Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    „a külföldi online kereskedelmi multicégek (mint pl. az Amazon, a Wish, az AliExpress) sem bújhatnak ki a kereskedelmi adó megfizetésének kötelezettsége alól. A Nemzeti Adó- és Vámhivatalba befutó adatok alapján az adóhatóság tudja ellenőrizni, hogy ezek a külföldi óriáscégek eleget tesznek-e bejelentkezési és adófizetési kötelezettségüknek Magyarországon.”

    Ezt hogy gondolják kivitelezni? Maradjunk az Amazonnál: honnan fogják tudni, hogy egy adott termék az Amazontól jön, vagy partnertől? Amikor sok esetben a vevő sem tudja könnyen kideríteni eme kérdést.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #06658560 #1 üzenetére

    Gondolom nem fogja érdekelni őket.

    btw 2.5% nagyon sok. Gondolom megint a CBA... akarják evvel "segíteni".

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • sztanozs

    veterán

    A Javaslat az egymással kapcsolt vállalkozási viszonyban állók adójának megállapítására – az adóelkerülés érdekében – külön szabályt rendel alkalmazni. (A progresszív adómértékek miatt fennáll a veszélye, hogy adóoptimalizálási szándékból egy társaság több társasággá válik.)
    ...
    Ez utóbbi esetben is kimentheti magát az összeszámítási szabály alól az az adóalany, aki bizonyítja, hogy a szétválást, kiválást, eszközátadást nem adóelkerülési célból, hanem kizárólag gazdasági okok miatt hajtotta végre.

    Ide nekem a rozsdás korrupciós bökőt...

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    egy ilyen cikkre lehet úgy válaszolni, hogy ne sértsük a fórumszabályzat több pontját? (csúnya beszéd :P , politika... )

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sztanozs

    veterán

    válasz bambano #4 üzenetére

    pl így, ahogy írtad :DDD

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Gusztáv

    addikt

    Értem, megvédjük a gazdaságot plusz adó bevezetésével. Ez logikusnak tűnik :F . Azt megnézem, ahogy az Aliexpresstől behajtják.

    Laci

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sztanozs #3 üzenetére

    csak én érzem úgy, hogy már megint meg akarják fordítani a bizonyítási kényszert?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Gusztáv #6 üzenetére

    [link]

    Sőt, igazából cél a környezetvédelem, hiszen a törvényjavaslat indoklása szerint,

    HA TÖBB DOLOGRA VAN PÉNZÜNK, TÖBBET TUDUNK VENNI, AKKOR AZ ROSSZABB LESZ A KÖRNYEZETNEK,
    és kész. Pontosabban: "a fogyasztás adóztatása egyben környezetvédelmi jelentőséggel bír, hiszen a nagyobb fogyasztás több negatív környezeti hatással jár, magasabb károsanyag kibocsátást keletkeztet."

    Az a baj nem tudnék szép szavakat használni. Törvényesen lopjunk el minnél többet, hogy haveroknak miinnél többet tudjunk adni és ezt indokoljuk környezetvédelemmel. HIbátlan.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Waikiki

    tag

    Milyen érdekes, hogy míg a SZJA területén a kormány mereven elzárkózik a többkulcsos (értsd: felfelé növekvő mértékű) adóktól, addig a kiskereskedelemben előszeretettel alkalmazza. Csak kicsit fura, hogy itt valahogy tud működni a "fizessenek a gazdagok" elv....

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

  • Silverchain

    csendes tag

    És hogy fogja azt tudni a NAV, ha én pl egy szoftvert vettem, és csak egy kódot meg letöltési linket kaptam emailben az Amazontól? Hát ha még mellé ismeretlen címet is adok meg?

  • tha_answer

    őstag

    válasz Waikiki #10 üzenetére

    mert a munkaberedert jobb esetben megdolgozol, ezek a gigacegek meg skalazodas miatt is tudnak ennyire jol keresni.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tha_answer #12 üzenetére

    helyesen: mert véletlenül mindig úgy sikeredik az összes törvény, hogy ők meg a haverok jól járnak, a politikai ellenfelek meg rosszul.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tha_answer

    őstag

    válasz bambano #13 üzenetére

    lehet. de aki az eloszlas extrem vegen van az szalljon be tobbel. attol h meszarost nem basztatjak, az meg nem indok arra h masokat se.

    dinamikusan kell adoztatni ezeket a gigacegeket, ugy ahogy neked is dinamikusan adjak az arajanlatot :D bmw appod van a telon? megadjuk parameterbe h arazhatnak neked tobbet :D

    inkabb azt mond meg bambano, hogy vpnen (beszabadul vmi) erdemes lanpartyzni vagy port forwardal (portscanner megtalalja es szorakozni fognak) :D THX.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tha_answer #14 üzenetére

    ha szereted gyakran hátba lőni magad, akkor vpn-ezz :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • azbest

    félisten

    amazon, wish, aliexpress...

    őőő azt tudom, hogy az amazon saját maga is árul termékeket, de sok esetben csak felületet ad az eladónak. A wish és az aliexpress pedig mintha csupán hirdetőfelület lenne.
    Az amazon is csak a saját termékeikre számítja fel a magyar áfát, a közvetítősre nem.

    Szóval valaki valahol nagyon melléfogott az okosok közt a tanácsházán.

  • dabadab

    titán

    válasz #06658560 #1 üzenetére

    Maradjunk az Amazonnál: honnan fogják tudni, hogy egy adott termék az Amazontól jön, vagy partnertől?

    Ezt egyébként is tudják az ÁFA miatt, mivel a nagyobb cégek* mind a vevő országába fizetik az eladott holmik utáni ÁFA-t.

    *: valójában forgalomfüggő, de tényleg csak a kis cégeknek van olyan alacsony forgalma, hogy otthon fizethessenek ÁFA-t.

    DRM is theft

  • tha_answer

    őstag

    válasz bambano #15 üzenetére

    Koszi. :DD
    Atirnam az ipt nullara es restartolnam a routert a meccsek vegen. Igy is? :R

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz UnA #9 üzenetére

    Ja, csak akkor a majom orbánék agyon adóztathatnák magukat meg a több milliós fizetésüket, meg leállhatnának az állandó és teljesen felesleges magánrepülőzéssel (főleg hogy külföldön már a kutya se kíváncsi rá és a félkegyelmű társaira, max. akinek épp nyalja a seggét), amivel sokkal több kárt okoznak rövid idő alatt, mint mondjuk 10000 állampolgár sokkal hosszabb idő alatt. Szóval ha már igaz törvényt meg indoklást akarnak, kiterjeszthetnék mindenkire, ahogy a több kulcsos adórendszert is, ha már így 10 év után lassan elkezdték megérteni az általánosban tanított matematikát.

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Alteran-IT #19 üzenetére

    Oké, de most itt a multicégek különadójáról van szó, nem arról, hogy szerinted hova felesleges repülni...

    Ez a lépés örvendetes... lenne, ha valóban magyar kormány lenne és jobban ki lennének dolgozva a külföldi cégek adóztatásáról szóló törvények - sajnos egyik sincs így -, így az eredmény nem a magyar népet gyarapítja.

  • tha_answer

    őstag

    válasz Alteran-IT #19 üzenetére

    A jol skalazodo dolgokat lehet progressziven adoztatni. A munkaber nem az. A vallalati profit az.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Tetsuo #20 üzenetére

    Ki lett térve a környezetvédelmi részre, vagyis speciel a magánrepülőzés ide tartozik és nem szerintem, hanem valójában felesleges ennyit repkednie ennek a majomnak, főleg hogy az ég világon semmi érdemlegeset és hasznosat nem tud elintézni ez a törpe, csak csődbe viszi az országot, minden másra alkalmatlan és ez tény.
    Ez csak egy álca arra amúgy, hogy megetessék a vállalatokkal, hogy a nagyokkal is szembeszállnak (akiket követni sem tudnak, a "saját országukban" sem tudják, hogy mi van), köztük a külföldiekkel is, ja persze, orbánék, akik minden nagy multinak meg országnak nyalják a seggét minket egyre jobban tönkretéve (kínai vasút pl.) ...

    (#21) tha_answer:
    Attól még miért ne lehetne fizetési szintenként külön adómennyiséget meghatározni? Mert ami most van, az minden, csak nem igazságos.
    Ez ugyan az mint inflációnál, mikor meghatároznak egy inflációs értéket %-ban (azt is hülyén, de ebbe ne menjünk bele), majd annyival emelik a fizetéseket, csak ugye 10% az nem ugyan annyi egy 50 ezres fizetésnél, meg egy 5 milliós fizetésnél, hogy azzal minden ember megfelelően kompenzálva legyen, főleg hogy a boltokban is minden legalább ennyivel drágábba kerül, sőt valami pl. már dupla annyiba (aki jár boltba, tudja), szóval ez az egykulcsos rendszer egy igen idióta és igazságtalan rendszer ilyen egybites idiótáknak, csak ugye az a baj, hogy a fidesz meg a tábora is tele van ilyen analfabétákkal, így mit várunk, felesleges is beszélni róla .....

    [ Szerkesztve ]

  • tha_answer

    őstag

    válasz Alteran-IT #22 üzenetére

    az emberi erofeszitest nem az emberi munkaoraktol direktben fuggo eredmeny szerint kell sapolni, mert az elegge kontraproduktiv. hanem amikor barmit csinal es az qrvajol skalazodik, es akkor tenni ra 50 szazalekot a milliardos profitoknal amiket csak ugyis reszvenyvisszavasarlasara forditanak...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #22 üzenetére

    Attól még miért ne lehetne fizetési szintenként külön adómennyiséget meghatározni? Mert ami most van, az minden, csak nem igazságos.

    Való igaz, az igazságos tényleg az lenne, ha mindenki ugyanannyi átalánydíjat (adót) fizetne az állami szolgáltatásokért, hiszen csak azért mert többet keresek mint egy segédmunkás, attól még nem veszem többet igénybe a rendőrséget, tűzoltóságot, egészségügyet stb...

    majd annyival emelik a fizetéseket, csak ugye 10% az nem ugyan annyi egy 50 ezres fizetésnél, meg egy 5 milliós fizetésnél, hogy azzal minden ember megfelelően kompenzálva legyen,

    beütött a május elsejei sültkolbász/sör? :P

    95 a születési évszámod? Mert akkor érthető, hogy nem emlékszel rá, hogy a mostani szja rendszer elötti (nagyon hosszú távon kipróbált) progresszív szja mennyire szarul működött.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz joysefke #24 üzenetére

    Való igaz, az igazságos tényleg az lenne, ha mindenki ugyanannyi átalánydíjat (adót) fizetne az állami szolgáltatásokért, hiszen csak azért mert többet keresek mint egy segédmunkás, attól még nem veszem többet igénybe a rendőrséget, tűzoltóságot, egészségügyet stb...

    Igen, ha így nézzük igazad van, mindenkinek ugyan annyit kellene fizetnie, viszont ha már itt tartunk, akkor a legigazságosabb az lenne, hogy ha mindenki ugyan akkora fizetést kapna, nem pedig az lenne, hogy X ember 10%-os erőfeszítéssel mondjuk egy német gyárban megkeres 500 ezret, Y ember meg egy magyar gyárban 70%-os erőfeszítéssel megkeres 200 ezret és akkor még sokat is mondtam, na itt pl. hol van az igazság? A műszakokról meg az egyéb munkahelyi körülményekről ugye ne is beszéljünk, amit még el kell viselni gyakran a kevesebb fizetés mellett.
    Vagy hogy egy kicsit erősebb és igazságtalanabb példát mondjak, ugye a parlamentben lévő félkegyelműek milliós fizetést kapnak, azt gyakorlatilag nem csinálnak semmit, ami úgy igazából a munkakörükbe tartoznak (eddig amit csináltak: szétlopták az országot, el is árulták, a forintot tönkretették, a migráció ellenes politika ellenére egy csomót mégis betelepítettek így vagy úgy, soroljam még?), ráadásul az a vén majom Áder köztársasági elnök úgy, hogy már nem is vagyunk köztársaság, az ő fizetéséről meg nem is beszélek, szóval az ilyenekét már megbocsáss, de az lenne az igazságos már csak az ország érdekében is, ha agyon adóztatnánk.

    beütött a május elsejei sültkolbász/sör? :P

    Nem, de látom neked igen és még két nappal utána is tart :DDD

    95 a születési évszámod? Mert akkor érthető, hogy nem emlékszel rá, hogy a mostani szja rendszer elötti (nagyon hosszú távon kipróbált) progresszív szja mennyire szarul működött.

    Na azt ha igen? Valamit változtat azon, hogy mi volt akkor meg most mi van, ami szintén szar? Persze most nem csak az adórendszerre gondolok, csak hogy tiszta legyen. Egyébként ha igaz is, nem szeretem az életkor alapján való személyeskedéseket, főleg ha azt nézzük, hogy a sok tapasztalt abban a korban élt ember bő 2/3 része megcsinálta gyakorlatilag majdnem ugyan azt az állapotot, amire elméletileg nekik emlékezni kellene, meg azt is tudni, mennyire rossz és szarul működött, szóval az efféle kor alapján történő célozgatást inkább hagyjuk, még ha most annyira nem is negatív értelemben használtad.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #25 üzenetére

    Biztosíthatlak, hogy az nem ebben a világban van, hogy "a német gyárban 10% erőfeszítéssel .. megkeresnek 500 ezret... a magyar gyárban meg 70% erőfeszítéssel 200 ezret".

    Arrafele általában többet és hatékonyabban és szervezettebben dolgoznak mint idehaza. Általában kevesebbet panaszkodnak és hozzánk képest arányaiban több energiát fektetnek a saját sorsuk önerőből (produktív munkával történő) javításába mint a kifogások keresésébe, hogy miért nem érdemes itt dolgozni.

