Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz dabadab #3 üzenetére

    A vasutat a privatizáció során lopkodják szét. Megfelelő embernek kell a privatizálást végrehajtani, kellően alacsony áron. Aztán szépen csődbe vihető a kiprivatizált alág.

    Szép példa a pályafenntartás, a MÁVGÉP, az Északi és a Szolnoki Járműjavító, Dunakeszi, Istvántelek. A felsővezeték építés, -fenntartás. Tudnám még sorolni. De nem ez a témája ennek a topiknak.

    Mint ahogy magad is idézted tőlem: "Ami eddig kiemelkedő volt itt, Magyarországon, azt ellehetetlenítik." Egyrészt, maga a cikk érezteti ezt. Másrészt: Tungsram, Magyar Adócsőgyár, MEV, Orion, BEAG, Remix, Videoton, MM, egyiket sem mondanám kis múltúnak. Erősáram terén pedig a GANZ. Igen, a rendszerváltás után más irányvonalat vett az elektronikai ipar, és meg is lódult fejlődésében. De a cikk épp arról szól, hogy nem akarják támogatni. Tehát úgy érzem, mind a cikk, mind a történelem alátámasztja, hogy kiemelkedő volt. Azt nem írtam, ez mikorra esett. Ráadásul a mondat: "Ami eddig kiemelkedő volt itt, Magyarországon, azt ellehetetlenítik." egy összetett mondat. Nem muszáj egyidőben, vagy közvetlen egymásutánban történnie, a második tagmondat a jövőre is vonatkozhat. Ez esetben szerintem ez a szituáció. A közelmúltban kiemelkedő volt, amit még a jövőben bőven ellehetetleníthetnek, ha nem sikerül a lépést tartania.

    A mezőgazdaság meg akár mesterségesen van életben tartva, akár nem, kell. Az embereknek enni kell. Azt meg meg kell termelni. Ha már egyszer földrajzi elhelyezkedésünk alapján megadathatik, hogy azt a mesterséges életben tartást a többieknél kevesebb ráfizetéssel tudnánk biztosítani, akkor a relatív előny már adott. Fontos nem elfeledni azt, hogy veszteséges és veszteséges között is hatalmas előny van a kevésbé veszteséges javára. Nekünk, földrajzi adottságaink lévén, okos szabályozással (jelenleg ugyebár nem okos, ahogy próbálta sugallani az előttem hozzászóló kolléga is) előnyünk lenne a kisebb hátrányból.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák