Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #39 üzenetére

    "És továbbra sem igazságosságról beszélünk, hiszen az nem igazságosság, hogy elveszik a magasabb keresetűtől a pénzt, hogy az alacsonyabb jövedlműnek adják.": te nem, én meg igen.

    az egyén szintjén nem igazságos, hogy elveszik az egyéntől a pénzt, pláne, ha gazdagabb. a társadalom szintjén meg igazságos, hogy azokat sem hagyjuk megdögleni, akik ideiglenesen vagy tartósan rosszabb anyagi helyzetben vannak.

    felfogásbeli kérdés, hogy mi az igazságos.
    1. az, ha mindenki konstans összeget fizet jövedelemtől függetlenül?
    2. az, ha mindenki konstans százalékot fizet a jövedelme után?
    3. az, ha mindenki progresszív százalékot fizet?

    nemigen lehet objektíven eldönteni, mert ha pl. kiterítve fekszel a műtőasztalon, a műtét pont ugyanannyiba kerül, függetlenül attól, hogy egy gagyi farmert meg egy 5000 forintos órát vettek le rólad előtte, vagy egy két gurigás armani öltönyt meg egy rolexet. ha így nézed, akkor az első verzió az igazságos. ugyanannyiba kerülsz, ugyanannyit fizetsz.

    csak az első verzió nagyon, a második egy kicsit kevésbé, de az is fáj azoknak, akik kevesebbet keresnek, mert nekik kevesebb marad. Ha konstans százalék az adó, akkor a gazdagnak több marad úgy, hogy már nincs kényszer rajta, hogy kezdjen vele bármit is.

    ezzel szemben a harmadik sokkal jobb a szegénynek és sokkal rosszabb a gazdagnak.

    az álláspontodat az üléspontod fogja meghatározni, ilyen szempontból nézve nem sok értelme van vitatkozni róla :) miután én is beleírtam a kijelentéseimbe, hogy *SZERINTEM*, ezzel se sok értelme van vitázni. szerinTED meg másképp. oké, igyál egy sört, jobb napod lesz :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák