások. Egy biztos, ahogy lesznek a fenti szolgáltatások itthoni szolgáltatónál, azonnal előfizetek rá (ja, igen, külön díjas szolgáltatásokról van szó).

Nem vagyok benne biztos, hogy konkrétan a fentiek eSIM-mel vannak megoldva, lehet, hogy valamilyen appot kell telepíteni a telefonra, de ha eSIM megoldás lesz, akkor az szuper lesz. Emiatt még szolgáltatót is váltanék. (Bár feltételezem, hogy ha a fenti szolgáltatásokat valamelyik szolgáltató elsőnek vezeti be tényleges kereskedelmi forgalomban, az 90% hogy a Telekom lesz.)

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#21) dajkopali válasza DraXoN (#15) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

igazából ez az arénésok bulija, fognak írni róla, nagyon sokat :)
most még csak azt látni, hogy belevágtak, a Telekom meg a Huawei előrelátóan - és szerintem helyesen - beleálltak
egy év nagyon sokat fog dobni a dolgon, mert az egyértelmű, hogy ez a jövő, de a gyakorlati kérdések végtelenül tisztázatlanok

[ Szerkesztve ]

(#22) zseko válasza lugosi (#20) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

'Szerintem ezek mind szuper szolgáltatások. Egy biztos, ahogy lesznek a fenti szolgáltatások itthoni szolgáltatónál, azonnal előfizetek rá (ja, igen, külön díjas szolgáltatásokról van szó).'

Tényleg jól hangzik, és nem értem miért nem terjedt még el ez a fajta hálózatba bejelentkezés, viszont én meg nem lennék hajlandó pluszban fizetni érte.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sultan

Sultan
(fanatikus tag)

Én már annak is örülnék ha lenne térerőm mindenhol Budapesten. :(((

[ Szerkesztve ]

Apple fan! :-)

(#24) osztraksajt

osztraksajt
(őstag)

Kevés dolog van jelenleg a mobiltelefonálásban amit kimondottan jó és praktikusan megvalósítottnak gondolok, de az egyik pont maga a sim kártya. Mivel megtestesíti magát az előfizetést így bármely arra alkalmas készülék használni tudja.

Külföldön vagyok, beázott/összetört a telefonom, vagy éppen olyat akarok használni aminek van helyi frekvenciatámogatottsága (pl usa vagy távolkelet ahol kenhetem a hajamra az adatkapcsolatot GPRS-en, már akár egy google maps is használhatatlan vele). Innentől ki leszek szolgáltatva a szolgáltatómnak, kezdjek el külföldön másik telefont kajtatni amin fel tudom őket hívni vagy netet vadászni heroináron amin be tudom aktiváltatni az új esimes telót, mert olyat kölcsön kapni biztos nem fogok. Vagy éppen a telefonomba belepattintanék egy helyi mobilnetes kártyát.... Folytassam?

[ Szerkesztve ]

(#25) astorre19 válasza zseko (#22) üzenetére

astorre19
(fanatikus tag)

Igen, a magyarok szeretnének mindent ingyen:)
Legyen innováció,meg fejlődés na de fizessen más érte:)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#26) lugosi válasza osztraksajt (#24) üzenetére

lugosi
(PH! nagyúr)

Régen is azt mondták, hogy minek mobiltelefon, az összes ismerősnek, családtagnak van vezetékese, sok a fülke, kp se kell hozzá mert volt telefonkártya, gyűjteni is lehetett, különben is nem mindenhol van térerő, nagyon drága. Tehát felesleges, ne legyen. Aztán az lett a jövő, még a vezetékest is kiszorította a lakossági szegmensben szinte teljesen.

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#27) Béééla válasza lugosi (#20) üzenetére

Béééla
(őstag)

Ezt a technológiát már akkor tanították, amikor az egyetem korai éveit töltöttem: SIP a becsületes neve. Csak hát amíg Átlag Józsinak előbbre való, hogy a legújabb ájfonjában még több gigapixel legyen meg szelfi, addig az ilyen dolgok bumfordi kockadolgok lesznek neki. Mit érdekli hogy miként megy és hogy valójában a használt technológia kőkorszaki, van ÁjMesszidzs és egyszerre több lánynak tudja elküldeni a dikkpikket és ez a fontos!