    A magyar-német körülmények közötti különbségekben döntő jelentőséggel játszik közre, hogy nem ugyanaz a lakoság minősége.

    Vagy hogy egy kicsit erősebb és igazságtalanabb példát mondjak, ugye a parlamentben lévő félkegyelműek milliós fizetést kapnak, azt gyakorlatilag nem csinálnak semmit, ami úgy igazából a munkakörükbe tartoznak (eddig amit csináltak: szétlopták az országot, el is árulták,

    Ahol "felelős parlamenti demokrácia" van ott mindenhol a legalja ül a parlamentben. A parlamenti demokrácia a becsületesség, egyenesség, tartás stb kontraszelekciója. Nem csak itthon hanem Németországban is. Most legalább annyira mint itthon.

    Na azt ha igen? Valamit változtat azon, hogy mi volt akkor meg most mi van, ami szintén szar? Persze most nem csak az adórendszerre gondolok, csak hogy tiszta legyen. Egyébként ha igaz is, nem szeretem az életkor alapján való személyeskedéseket,

    Annyit számít, hogy a progresszív adórendszer már ki volt itt próbálva, nagyon sokáig. És a jómunkásemberek számára lényegesen szarabb volt, mint a (nevében) egykulcsos. Ha van egyetlen dolog amit a Zorbán jól csinált, akkor az egykulcsos adó bevezetése pont az volt. Így megéri többet és jobban dolgozni. Ott alig érte meg.

    A politikusok egyébként leginkább nem a fizetésükkel (azzal is) veszik ki a pénzt, hanem a kapcsolataikkal, haver cégek közbeszerzéseivel stb és mindig annyit lopnak amennyi van. Nekem attól nem lesz jobb, ha a politikus elkezd progresszíven adózni, hiszen úgyis ellopja amit tud a fizetése mellett is. Ha viszont én elkezdek progresszíven adózni, akkor az nekem nagyon rossz lenne. Nem is csinálnám tartósan ...

    nem szeretem az életkor alapján való személyeskedéseket
    Én sem. De én abban a korban volt a 20-as éveim legvégén amikor a progresszív-> egykulcsos váltás volt.

    elméletileg nekik emlékezni kellene, meg azt is tudni, mennyire rossz és szarul működött
    Én emlékszem mennyire szarul működött. Gyakorlatilag egy bizonyos (nem túl magas) szint fölött nem volt értelme teperni, hogy (bejelentve) jobban keress, mert nem növekedett érdemben a tényleges nettó fizetésed. A feketegazdaság és a jóska-pista számla-nélkül nettóra BT-k melegágya volt a rendszer.

    =====

    Ha rám hallgatsz, elkezdesz a hírek meg a politikusok meg a "szomszédnak miért jár kevesebb munkáért több mint nekem" helyett azzal foglalkozni, hogy saját magadból, képességeidből, idődből és energiádból kihozd azt amit lehet. hiába vered a fejedet a falba, ez az ország mindig is ilyen volt és a jelenleginél jobb már nem nagyon lesz. és minden ellentétes híreszteléssel szemben Németországban sincsen kolbászból a kerítés, nem sokkal jobbak a politikusaik mint a mieink (most éppen nem cserélném le a fideszt a CDU/CSU+SPD-re).

    Szóval csak magadra számíthatsz...

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz joysefke #26 üzenetére

    Hagyjuk már a beidézéseket, mert átláthatatlan lesz, inkább sorban bekezdésenként válaszoljunk, úgy értelmesebb és átláthatóbb, plusz kevesebb helyet is foglal.

    Én magyarországi német és magyar gyárról beszélek, speciel itt is tudnék kapásból két példát mondani egyet magyarra, egyet németre, sőt még egyet svájcira is, amiben még kevésbé szarabbak az állapotok (jobb munkakörnyezet, több bér, nem kell széthajtani magad), mint az előző kettőben, valószínűleg nem ismered az ország minden szegmensét, mondjuk már dunántúlon is ugyan azért a munkáért többet kapsz, mint borsodba, szóval ne feszegessük tovább, mert nincs igazad.
    Amúgy miért, a magyar nem dolgozik? Szarrá dolgozza magát, na már a legtöbb és általában pont azért panaszkodik, mert nem sokat ér vele, mert kihasználják, ahogy most is, erre is tudnék több példát mondani, persze ott van az egyéni vállalkozós dolog is, mert sokan azt mondják, vállalkozz azt milyen jól jársz, végül is igen, mert a szerencsétlen vállalkozók helyett az állam ilyen-olyan formában fizeti a munkaerőt, mert önmagában nem tudná a legtöbb vállalkozó, csak ugye az ilyen minek vállalkozik, a hülye állam meg minek támogatja, na mindegy.

    A parlamentes részt én is tudom, hiába mondod, de attól még egyrészt nem kellene így lennie, másrészt nem kellene beletörődni és ezzel válaszolnék az utolsó előtti mondatodra is, hogy én mindenre lecserélném a fideszt, még egy majomra is, mert ha nagy hasznot még az sem hozz, legalább nem okoz akkora kárt sem és beéri pár banánnal a milliók helyett, sőt a majom egy gerinces állat, a politikus nem, mondjuk a jogászok nagy részét is ide lehetne sorolni.
    Amúgy nem tudom, hogy ti a progresszív adórendszert pontosan hogy képzelnétek el most, de szerintem én nem úgy mint ti, ugye a szó használata magában nem tartalmaz pontos adózási rendszert, úgy vélem ki lehetne alakítani egy normálisat, de erről nem fogok itt beszámolót tartani, mindenesetre az egykulcsos csak azért volt jó a zorbánnak, mert egyszerű mint az egyszer egy, az IQ-ja csak ennyit tudott kihozni, annál jobb amit te mondtál progresszív adórendszer alatt, vagyis ami régen volt, de úgy gondolom még mindig, hogy értelmesebben is meg lehetne csinálni, persze nem egy rakás hülyének kellene a parlamentben ülni ahhoz.
    Azt meg tudom, de a lényeget nem érted, számomra az a legnagyobb pofátlanság, hogy a "kapcsolatrendszerük" mellett van pofájuk ekkora fizetéseket felvenni, itt inkább elvekről van szó, egy ilyen országban nehéz lehet megérteni.

    Az életkoros részt megbeszéltük akkor.

