Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waccamár

    senior tag

    válasz UnA #25 üzenetére

    Ez sem jó irány szerintem. A problémát értem természetesen és valós, egy olyan probléma, amivel kezdeni kell valamit.

    Ha téged zavar az adatgyűjtés és a célzott hirdetések a hasonló platformokon, akkor egyet tudsz tenni: nem használod.

    Inkább az adatgyűjtést kellene jobban szabályozni, pontosabban az adatkezelést.
    Mert tudod mit? Engem nem zavar, ha a facebook adatot gyűjt rólam és ez alapján targetálhatnak cégek és nem tamponreklámot látok, hanem ha fúrót akarok venni akkor elémtol egy fúrós hirdetést - cserébe "ingyen" használom az oldalt.

    Csak ezek az adatok legyenek anonimak, ne adják ki másnak, és ne férjen hozzájuk senki, ne legyen visszafejthető, stb. Engem amúgy azért sem zavar a fb-adatgyűjtése, mert tisztában vagyok a kockázataival (hirdetőként is jelen vagyok), és abszolút tudatosan használom. És mivel hirdetőként is jelen vagyok (másnak hirdetek), ezért annyiféle oldalt nézegetek annyiféle témában, hogy rólam abszolút fals profilja van az érdeklődési köreimről :D

    De persze sok ember nem ilyen - őket valamilyen módon meg kellene védeni. Bár ez utóbbi kijelentés kérdés is lehetne. Valóban meg kell védeni azt, aki a fb-on éli az életét, mindent megoszt, mindent elhisz, nem gondolkozik, stb...? Érdekes irányba menne el a beszélgetést, ha erre kezdenénk el pro-kontrát felsorolni.

  • Gargouille

    őstag

    válasz UnA #25 üzenetére

    Igen nagy naivitás azt feltételezni, hogy ha fizetsz érte akkor nem fogják tovább gyűjteni és elemezni az adataidat amiket így is - úgy is átadsz nekik. Tuti becsszóra majd törölnek mindent és soha többet, bizisten! :D

    Ugyan már, a teljes üzleti modelljük erre az egyetlen egy dologra épül (adatgyűjtés - elemzés - profilozás), mindegy, hogy a FB-ról vagy a Google-ről beszélünk, az összes szolgáltatásuk ezzel a céllal jött létre. A 100 forintod (vagy akárhány forintod) miatt nem fogják a kukába dobni, efelől nyugodt lehetsz, nem ezért építették fel ezt az iparágat hosszú évek alatt. Az a sok információ hatalmat jelent, sokkal nagyobbat mint amennyit abból pénzből "vehetnének" amit megkerestek vele. :)

    És ne keverd össze a fogalmakat az, hogy valaki nem szándékozik még pénzzel is fizetni ezért, az nem félelem, csupán józan ész.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák