Hir​de​t​é​s​

2018. április 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Errefelé lassan érdemes lesz mondjuk Telenor-os korlátlan mobilnetet használni otthon is, mert sokkal gyorsabb és olcsóbb is mint a vezetékes megoldások. Remélem, hogy a Voda és a Telenor lát majd abban fantáziát, hogy hosszabb távon konkurenciát állítson a vezetékes ISP-knek. A kormánynak meg annyit kellene csak tenni, hogy nem akadályozza a fejlesztést méregdrága díjakkal a frekvencia pályázatokon, mert az elérhető sávszélesség a szűk keresztmetszet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) BE4GLE válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

BE4GLE
(tag)

Én a múlt hónapban mondtam le a vezetékest korlátlan telenorosként. De én egyedül élek. Nem hiszem, hogy mondjuk egy családnak racionális döntés lenne lemondani a vezetékes netet.

[ Szerkesztve ]

Samsung 300E5Z-S07 notebook, Honor 6 H60-L04 smartphone

(#3) DigitXT válasza BE4GLE (#2) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Nem hiszem, hogy mondjuk egy családnak racionális döntés lenne
Miért, egy mobil wifi routerben nem használható a korlátlan kártya?

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#4) BE4GLE válasza DigitXT (#3) üzenetére

BE4GLE
(tag)

Csak telefonban használhatod, amiről havi egy hívást kezdeményezned kell. Ez világosan le van írva szerződésben.

(#5) proradeon válasza BE4GLE (#4) üzenetére

proradeon
(őstag)

Azt mondjuk nem értem, hogy miért fájna ez nekik. Otthon, vidéken ADSL kapcsolat van már sok-sok éve. 8 / 0.5 mbps, és nem is a legstabilabb. Ugyanott 4G-n beltéren simán mérek Telenor hálózaton 40/20 mbps sebességet. Kukázni is akartam az ADSL-t, de mivel egyik szolgáltató sem kínál korlátlan opciót 4G-n, így el lett vetve az ötlet. Most, hogy az optikát húzzák előttünk, végképp kizárt, hogy 4G net lesz otthon.

Szerintem komoly piaca lenne egy ilyen csomagnak. Biztos nem én vagyok az egyedüli, aki ADSL-el (vagy még rosszabbal) szív, miközben a 4G sokkal gyorsabb lenne.

NEM "Kingstone" hanem "Kingston" | NEM "Blue-Ray" hanem "Blu-Ray" | NEM "TeRRaByte" hanem "TeraByte"

(#6) nemlehet válasza BE4GLE (#4) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Igen, de ha minden hónapban kiveszed a mifi routerből akkor pont letojja a telenor. Itt ph fórumon is jópáran vannak akik így használják, mert normális kábeles megoldás nem érhető el.
Persze lehet moralizálni, mindenkinek lelke rajta.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) dragon1993 válasza BE4GLE (#4) üzenetére

dragon1993
(őstag)

Flottában olcsóbban megkapod és végig lehet routerben.

[ Szerkesztve ]

(#8) BE4GLE válasza dragon1993 (#7) üzenetére

BE4GLE
(tag)

Mivel a tethering nem tiltott és telefon úgyis kell, én maradok ennél. Néha megosztom a tévémmel a mobilnetet, hogy nagy képernyőn nézzem a Youtube-ot és az HBO-t. Erre bőven jó.

(#9) Mercutio_ válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Az ugye megvan, hogy a 4/4+/5G sávszélességet úgy biztosítják sok helyen a mobil szolgáltatók is, hogy a "bázisállomások"-tól már optikán mennek az adatok? ;]

A hírhez :Nem reklámozzák, de az EU mellett T-részről pl. a Deutsche Telekom is beletol elég komoly összeget a fejlesztésbe.

Eladó/Cserélhető: http://tinyurl.com/o2gwwd5 Streacom ST-F7C mITX HÁZ, Zalman SFX táp, Panasonic 20mm F1.7 II. és 45-150 M.Zuiko 25/1.8 m4/3 obi, Seiko búvár, Orient Chrono karóra, BVLGARI MAN EXTREME EDT 30ml + 1000 hasznos holmi

(#10) DigitXT válasza Mercutio_ (#9) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Viszont nem kell lakásonként kihúzniuk az optikát, ami nagy fegyvertény...:)
Persze a sávszélesség korlátos: az összes user nem fog csutkán torrentezni.

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#11) Mercutio_ válasza DigitXT (#10) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Vezetékes szolgáltató is tud adni az előfizetőnek egy MiFi routert "kényelmes, nincs kábel se" marketing szöveggel:DDD csak azért írtam, mert sokan nincsenek tisztában a technikai háttérrel.

Eladó/Cserélhető: http://tinyurl.com/o2gwwd5 Streacom ST-F7C mITX HÁZ, Zalman SFX táp, Panasonic 20mm F1.7 II. és 45-150 M.Zuiko 25/1.8 m4/3 obi, Seiko búvár, Orient Chrono karóra, BVLGARI MAN EXTREME EDT 30ml + 1000 hasznos holmi

(#12) farkas63 válasza BE4GLE (#2) üzenetére

farkas63
(tag)

Én azért nem váltanám le a 150MB-os netem egy szaros 40MB-os mobilnetre. :D (még ha 10k-val is olcsóbb lenne)
(korlátlan Telekom mobilnet-em van és MAX 5MB/s-el tudok letölteni, ennél többet még nem sikerült)

[ Szerkesztve ]

(#13) Mercutio_ válasza farkas63 (#12) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Beszaggat torrent alatt a HDporesz?:DDD

(#14) apaszka

apaszka
(PH! kedvence)

Kivéve az ilyen UPC szerű szolgáltatót Ha annak lehet nevezni! 😁 Ott még a 3g cél is bajok vannak!

