Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz #16939776 #40 üzenetére

    Próbálom megérteni a számolásodat.

    Ugye azt mondtad, hogy van egy heterogén cpu, amiben van 8 nagy mag és 48 kicsi
    És 8 nagy mag fogyasztása megegyezik 36 kis magével.
    Miért TDP/48 az egy magra eső TDP?
    Miért osztod el a 36-ot kettővel?
    Hogy jön a 12?

    "a normál processzornál a terhelés növekedésével csökkenő a magok órajele, itt meg elképzelhető olyan szervezés, hogy 4-5 kicsi magot ki kell kapcsolni ahhoz, hogy egy nagyot be lehessen kapcsolni"

    Nem értem, hogy miért kéne kikapcsolni? Ha a nagy mag átveszi a terhelést egy kismagról, ami terheletelnné válik, akkor azt persze akár ki is lehet kapcsolni.
    Ha az a 4-5 kicsi mag terhelve van, akkor ezt le tudja játszani úgy a processzor, hogy akkor egyik mag sem turbózik.
    Én nem látom itt sem a különbséget az 5950X-hez képest. Ott sem történik meg az, hogy "bocs, de a CCX1-en a Core1 turbózni szeretne, ezért sorry, de a CCX2-n két magot - ami egyébként dolgozott - most lekapcsolunk" Nyilván meg lehet tenni, ha nincs terhelés és nyilván meg is teszik, de amikor a CCX2 magjai is terhelés alatt állnak, akkor a CCX1 Core1 nem turbózik, és nem is ketyeghet olyan magas órajelen.

    Nem értem, sajnos, hogy miért látod úgy, hogy a TDP kerettel való gazdálkodás két különböző mag-csoport között megoldhatatlan kihívás, amikor ezt megoldja az 5950X is, de ott van az AMD Smartshift, ami fizikailag két különböző helyen levő CPU és GPU közötti közös TDP keret gazdálkodást oldja meg.

    Az tény, hogy az egész azon áll vagy bukik, hogy a Windows 11 ütemezője jól kezeli-e az egyes magok képességeit és a szálak igényeit. Az ezzel kapcsolatos félelmet értem, ha ez nem jól működik, az egész koncepció kuka.

    Azt a kritikát is értem, hogy amikor az AMD elszabadította a magszámot, akkor a szoftverlicensz-ek mind átváltottak socket-ról magszámra. Ebből a szempontból nyilván hátrányos a kis mag, mégha egyébként tranzisztor- és energiahatékonyság szempontjából előnyös is MT workloadra. Ha valami, akkor inkább ez szól az ellen, hogy a heterogén magokat bevessék szervek terén.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák