Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    Hm, tehát az újságíró csak annak a valóságtartalmáért felelős, amit konkrétan leír a cikkben. Ha a cikkben csak belinkel egy tartalmat, azért már nem, annak akár utána se kell néznie. Ezentúl akkor így kell olvasnom a cikkeket. Viszont hol a határ? Ha csak link, akkor nem felelős, ha beillesztő kóddal van a videó, akkor meg igen? Vagy akkor sem? Mert beillesztő kód esetén a látogató nem fogja tudni megkülönböztetni a kettőt...
    ( Nameg ott van a mostanában elterjedt tooltip szerű boxban megjelenített linkelt tartalom... az olvasók nagyrésze nem is tudja, hogy az csak egy linkelt tartalom. )

    Csak egy példa, hogy szerintem miért gond ez: Tegyük fel, egy komolyan vett újságíró vagyok, akinek sokan hisznek. Írok egy cikket XY jelentős politikusról. A cikkben csak úgy belinkelek egy tartalmat, amiben azt állítják, hogy háborús bűnös. A linkhez semmiféle magyarázatot nem társítok. Aki elolvassa a cikket, megnézi a linket is, az én hitelességem alapján fogja megítélni, hogy valós-e a linkelt tartalom. Aztán persze kiderül, hogy az egész nem igaz, de én, mint újságíró csak széttárom a kezemet, hogy nem én írtam, én csak linkeltem, még helyreigazítást sem kell kiadnom miatta.

Új hozzászólás Aktív témák