ROM Apocalypse

(#15) ReSeTer

ReSeTer
(senior tag)

Ha én töltök fel videókat meg nézek is sokat, gyorsan összejön 400gb, főleg ha család is használja a netet.

Telenor tilt ekkora havi adatforgalomnál? 4.2mbit-es invitellel szívok.

(#16) farkas63 válasza ReSeTer (#15) üzenetére

farkas63
(tag)

Csak 400GB? Mióta korlátlan mobilnet-em van, azóta 600GB-1TB forgalmat csinálok. :)
Vezetékesen meg ilyen 30-40TB. :D

Amúgy szerintem korlátlan azt jelenti, hogy nincs korlátozás. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) leslieke

leslieke
(Jómunkásember)

Jöhet most már a rezsicsökkentő program itt is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18) ReSeTer válasza farkas63 (#16) üzenetére

ReSeTer
(senior tag)

Én arra gondolok, hogy a Telenor korlátoz-e ha minden hónapban kb 400 giga adatforgalmat netezek?

[ Szerkesztve ]

(#19) farkas63 válasza ReSeTer (#18) üzenetére

farkas63
(tag)

Igen erre mondtam, hogy mivel korlátlan baromság lenne korlátozni ha sok adatforgalmat bonyolítasz le.

(#20) Tigerclaw válasza Mercutio_ (#9) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Tudom, de más az az optikai hálózat, amin a telefon/DSL központok és 4G-s tornyok lógnak mint egy végponti GPON. Errefelé sok toronynál csak mikro adja a hátteret.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) edk-

edk-
(senior tag)

Én például leváltottam az otthoni vezetékest (30/5 mbps 6000 Ft volt) korlátlan flottás mobilnetre, természetesen routerben (a sebesség változó, max. 50/25 mbps 3300 Ft - ez úgy jön ki, hogy két korlátlan SIM 6600 Ft/hó).

[ Szerkesztve ]

10-féle ember létezik – aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem . . . . . . . . . . . . . . eladó dolgok: http://bit.do/edkcuccai

(#22) kolopele válasza farkas63 (#16) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Nekem decemberben a vezetékes netemmel sikerült elérnem a 2000GB - os letöltési mennyiséget :DD
Egy felnőtt, két gyerek, jó pár megvett játék (amikor egy játék sokszor eléri akár a 70-100GB - ot is nem nehéz, ha mindannyiunknak kell az már közel 300GB azonnal).

(#23) janeszgol válasza ReSeTer (#18) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Egyenenkent? Nem hiszem. Inkabb megszabja a videok savszelesseget, illetve tiltani tudja a torrentezest.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#24) MrPetya19 válasza proradeon (#5) üzenetére

MrPetya19
(PH! addikt)

Vezetékes net: 10/0.2Mbps
Telekom 4G: mindig 50/50 fölött, de a legtöbbször olyan 120/60.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#25) kymera

kymera
(senior tag)

" A közlemény szerint a kormány célja, hogy minden eddiginél olcsóbb, gyorsabb, elérhetőbb és jobb minőségű legyen az internet Magyarországon ... "
Esetleg ha eltörölnék a mobil-szolgáltatókat sújtó külön-adót akkor lehet hogy csökkennének a havidíjak is ...
Röhej hogy Erdélyben egy korlátlan beszélgetést , netet és SMS-t tartalmazó csomag 3,3 EUR havonta - azaz 1000 Forint ! :W

478,754,775,939,AM2 - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#26) lomposfarkas válasza kymera (#25) üzenetére

lomposfarkas
(újonc)

"A közlemény szerint a kormány célja, hogy minden eddiginél olcsóbb..."
A kormányzati flottákban már megvalósult, fél doboz cigi ára a korlátlan mobilnet, a lakosságnak azért még lesz ideje tejelni.

(#27) nemlehet válasza farkas63 (#12) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Hát nálunk 25 megabit a max, az is ratyi ADSL-en, jó megbízhatatlanul. 2 éven belül egyik szolgáltató sem tervez itt semmit (jelenleg csak T van).

Itt pl megváltás a 4G-s mobilnet, mert ha csak 50-el megy az is 2x annyi mint ami kábelen kifér.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Kékes525 válasza leslieke (#17) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Az jött már, csökkentették az internet áfáját. Tanultak a múltból, sajnos korántsem eleget.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#29) leslieke válasza Kékes525 (#28) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Nem csak ott kellene a csökkentés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30) Kékes525 válasza leslieke (#29) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Így igaz és a fizetéseket pedig emelni kellene. Ők csak a milliárdosaik kitömésével foglalkoznak.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#31) rocketry23

rocketry23
(tag)

Én se cserélném le a 2500ft/hó gigabites kábelnetem 4G netre :DD

MSI Z97 MPOWER MAX AC - Intel i5-4690K - 2X4GB Corsair Dominator Platinum - MSI GTX 960 Gaming 100ME edition - Chieftec CTG-500 - FD Define S

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.