    Na erről beszéltem, én másképp képzeltem el a progresszív adórendszert, külön fizetési szintenként, tehát ha 10 ezer forinttal többet keresel, akkor ne legyen annyival nagyobb az adó, mint ha nem keresnél semmivel sem többet, inkább mondjuk ha 200 ezer helyett két milliót keresel, akkor azt mondom ne 10, hanem mondjuk 20% legyen az adó, a kettő között van akkora szintkülönbség, hogy legyen értelme eltérésnek (már csak azért is, hogy úgymond több pénz menjen vissza a gazdaságba, na már nem az orbániba gondolom), ráadásul ekkorának, bár mint mondtam, itt a legnagyobb baj a fizetési rendszerrel van, ami gyakran aránytalan és igazságtalan.
    Amúgy nehogy azt hidd, hogy most nincs fekete munka, vagy éppen fekete kassza, annak ellenére hogy elbasztak egy csomó pénzt erre a kasszás rendszerre, meg van egy csomó ellenőrzés, ugyan úgy mennek a csalások, csak most mellé teljesen feleslegesen ki lett baszva egy csomó pénz egy "ellenőrző" rendszerre, aminek ilyen formában nem sok értelme van, de ez csomó fideszes "találmányra" igaz, amivel nem mellesleg megint csak az egyszerű állampolgárokat, illetve a vállalkozókat szopatják, a haveri körre nyilván más "szabályok" vonatkoznak, vagy visszakapják valamilyen támogatás formájában, mindegy is.

    Tudod az a baj, hogy megint nincs igazad, ez az ország nem volt mindig ilyen, csak a sok faszkalap tönkretette, ha megnézed, akkor a legtöbb ember az országban nem is rosszindulatú, mert ha az lenne, akkor egy kisebb csoport valószínűleg nem emelkedhetett volna így ki, sajnos a jóhiszemű embereket átverve kerültek oda az ilyen ganéjok ahova, na mindegy, csak úgy gondoltam leírom.
    Egyébként nem fogok miattuk agyvérzést kapni ne félj, nem ér annyit ez a félkegyelmű banda, sem a buta szavazótábora (már bocs, de sajnos igaz), pusztán attól még leírtam én is pár gondolatot, mint te is, vagy más is, bár már kicsit elkanyarodtunk a dologtól.
    Egyébként én nem vagyok az a fajta nagyon önző, csak magammal törődő ember, én kitartok a gerincem mellett, na meg ugye az is fontos, hogy nem szabad hagyni, hogy a szar a fejünkre nőjön, sajnos nem az az okos, aki enged, illetve menekül a saját jó reménye érdekében, hiába is van az a buta mondás.

    Az utolsó mondatod meg megint hülyeség, legalább is értelmes emberek között, nyilván más a helyzet ebben az országban, de valakire akkor is mindig lehet számítani, mint mondtam nem csak ganéj emberekkel van tele az ország, csak sajnos azok kerültek jó helyzetbe, de hát ha jó páran ilyen "csak magadra számíthatsz" típusú hibás mentalitással vannak, akkor nem is kell csodálkozni, hogy itt tartunk, ráadásul ez csak rosszabb lesz, van pár egész jó film erre a forgatókönyvre.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz joysefke #26 üzenetére

    Ja, a progresszív adózással az volt a gond, hogy SZJA-t érdemben csak a budapesti multik jobban kerső munkaereje fizetett, ők adták össze a 90%-át - és persze ők messze nem voltak gazdagok, csak ők bejelentve kapták a teljes bérüket, nem zsebbe.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #27 üzenetére

    Én magyarországi német és magyar gyárról beszélek

    úgy már más, ezzel én is tisztában vagyok.

    Ettől függetlenül a panaszkodásnak nincsen semmilyen haszna, ha a német tulajdonú gyár jobb feltételeket biztosít, akkor ott kell próbálkozni. A kisember csak a lábával tud szavazni.

    A progresszív adó pedig sehogyan sem fog (itt) működni. Te arról beszélsz, hogy hogyan lehetne finomhangolni 10 meg 20%-kal, hogy mindenkinek jó legyen. Én meg azt mondom, hogy ezzel a progresszív adóval nyomorgatták az ország szorgalmasabbik felét 2011-ig. 2005-ben amikor fogalmatlan pályakezdő voltam 38% (harmincnyolc százalék) volt a felső kulcs.méghogy 20%, lol. (És persze még voltak egyéb lehúzások) és a munkabérem kicsit több mint 50%-a adózott a felső kulcscsal ami már Br 1,5M-től kezdődött. Kerestem is akkoriban vagy feleannyit mint egy számla nélkül-okosba burkoló, köműves stb.

    Ha visszaállítanák a progresszív adózást megint hipp-hopp felmenne ide, mindezt úgy hogy még az alja is többet fizetne.

    másrészt nem kellene beletörődni és ezzel válaszolnék az utolsó előtti mondatodra is, hogy én mindenre lecserélném a fideszt, még egy majomra is, mert ha nagy hasznot még az sem hozz, legalább nem okoz akkora kárt sem és beéri pár banánnal a milliók helyett, sőt a majom egy gerinces állat, a politikus nem, mondjuk a jogászok nagy részét is ide lehetne sorolni.

    Akkor lehet valamit lecserélni, ha jobbra tudod cserélni. Ha úgy akarsz valamit lecserélni, hogy fogalmad sincs mi lesz helyette, akkor az szinte biztosan rosszabb lesz. Így van ez a fidesszel is. És tisztázzuk, rühellem őket, de a többi banda amellyett hogy ugyanilyen gátlástalanul lop (illetve lopott amikor hatalmon voltak) legalább jóval tehetségtelenebbek és biztosan tudom, hogy én ott szarabbul élnék és szarabbak lennének a kilátásaim. Neked is.

    Tudod az a baj, hogy megint nincs igazad, ez az ország nem volt mindig ilyen, csak a sok faszkalap tönkretette

    Ez az ország a középkor vége óta mindig ilyen volt. Azóta nincsen/nem volt egységes államalkotó népcsport emiatt csak a széthúzás és a külső hatalmakkal szembeni erőtlenség volt/van. No meg persze az átlagos emberanyag sem valami erős mostanában.

    az egykulcsos csak azért volt jó a zorbánnak, mert egyszerű mint az egyszer egy, az IQ-ja csak ennyit tudott kihozni,

    remélhetőleg te sem hiszed el. Remélem nem sértődsz meg, de nagyon egyszerű vagy, ha szerinted Orbán buta...

    =====

    Annak az embernek aki több fizetést visz haza nem ellenégnek (akit még a jelenleginél is jobban meg kéne adóztatni) hanem példaképnek kellene lennie (ha ő ennyit tud keresni talán én is el tudok jutni hasonló szintre ha kitartó vagyok).

    Mert aki jelenleg többet keres, az jelenleg is már arányosan többet adózik, ráadásul leginkább befizet a kasszába (hacsak nem valami állami kegy-pozíció).
    Legyenek akkor inkább a politikusok és azok holdudvarai, kifizetőhelyei az ellenség. Ők nem bérből és fizetésből élnek.

  • dabadab

    titán

    válasz joysefke #29 üzenetére

    de a többi banda amellyett hogy ugyanilyen gátlástalanul lop

    Ez tényszerűen nem igaz, a Fidesz teljesen új dimenziókat hozott az állam kifosztásában.

    legalább jóval tehetségtelenebbek

    Őszintén szólva nem látom, hogy miből vezeted ezt le.
    A Fidesznek egy szerencséje volt, hogy volt egy évtizednyi konjuktúra, ami javított az optikáján annak, hogy teljesen bénák voltak bármiben.

    És ha ezeken túl vagyunk, akkor még ott a demokratikus intézmények szétverése meg a szakmaiságot egyértelműen felülirő elvárt politikai loja szolgalelkűség. Ez egyébként nyilvánvalóvá teszi azt is, hogy miért szükségszerűen rosszabbak, mint az előzőek, hiszen ha kimondani sem szabad a valós problémákat, akkor eleve reménytelen megoldást várni rájuk.

    DRM is theft

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Ja, a progresszív adózással az volt a gond, hogy SZJA-t érdemben csak a budapesti multik jobban kerső munkaereje fizetett, ők adták össze a 90%-át - és persze ők messze nem voltak gazdagok, csak ők bejelentve kapták a teljes bérüket, nem zsebbe.

    Pontosan így volt és hasonlóan lenne, ha megint visszaállítanák: aránylag kicsi szavazóbázis ellen könnyen lehet az együgyüek hordáit hergelni abból politikai tőkét kovácsolni. A szokásos szalámitaktikával pár év alatt addig reszelgetnék a százalékokat, amíg 15% helyett (azt hiszem ennyi most) lenne 18% az aljának és 38% a tetejének.

    Aki kevés SZJA-t fizetne az még örülhetne is hogy nem járt annyira rosszul mint a "burzsujok". Ja hogy 2005-ben pont ennyi volt ???!!

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Ez tényszerűen nem igaz, a Fidesz teljesen új dimenziókat hozott az állam kifosztásában.

    Tehetségesebben lopnak az már biztos.

    Őszintén szólva nem látom, hogy miből vezeted ezt le.

    Természeti törvényből vezettem le. Így néz ki,

    Joysefke első főttétele:

    1, A politikus annyit lop "amennyit csak lehet".
    1.1 Az "amennyit csak lehet" lehet az a felső határa annak
    -amit még 100% közeli bizonyossággal meg lehet úszni népfelkelés nélkül (fülkeforradalom az nem népfelkelés)
    -illetve ahol még reális esély (30%+) marad egy esetleges újraválasztásra (ennek az elmaradása egy fülkeforradalom)

    1.2 Illetve nyilvánvalóan felső határ az elnyomottak teherviselő képessége.
    utóbbi magyarázata: Mert olyanok vagyunk mint a birkák, rendszeresen nyírják a szőrüket és mindig annyit lehet lenyírni amennyi újranő. A birka a jónép, aki nyírja pedig az aktuális uralkodó Mária Terézia, Gyurcsány vagy éppen Orbán.

    Az 1.1 pontok kimaxolásában nem volt lényeges változás a rezsimek között (illetve a népfelkelés közelébe vivést Gyurcsány sokkal jobban kimaxolta mint Orbán)

    az ország teherviselő képessége (1.2) pedig egyértelműen javult -szerintem a jobb gazd. politikának IS köszönhetően- szóval persze hogy több van mit ellopni.

    De tök mindegy ki van hatalmon, annyit lopnak "amennyit csak lehet" (1-es pont) . Ha most lecserélnék Orbánt szvsz visszajönne a progresszív adózás és ezen felül is mindig ellopnák amit lehet (amennyi termelődik)

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz joysefke #29 üzenetére

    Na akkor legalább tudsz róla.
    A panaszkodásnak mindig van haszna, főleg ha rendesen hangot adsz neki, de amíg a legtöbb ember csak a 4 fal között meri kimondani a problémákat, addig tényleg nincs, viszont sajnos idáig jutott az ország, hogy a legtöbb ember már nem meri nyilvánosan kimondani a problémákat, ez is ok arra, hogy végre változtatni kéne, hisz már lassan újra kezdődik a rákosi korszak csak éppen orbáni néven, ÁVH/TEK már úgy is van, már egy szegény ártatlan gyereket el is vittek este a BKK-s jegyrendszer botránynál, már csak a körömletépés hiányzik, hogy egyesek nosztalgiázhassanak, mert úgy látszik nem látják a problémát, amitől anno annyira féltek és most is már lassan kiszúrja a szemüket.

    Nem jó a gondolkodásmódod, meg nem értetted a lényegét.
    Most csak mondtam két számot, csak hogy értsd mire célzok, nyilván ha pl. én lennék az ország vezetője (nem, nem akarok, csak a példa kedvéért), akkor tisztában lennék a jelenlegi helyzettel, illetve a statisztikákkal és mindjárt másabb számokat határoznék meg, de most csak hasra ütésből mondtam az egyszerű számok kedvéért 10-et és 20-at, de mint mondtam, ehhez ész is kell, ami jelenleg a kormánypártnál nincs így maradt az egykulcsos adórendszer.

    Figyelj, még az MSZP sem lopott ennyit, a fidesz ilyen szempontból bármelyik pártot felülmúlja és a legnagyobb gond mindemellett az, hogy a hozzá értés is hiányzik, mert ők is annyira átláthatóan lopnak, hogy az már felháborító, ráadásul mindemellett ugye mértéktelenül is meg ugye még alkalmatlanok a kormányzáshoz is, ez a víruskezelés is egy vicc, mármint amit csinálnak, kiállítanak 3 faszkalapot is "operatív törzs" néven, azt bábként rángatják őket, ráadásul nem bántani akarom azt a 3 embert, de náluk alkalmatlanabbakat nem is tudtak volna találni erre a feladatra, persze a lényeg hogy írányítani lehessen őket, na de ez is kurva feltűnő, mint minden az egybites orbáni rendszerben, persze már annak, aki nem szemellenzővel jár.
    Nem mindig volt ilyen a középkor vége óta sem, de igen, javarészt mindig alkalmatlan irányítása volt az országnak, ezért lett ilyen, általában ezrét nem szoktam kegyetlenül hülyézni se a fideszeseket (bár néha igen, ha nagyon felidegesítenek, de szerintem ez érthető), mert a buta és megtévesztett emberek is a fidesz miatt buták és megtévesztettek, a mai oktatási rendszer is a fiatalokból, vagy legalább is nagy részükből gyakorlatilag szemetet csinál (megutáltatják velük az oktatást, így szarnak az egészre, vagy ha nem is sikerül, akkor is hülyeséggel tömik az agyukat), ami rajtunk fog úgy is maradni.