Az eSim jó, beágyas környezetben megy ám az anyázás ha kilazul a kártya, meg amúgy is egy csatlakozó, sok helyet is foglal (igen, a nano sim is tud nagy lenni, sőt - óriási), és tényleg - a másik kontinensre utazókon (sok szerencsét a frekikhez is!) és a naponta telót cserélőkön kívül kit hátrál az eSim? Egyedül a dual sim lehet bajos mert tuti, hogy még ritkább lesz így a műfaj.

Bélabá

(#28) tomazin válasza astorre19 (#25) üzenetére

tomazin
(PH! addikt)

Igen a nagy spúr magyarok mindenkinél kevesebb havidíjat fizetnek a mobilozásért... :N

(#29) vilmose33

vilmose33
(senior tag)

Remek, kiváncsian várom.

(#30) Lenry válasza lugosi (#20) üzenetére

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Tényleg szuperek. :K
Megint csak adja magát a kérdés, hogy mi volt az a technikai akadály, ami miatt ez nem így működik mindenhol már legalább egy évtizede?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Rickenstein

Rickenstein
(senior tag)

...és hát ne feledkezzünk meg az Apple okosóráiról: a 3. generáció már eSIM támogatással jelent meg az Egyesült Államokban. Azért az király lenne, ha futás közben ott lenne a csuklómon egy telefonálásra is alkalmas eszköz, nem kellene az okostelómat is magammal cipelnem.

PS C:\>_

(#32) Sanyi.mTs

Sanyi.mTs
(őstag)
LOGOUT blog

hááát, nem tudom. ha valaki megszerzi vagy feltöri a user/password-öm, akkor buktam a számot? persze nem, mert bemész üzletbe és megoldják, de addig is nagy károkat tudnak neked okozni.

(#33) Lenry válasza Sanyi.mTs (#32) üzenetére

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

pont ugyanakkorát, mintha ma elhagyod a telefonod

(#34) Sanyi.mTs válasza Lenry (#33) üzenetére

Sanyi.mTs
(őstag)
LOGOUT blog

de ebben az esetben nem tud kárt okozni a megtaláló. (nálam aktív: SIM PIN, telefonon meg ujjlenyomat vagy feloldó kód kell)
ha feltörik az eSIM-es profilod, akkor a mobil számlád terhére (és egyéb módon is) tudnak anyagi kárt okozni.

(#35) staker

staker
(őstag)

Ideje volt.

Mate 10 Pro | Otthoni Internet 1000

(#36) DraXoN válasza Sanyi.mTs (#34) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

sim kártyát is lehet klónozni és úgy "ellopni" a jelenlegi számodat is.. de legalábbis "kölcsönvenni" ... nem nagyobb a lopás esélye esimnek mint a simának.

De esimnél simán eltudok képzelni egy online felületet ahol lehet látni a bejelentkezett (vagy csak aktivált) eszközöket és akár egyenként le lehetne tiltani közülük..
HA a szolgáltatók is úgy akarják akkor lehetne egy webes felület ezekre...

[ Szerkesztve ]

(#37) KengelRoland

KengelRoland
(fanatikus tag)

Már nagyon várom. Végre nem kell majd a hülye telefonokkal rohangálni. Elég lesz a karóra és egy blue füles.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#38) tonyrulez válasza lugosi (#20) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Na ez nagyon kellene. Most is van 3 telefon, egy saját, egy céges, egy kerékpározós (ami nem tepsi és befér a nyereg alatti tasiba). Most munkába vihetem mindkét telót, ha meg bicózok max. az tud hívni aki tudja azt a számot is, mert hívásátirányítás drága, SIM csere hosszadalmas. Csak sajnos mire ez elérhető lesz a telefonokban, és a szolgáltatók is bevezetik...