    Nem sértődöm meg, mert mint mondtam és most te ne sértődj meg, de szar a látásmódot, illetve látszik hogy nincs nagy képzelőerőd, hogy mondjuk orbán pozíciójába mit lehetne tenni, így nyilván azt hiszed mint a legtöbb ember, hogy orbán okos, de nem, el kell hogy keserítselek, orbán egy rettentően buta és gerinctelen ember.
    Az hogy másokat átverj, illetve kihasználj a saját javadra, ahhoz nem kell sok ész, csak ugye az a baj, hogy gerinc sem. Ha akarom, én is átverhetném ezrével az embereket, mint pl. anno a bankok a devizahitellel és így tovább, csak bennem van gerinc, illetve emberség, ami ezt megakadályozná és még ész is, amivel jobban ki tudnám vitelezni, de nem teszem.
    Ha orbánnak lenne esze, akkor hidd el nem lenne ennyire átlátható ez a mértéktelen lopás, na meg több értelemmel csinálná, nem úgy mint a kínai vasutat is, amiből talán egy forintot nem fogunk kapni és haszna se sok lesz, se baj, dédelgessék csak ezeket a buta gondolatokat.
    Tudod az országban sehol nem látszik meg orbán esze, mióta ő lett a miniszter, azóta a gazdaság romokban, lettek új munkahelyek, de egy csomó megszűnt, mi meg gyakorlatilag csak piac vagyunk a kínaiak (pl. szar ruhák) és a németek (élelmiszeripari termékek) számára és az ott kimenő pénzt a turizmusból próbáljuk nagyrészt fedezni, már lassan a magyarok lesznek kiállítva mindenhol turisztikai látványosságnak, hogy bámuljanak minket, milyen hülyék vagyunk, hogy hagyjuk ezt így menni, szóval nem, orbánék se nem eszesek, se nem gerincesek és így tovább.
    Pedig amúgy milyen jó bizniszt lehetne csinálni a gazdaság helyreállításával, állami cégek létrehozásával ahova szintén beültethetnék a hülye haverjaikat azt ők is meg mi is jól járnánk, csak orbánnak fontosabb külföld seggét nyalni, na meg ő hülye az ilyenhez, hogy mindenki jól járjon, a saját zsebet egyszerűbb tömni :)
    Ezt a részét le is zártam, mert nem tudsz meggyőzni semmivel, túl sokat láttam már az orbáni idiótizmusból, hogy elhiggyem az ellenkezőjét.

    Ja persze, példaképnek a gerinctelen faszkalapokat, mint pl. a politikusokat, mond észnél vagy? Én az ilyen gerinctelen férgeket mindig is le fogom nézni, szememben egy becsületes hajléktalan is többet ér, mint ezek az öltönyös soros ösztöndíjas majmok, persze akkor ők sorosoznak ...
    Azokra meg szintén nem nézek fel akik mondjuk német gyárban dolgoznak és többet keresnek, természetesen le sem nézem őket, nekik nagy mázlijuk van hogy ott dolgozhatnak, azonban sajnos ettől függetlenül az a szomorú tény, hogy vannak akik fontosabb, illetve több munkát végeznek, mégis kevesebbet kapnak, szóval az álláspontom gondolom tiszta, nálam egyébként is a politikusok az ellenség, ők tehetnek az ilyen egyenlőtlenségről is, meg arról hogy sok embert szó szerint bután tartanak, pedig az emberek sem butának születnek (persze van kivétel) és nem is feltétlen kell annak maradniuk, persze a kormánynak ez a jó, így könnyű irányítani.
    Amúgy ez is vicces így belegondolva, mármint hogy kormány ... a kormány az egy dolog/eszköz, amivel tudom irányítani pl. a kocsit, viszont önmagában nem irányít a vezető az, aki kormányoz/irányít és még ha egy vezető "testületet" vagy országgyűlést értesz kormány alatt, akkor sem éppen ez a legjobb kifejezés erre, de ez is tökéletes példa arra, hogy orbánék mekkora kretének és akkor az olyan elnevezésekről ne is beszéljünk, hogy katasztrófavédelem meg ilyesmi, ezen is meglátszik hogy gyök2IQ mindegyik, nem is tudom melyik volt az, amelyiknek még nemrég a magyar nyelvel is komoly gondjai voltak, mondjuk melyiknek nincs és akkor ilyenek irányítják az országunkat, hát egy majom tényleg 100x jobb lenne ...

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #29 üzenetére

    a fidesz találta fel és vezette be a 110%-os lenyúlást...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Hi!King

    őstag

    válasz joysefke #24 üzenetére

    "Való igaz, az igazságos tényleg az lenne, ha mindenki ugyanannyi átalánydíjat (adót) fizetne az állami szolgáltatásokért, hiszen csak azért mert többet keresek mint egy segédmunkás, attól még nem veszem többet igénybe a rendőrséget, tűzoltóságot, egészségügyet stb..."

    De, többet veszed igénybe. Érték alapon többet. Abba gondolj bele, hogy ha ezek közül egyik sem lenne állami feladatkör, akkor a magánrendőrségnek többet kellene fizetni, akinek több a vagyona, mivel több vagyont véd a rendőrség (ahogy egyébként örző-védő cégeknél így is van). Ugyanez igaz a honvédségre is, mivel akinek több van, annak több vagyonát védi külső támadástól. Az egészségügy hálapénz + magánrendelésből állami műtétre elven működik, tehát aki befizet x összeget, az x*10 összegű ellátást jóval nagyobb eséllyel kap meg, mint aki nem tud x összeget befizetni, ezért ott sem igaz, hogy aki tehetősebb, az ne kapna többet. A közlekedési infrastruktúrát átlagosan többet használja, akinek magasabb a jövedelme. Igazából egyedül a segélyezés, ami fordítva van, mondjuk a CSOK óta már ez sem egészen igaz.

    Az elv, hogy jövedelem vagy vagyonarányosan adózzanak, nagyon régi múltra tekint vissza, és az igazságossága abból fakad, hogy minél gazdagabb vagy, annál inkább érdekelt vagy az állam megfelelő működésében. A progresszív adózás pontosan annyira igazságtalan, mint a degresszív adózás. Egyedül a jövedelem vagy vagyon arányos adózás igazságos.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #35 üzenetére

    a progresszív adózáson kívüli adózási formák azért rosszak, mert nem veszik figyelembe a társadalmi igazságosságot és a szolidaritást.

    a vagyonarányos adózás szerintem a legrosszabb adózási forma, mert egy esetleges korábbi jó életszakasz elromlása után ezt nem veszi figyelembe.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Hi!King

    őstag

    válasz bambano #36 üzenetére

    Nem, a progresszív adózás nem igazságos, hanem méltányos. A kettő nem ugyanaz. A szolidaritást meg kierőszakolni nem lehet, ha nincs.

    A vagyonarányos adózásnak az a lényege a jövedelemarányos adózással szemben, hogy a ki nem használt erőforrásokat adóztatja extrán. Mert ha ma van egy kihasználatlan lakásod, nem fizetsz utána adót, ellenben ha bérbeadod, akkor adóznod kell utána. Ha vagyon alapú lenne az adó, akkor mindenképpen fizetnél, ezért arra lennél motivalva, hogy add bérbe. Ez előnyös a bérlőknek, mert bővíti a kínálatot, illetve előnyös a gazdaságnak, mert aktivizálja az elfekvő tőkét. Ráadásul méltányos is, hiszen aki magáncélra tart fenn extra ingatlanokat vagy más vagyontárgyakat, azaz indirekt módon luxus szinten fogyaszt, azt adóztatja jövedelmen felül is.

    A korábbi jó életszakasz elromlása után pedig szintén arra motivál, hogy vegyél vissza a sajat életmódodra használt vagyontárgyaidból, és fektesd helyette olyanba, amiből jövedelmed származik.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #37 üzenetére

    ne keverd az egyéni igazságosságot a társadalmival, amit én említettem. A szolidaritást csak kierőszakolni lehet, senki nem fog önként rendszeresen komolyabb összeget kidobálni az ablakon.

    ha van egy darab lakásom, amiben lakom, és arra ráverik a vagyonadót, akkor is egy darab lakásom marad, amiben lakom, és nem fogom jövedelem termelés céljából kiadni. viszont akkor is lakni szeretnék benne/valahol, ha éppen nincs munkám és nem tudom miből fizetni a vagyonadót. ha kivetik a vagyonadót, az elsősorban olyanokat sújt, akiknek nincs luxusvagyona, luxusfogyasztása, sokkal kevesebb olyan ember van, aki ingatlant halmozott fel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Hi!King

    őstag

    válasz bambano #38 üzenetére

    Nem, a társadalmi szolidaritáshoz társadalmi konszenzus kell a kérdésben. És továbbra sem igazságosságról beszélünk, hiszen az nem igazságosság, hogy elveszik a magasabb keresetűtől a pénzt, hogy az alacsonyabb jövedlműnek adják. Méltányosság, szolidaritás, de nem igazságosság. Magyarországon egyébként leginkább az a baj az egykulcsos adóval, hogy a jövedelmek nem értékteremtés arányosak, mivel csak részben van kapitalizmus, nagyobb részt valamiféle államkapitalizmus-protekcionizmus-feudalizmus keverék van.

    "ha van egy darab lakásom, amiben lakom, és arra ráverik a vagyonadót, akkor is egy darab lakásom marad, amiben lakom, és nem fogom jövedelem termelés céljából kiadni. viszont akkor is lakni szeretnék benne/valahol, ha éppen nincs munkám és nem tudom miből fizetni a vagyonadót. ha kivetik a vagyonadót, az elsősorban olyanokat sújt, akiknek nincs luxusvagyona, luxusfogyasztása, sokkal kevesebb olyan ember van, aki ingatlant halmozott fel."

    Az egyetlen lakás miatt pontosan úgy szólnak ezek a tervezetek, hogy bizonyos érték alatt az egyetlen saját használatú lakásra nem vonatkozik. De abban semmi igazságtalant nem látok, hogy ha valaki nagyon jól keresett, és egy nagyon értékes házban lakik, akkor az után továbbra is adózik, hiszen megteheti, hogy eladja, kisebbe költözik, a többit meg befekteti, akár úgy hogy vesz egy kisebb lakást és kiadja.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #39 üzenetére

    "És továbbra sem igazságosságról beszélünk, hiszen az nem igazságosság, hogy elveszik a magasabb keresetűtől a pénzt, hogy az alacsonyabb jövedlműnek adják.": te nem, én meg igen.

    az egyén szintjén nem igazságos, hogy elveszik az egyéntől a pénzt, pláne, ha gazdagabb. a társadalom szintjén meg igazságos, hogy azokat sem hagyjuk megdögleni, akik ideiglenesen vagy tartósan rosszabb anyagi helyzetben vannak.

    felfogásbeli kérdés, hogy mi az igazságos.
    1. az, ha mindenki konstans összeget fizet jövedelemtől függetlenül?
    2. az, ha mindenki konstans százalékot fizet a jövedelme után?
    3. az, ha mindenki progresszív százalékot fizet?

    nemigen lehet objektíven eldönteni, mert ha pl. kiterítve fekszel a műtőasztalon, a műtét pont ugyanannyiba kerül, függetlenül attól, hogy egy gagyi farmert meg egy 5000 forintos órát vettek le rólad előtte, vagy egy két gurigás armani öltönyt meg egy rolexet. ha így nézed, akkor az első verzió az igazságos. ugyanannyiba kerülsz, ugyanannyit fizetsz.

    csak az első verzió nagyon, a második egy kicsit kevésbé, de az is fáj azoknak, akik kevesebbet keresnek, mert nekik kevesebb marad. Ha konstans százalék az adó, akkor a gazdagnak több marad úgy, hogy már nincs kényszer rajta, hogy kezdjen vele bármit is.

    ezzel szemben a harmadik sokkal jobb a szegénynek és sokkal rosszabb a gazdagnak.

    az álláspontodat az üléspontod fogja meghatározni, ilyen szempontból nézve nem sok értelme van vitatkozni róla :) miután én is beleírtam a kijelentéseimbe, hogy *SZERINTEM*, ezzel se sok értelme van vitázni. szerinTED meg másképp. oké, igyál egy sört, jobb napod lesz :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Hi!King

    őstag

    válasz bambano #40 üzenetére

    "az egyén szintjén nem igazságos, hogy elveszik az egyéntől a pénzt, pláne, ha gazdagabb. a társadalom szintjén meg igazságos, hogy azokat sem hagyjuk megdögleni, akik ideiglenesen vagy tartósan rosszabb anyagi helyzetben vannak."

    Nem, ha nem hagyjuk megdögleni azt, aki nem tudja magának megtermelni azt az értéket, ami a létfenntartáshoz kell, az méltányos vagy szolidáris. Egyéni és társadalmi szinten is. Amik humanista értékek, és nagyon is fontosak. De az igazságosságnál többet jelentenek.

    "nemigen lehet objektíven eldönteni, mert ha pl. kiterítve fekszel a műtőasztalon, a műtét pont ugyanannyiba kerül, függetlenül attól, hogy egy gagyi farmert meg egy 5000 forintos órát vettek le rólad előtte, vagy egy két gurigás armani öltönyt meg egy rolexet. ha így nézed, akkor az első verzió az igazságos. ugyanannyiba kerülsz, ugyanannyit fizetsz."

    Feljebb leírtam, miért nem igaz. Mert a rolexes csávó egy hálapénz alapú egészségügyben nagyobb eséllyel jut el a műtőasztalig, mint a gagyi farmeres csávó. Emellett a legtöbb állami szolgáltatásban érdekeltebb, aki tehetősebb. Nyilván vannak példák, amikre meg nem igaz, de a honvédelem, rendvédelem, egészségügy, de még az oktatás is olyan, hogy aki tehetősebb, potenciálisan több értéket tud belőle kinyerni (oktatás: Mivel kevés a magániskola, a tehetősebbek gyerekei jellemzően a jobb állami/egyházi iskolákba kerülnek be, ezért jobb oktatást kapnak, mert eleve jobb esélyekkel indulnak. Ok, hogy papiron ugyanannyiba kerül, de valójában a jó iskolák egy válogatás eredményei, így aki oda jár, több értéket kap.).