4 8 15 16 23 42

(#39) DraXoN válasza tonyrulez (#38) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

...addigra nem kapsz akkora telefont ami belefér a nyereg alatti táskába ;]

(#40) ZnVjaw0K válasza Fred23 (#6) üzenetére

ZnVjaw0K
(tag)

Hagyományos Form Factor-okban is elérhető az új eUICC funkcionalitás. Tehát szokásos "SIM kártya"-ként is létezik, ugyanúgy berakhatod a régi telefonodba és válthatsz szolgáltatót vagy előfizetői profilokat innentől kezdve kártyacsere nélkül. Kérdés, hogy az end user-ek felé is elérhetővé válik-e kártya formában.

(#18) kleinguru: dual sim-et nem támogat. Egyszerre csak egy profil lehet rajta aktív. Több profilt is tárolhat inaktív állapotban. Dual sim-hez 2db eUICC-t kell beszerelni a végkészülékbe.

(#32) Sanyi.mTs: Itt nincs user/pw. Az MNO(szerk: mobile network operator) által saját hatáskörben titkosított credential-okat és profil információkat az előfizető management "Data Preparation" nevű modulja saját nyilvános kulccsal titkosítva(szerk: pontatlanul fogalmaztam, nem ér belekötni:D mindenki tudja miről van szó) szabványos profilba rendezi, amit a "Secure Routing" komponensen keresztül, az ő kulcsával mégegyszer titkosítva juttat el a végberendezés eUICC moduljára. Minden lépésben autentikációval természetesen.
Az adatvédelmet az iparági szabványokat szigorúan betartva szabványosította a GSMA, az infrastruktúra szereplőinek a kulcsokat önmaguktól is elzárva, HSM-ekben kell tárolniuk többszintű, kezdeti alapos, aztán rendszeres auditálás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#41) zseko válasza astorre19 (#25) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Egy szóval nem mondtam, hogy ingyen kéne.

(#42) kleinguru válasza ZnVjaw0K (#40) üzenetére

kleinguru
(PH! addikt)

Arra gondolok, hogy lesz benne nano sim olvasó és kap egy eUICC-t amik már működhetnének párhuzamosan.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#43) Ftomm

Ftomm
(őstag)

Ez megint olyan fejlesztés, mint az akkuknál, már nem lehet kivenni őket, kikapcsolni sem lehet rendesen az új telefonokat!
Mindig tudják hol vagy, mit beszél az ember, mert bele hallgatnak, amikor csak akarnak...
Félre ne értsetek, csak úgy "hangosan" gondolkodom!

Amúgy nem úgy volt pl. japánban elég sokáig, hogy ott nem is voltak SIM kártyák, a szolgáltatónál kellett átmásoltatni az adatokat egy esetleges cserénél?

Most feltalálták a csövön a lyukat?

(#44) zseko válasza Rickenstein (#31) üzenetére

zseko
(PH! kedvence)

Csak egy powerbankot :D

(#45) dabadab válasza Ftomm (#43) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Ez megint olyan fejlesztés, mint az akkuknál, már nem lehet kivenni őket, kikapcsolni sem lehet rendesen az új telefonokat!
Mindig tudják hol vagy, mit beszél az ember, mert bele hallgatnak, amikor csak akarnak...
"

:U

DRM is theft

(#46) ZnVjaw0K válasza kleinguru (#42) üzenetére

ZnVjaw0K
(tag)

Jaja, 2db UICC kell hozzá. A példádban egy embedded és egy hagyományos. De ugyanígy lehet 2 eUICC is, mindegy. Többek között a backward compatibility miatt tud egyszerre csak egy aktív profilt működtetni. Így ugyanazokon a megszokott protokolokon tud kommunikálni a telefonnal és azon keresztül a mobilszolgáltatónak is a már meglévő infrastuktúrájával. Csak az új funkciókhoz kell új infrastruktúra, mint pl profil létrehozás, készülékre töltés, engedélyezés, letiltás, törlés, ill új infrastuktúraspecifikus funkciók, mint pl SM-SR váltás vagy automata fallback másik profilra.

(#47) laleh

laleh
(PH! addikt)

Ennek pont itt volt az ideje! Kap a Tré mobil egy + pontot.

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garanciális ügyintézés

(#48) Hakuhun

Hakuhun
(kvázi-tag)

Nokiánál aktívan megy ennek a rendszernek a fejlesztése.
Anno fel is akartak venni gyakornoknak erre a projektre.

(#49) Keem1 válasza osztraksajt (#24) üzenetére

Keem1
(PH! addikt)

Pont leírtad az esim előnyeit.
Pár év múlva, ha elterjedt, csak előkapsz egy másik (addigra már ugyanúgy esim kompatibilis, ahogy most a hagyományos) készüléket, leolvasod a QR kódodat és szétszedés, sim kiszedés nélkül használod az előfizetésed.
Amit leírtál, nem hátrány, hanem előny.

Átmenet minden technológiai váltásnál van, ezt el kell fogadni a régiről újra váltás határánál. Jövőre kb. a készülékek legalább egyharmada, 2 év múlva a fele, max 3-4 év múlva meg legalább 90%-a esimes lesz. 10 év múlva már nem fogunk találni olyan telefont, ami a hagyományos simet fogadná be.

Légyszi, nézzetek vissza erre a posztra 2028. június 14-én :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#50) osztraksajt válasza Keem1 (#49) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

Igen, látszik mennyit jársz külföldön, pláne olyan helyeken ahol heroinárban van a mobilnet, vagy éppen szétblokkolva mint Kínában.

2 féle travelsim kártyám van az utazócsomagomban (citysim és lufthansa mobile, melyik hol használható jobban), de jó lenne ezt virtuális simkártyával intézni, vagy vihetnék három telefont, mindegyiken felregisztrálva az összes alkalmazás stb amit használok. (illetve négyet, mert az itthoni is dual-simes)

Vagy éppen de jó lenne a frissen megvett külföldi telefonra felregisztrálni a virtuális kártyát, ha valami gond van meg felhívom az ügyfélszolgálatot, ja nem. Velem konkrétan megtörtént Miami-ban hogy betört a telefon kijelzője, és vennem kellett egyet gyorsan.

Kell a francnak az esim, nekem tökéletesen megfelel a mostani rendszer. És igen, mennyivel jobb elővenni egy QR kódot ami külön papíron kell legyen, de lehetőleg ne hajtsam össze hogy nehogy olvashatatlanná váljon, azt hurcoljam magammal, és telefoncserénél kezdjem el az egész átregisztrálási procedúrát, várjak hogy lefusson, kattintgassam végig az elfogadom, tudomásul vettem stb-ket amikkel ez szokott járni, mint kb 3-5 másodperc alatt kikapni a telefonból a simkártyát és belepattintani a másikba újabb 3-5 másodperc alatt aminek amúgy semmi költsége nincs. Az az említett pártíz kilobájtnyi esim adat is akár fájdalmas többezer forint is tud lenni roamingolva. Vagy éppen 4g wifi router, mobilstick, laptop integrált modemmel, azokkal olvasgathatod a QR kódodat. Egy estben látnék ebben fantáziát, ha mondjuk mind a 4 simkártyám profilja be lenne töltve a telefonba és választhatnék hogy melyik legyen (vagy akár mind) aktív. Akkor is ki vagyok téve annak ha a telefonnal történik valami akkor jöhetnek a fentebbi pontok.

De én már elég öreg vagyok hozzá hogy emlékezzek mikor még a 0660-as Westel telefonok így működtek, ott is kimondottan kellemes volt végigücsörögni a sort, minden papírt aláirkálni hogy egy másik telefonra átregisztráltassuk az előfizetést. Vajon mért nem ez az egyébként korábbi rendszer ment tovább változatlan formában, inkább az az ostoba simkártyás rendszer váltotta le.... Persze tudom hogy halad a technika és egyre egyszerűbbé válnak a dolgok, de pont nem azt kellene tönkre vágni ami amúgy tök jól és praktikusan működik.

Visszanézhetünk, de az is előfordulhat hogy úgy fogunk rá tekinteni mint egy érdekes technológiai zsákutca ami soha nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.