    "csak az első verzió nagyon, a második egy kicsit kevésbé, de az is fáj azoknak, akik kevesebbet keresnek, mert nekik kevesebb marad. Ha konstans százalék az adó, akkor a gazdagnak több marad úgy, hogy már nincs kényszer rajta, hogy kezdjen vele bármit is."

    Az, hogy kinek mi fáj, nem igazságosság kérdése.

    "az álláspontodat az üléspontod fogja meghatározni"

    Nem. Én már akkor az egykulcsos adót pártoltam gazdasági okokból, mikor egyetemista voltam, és egyébként teljesen más pártok beszéltek róla (elsősorban az SZDSZ). Aztán mikor munkába álltam, még jobban jártam volna egy progresszív adózási rendszerrel. Most már talán nem, de ez bonyolult, mert ha átlagfizetésre súlyozva átszámolom progresszív adózású nyugati országokba a fizetésemet, illetve volt potenciális álláslehetőség, az a fizetés alapján is azt látom, hogy ezen országokban százalékosan jobban járnék a progresszív adózással, mint itthon az itthoni fizetésemmel. Ehhez persze a hazai magas járulék is kell. Szóval az ilyen jellegű üléspontom nem határozza meg. A politikai pártállásom meg végképp nem, mert ez az egyetlen, amit a Fidesz csinált és egyetértettem vele, és ellenzéki szavazó vagyok.

    Ezzel együtt nem vagyok ellene annak sem, ha valaki ésszerűen progresszív adót vezetne be. De akkor nem olyat kellene, hogy mondjuk a mai viszonyok között 500 ezer bruttóig 15%, felette 35%. Hanem olyan, hogy létminimumig alacsonyabb, utána egységes. Mert kizárólag ez szólna arról, hogy elismeri az állam a szegények létfenntartáshoz szükséges jövedelmét, hogy abból nem, vagy csak kevesebbet adóztat, magasabb fizetési szinteken meg nem igyekszik lehúzni a legjobb munkaerőt. A Medgyessy féle adójóváírás nem ilyen rendszer volt, mert ott fokozatosan kivezetődött a minimálbéresek kedvezménye.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #41 üzenetére

    Iaccocca Egy menedzser élete című életrajzi regényében leírta, hogy ő 90%-os adókulcs alá tartozik...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Hi!King

    őstag

    válasz bambano #42 üzenetére

    Meg az ABBA tagjai is anno a jövedelmük nagyobb része után 80%-ot fizettek. Magyarországon viszont ha lenne hasonló kaliberű zenekar, azok jó ha néhány százalékot adóznának, mert a nagy részét megoldanák "adóoptimalizálással", míg aki alkalmazottként befut egy sikeres karriert, és elér egy kiemelkedő jövedelmet, az fizethetné a felső adókulcsot...

  • Hi!King

    őstag

    Egyébként egy átlag magyar munkavállaló is kifizet 70% adót. Mert ugye amikor egy cég elad valamit, annak van 21% áfartalma. Bruttó fizetést és munkáltatói járulékot ebből tud adni, így nagyjából 40% marad a munkavállalónak az általa megtermelt értékből, ami 60% adóteher. Minden különadó, jövedéki adó, helyi adó, stb., stb. ezen felül van, mert nyilván ezek a termékekre ráterhelődnek. Emellett valójában az infláció, amiből trükkösen kihagyták a lakhatást, szintén egy indirekt adó.

  • tha_answer

    őstag

    válasz bambano #40 üzenetére

    lehet tobbkulcsos, de havi egy milla nem az. a menedzserfizetesek nyugodtan.

    azt kene megerteni, hogy itt a fizetesek szarok, es ha raqrtok egy tobbkulcsosot az 600k-1,2M kozott kereso retegre, akkor az utolso az orszagot a vallan hordozo reteg is lelep.

    a jaradekot kell megadoztatni kemenyen. folded van amit kiatsz berbe? adozz!
    ingatlanod van amit berbe, adozz!

    ha a belvarosban van ingatlanod, es 50 milla feletti reszre adozol, en abban nem latok semmi problemat, nem kotelezo ott lakni.
    tudod bambano, van egy osszeg, amit munkaval nem lehet megkeresni nagyatlagban, barmi ami abba kerul azt nyugotdan lehet vagyonadoztatni, termeszetesen, egy abszolut ertekhatar feletto reszre eso reszet csak. pl van 100hektarod, akkor ha 50 millatol van ado, akkor az 50 milla feletti reszre fizetsz adot, tehat ha a lakasod 51milliot er, akkor 1 milla utan fizetsz mondjuk 1.5 szazalekot, ha meg fizeteskeptelen lennel hirtelen az se gond, kulon szamlra tevodik, es mikor megorokli vki vagy mozdul , akkor azallam benyujtja a szamlat.

    a tarsadalmunk fenntartasanak koltsegeit a jaradekvadaszokra kell raterhelni elsosorban, nem a hajto munkavallalokra.

  • Tetsuo

    aktív tag

    Bár nem olvastam végig az eszmefuttatást, de elsőre úgy tűnik, amit nem vesztek figyelembe, pedig fontos lenne:
    Az igazságosság lényeges része az, ki hogyan jutott hozzá a felhalmozott vagyonához, vagyis hazánkban a Kádár-korszakban összeszedett vagyonnal és befolyással, majd - a rendszerváltoztatás után a hatalomváltás elmaradt, így - átmentések, köpönyegváltások révén sokan önmagukat helyzetbe hozással, illetve a mutyik és vállalkozások kiskapuit kihasználva jutottak gazdagsághoz, majd ezek örökösei újabb pénzforgatásokkal, simlikkel maradtak nyertes pozíciókban.
    Az egykulcsos adó ezeket a hitvány alakokat jutalmazza, ugyanis az csak akkor igazságos, ha tiszta lappal indul mindenki.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tetsuo #46 üzenetére

    Persze mert akik nagyban ellopták a közvagyont azok biztosan bérből és fizetésből élnek. A kétkulcsos/progresszív SZJA mindenkit büntet aki munkával akar előre jutni...

  • tha_answer

    őstag

    válasz Tetsuo #46 üzenetére

    Eleg lett volna csak a 45s hszt elolvasnod,es akk nem irnal ekkora majomsagot.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz joysefke #31 üzenetére

    Hogy hogy lenne, az eléggé összetett. Valahogy a németek nem akarják elkerülni az SZJA fizetést zsebbe kapott fizukkal, pedig eléggé bonyolult progresszív adózásuk van. Csak normálisan vannak sávok meghatározva.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tha_answer #45 üzenetére

    A bérbeadás adóköteles, amikor még jobban, bármennyire érintett, akkoriban 20% volt. Nem hallottam, hogy változott, de akár változhatott is. Vagyis jelenleg ha még mindig annyi, a bérjövedelmet kevesebb adó terheli, mint a bérbeadás utánit. A tőzsdei és egyéb pénzpiaci ügyletek profitját is terheli adó.

Új hozzászólás Aktív témák