Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz #40553216 #93 üzenetére

    De bizony, az én megtakarításaim voltak, mivel egyéni számlára kerültek.
    PONTOSAN EZÉRT idéztem Matolcsy beszédét a korábbi ígéreteikkel szemben.
    Vagyis nyilvánvaló, hogy ők is tudták, hogy ez egyéni megtakarítás, nem a "közös nagy kalap".

    Teljesen egyértelműen hazugsággal véded őket, hiszen még Matolcsy beszéde és a korábbi ígéret feloldhatatlan ellentéte is leleplez.

    "aláásva az állami rendszer működőképességét."
    :DDD :DDD :DDD
    Az év vicce. Az állami rendszer működőképességét az állami lopás extra mértéke ásta alá, nem az én (és még 3 millió ember) megtakarítása.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz Timer #99 üzenetére

    Nem szeretek politizálni de pluszsok már az előző kommentjeidre is.

    1. Hót nem érdekel ki van hatalmon
    2. Nem tartom normálisnak hogyha nyilvánvaló mutyiról van szó (jelenlegi hír/topic) akkor miért van lezárva az ügy mintha mi sem történt volna? Ez normális?
    3. Kórházak esnek szét, WC papír sincs, orvosok menekülnek el de stadionokat építünk és fociba megy a pénz
    4. Arra is van pénz hogy teleplakátoljuk az egész országot gyuribácsi poszterrel mint valami óvodás hogy rákenjük hogy gyurivót nemmi, fújfúj.
    5. Médiát egyértelműen kormány irányba igazítjuk hogy alátámasszuk a főnök eszméjét ezzel megvezetve a szegényebb réteget

    ...és még sorolhatnám nagyon sokáig. Elhiszem hogy az előzőek is genyók voltak. Oké, akkor miért nincsenek börtönben? Miért nem tesznek ezért? A mostaniak nyilvánvaló dolgokat miért úsznak meg és nem börtönben rohadnak? Pártállástól függetlenül ez nem normális.

  • dabadab

    titán

    válasz nebancsa #98 üzenetére

    Az egész többoszlopos rendszert azért csinálták, mert a mostani felosztó-kirovó rendszer belátható időn belül fenntarthatatlanná fog válni. Igen, az látszott, hogy lesz egy rázósabb átmeneti időszak, viszont utána működött volna. Most meg visszakerültünk a startmezőre: látjuk, hogy be fog dőlni a nyugdíjrendszer, de nincs semmi terv ennek a kezelésére. Zseniális!

    DRM is theft

  • lócitrom

    őstag

    válasz Timer #86 üzenetére

    az a baj, hogy hátranyilazni tanít meg csak ez a rendszer. merhogyagyurcsány... meg amíg nem a végbelében van az embernek a hatalom, addig ő úgy érzi demokrácia van. ez a közöny vezetett ahhoz, ami most is van. addig meg megy a gyurcsányozás. amíg a rendszer tud nyújtani ilyeneket, hogy: jobberkedést, állítólagos fajvédelem, fajfenntartás, falkába tömörülés (tisztára állatias egyébként), közös ellenségek, kormányzati szuperhősök, akik az előbbiektől megmentenek... addig demokrácia van. rohadt érdekes felfogás. szerintem meg íratlan szabály, hogy ez az egész ott kezdődik, hogy a választópolgár tájékozott és nem délibábókkal készítik fel egy választásra, amik adott irányba terelik a szerencsétleneket.

    „the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

  • Timer

    veterán

    Hunluki & Lócitrom: erős +1 mindkettőtöknek.

    Akkor lesz itt igazi demokrácia, amikor az emberek rájönnek, hogy azt a politikust, aki hazudik, azt meg kell büntetni. Ehhez elsősorban az kell, hogy legalább két erős szereplő üljön a fazék körül, mert ami most megy, az bábjáték. Elszámoltathatóság nélkül ráadásképp ez így is marad.

    Az se lenne végre baj, ha az emberek nem logókra, meg hangzatos lózungokra szavaznának, hanem valódi teljesítményre. Azt meg leginkább az mutatja meg (társadalmi rétegtől függetlenül, ráadásul!), hogy milyen a közszolgáltatások minősége, és hogy mennyire kiegyensúlyozottan súlyt le a jog a társadalom különböző rétegeire.

    [ Szerkesztve ]

  • redgreg

    tag

    válasz lócitrom #104 üzenetére

    Demokrácia nem akkor van, ha az nyer aki nekem tetszik. A választópolgár mindenhol ugyanolyan hülye. Nem csak nálunk. Csak amíg nálunk a párbeszéd megszünt, mert lövészárkok vannak csak, addig ez lesz. Ha ma Gyurcsány azt mondja a vákuum árt a tüdőnek az egész fideszes szekértábor fogja hörögni, hogy de nem is, ha meg Orbán azt mondja, hogy 2+2=4 akkor a baloldal ordítja, hogy de nem így van. Innentől nincs miről beszélni. Majd ha bármelyik táborban elhangzik, hogy igazad van, onnantól lesz értelme bármiről is beszélni...

  • dabadab

    titán

    válasz redgreg #107 üzenetére

    "Demokrácia nem akkor van, ha az nyer aki nekem tetszik"

    Valóban nem, de a valóban működő demokráciának vannak elengedhetetlen kellékei, például egy működő igazságszolgáltatás, egy parlamenti demokrácia esetén egy működő parlament, fékek és egyensúlyok rendszere, ilyenek. Na, ezek azok, amik a mai Magyarországról nagyon hiányoznak.

    DRM is theft

  • redgreg

    tag

    válasz dabadab #108 üzenetére

    Mármint? Annyira jó amikor valaki bedob egy ilyen lózungot. Hol nem látod a fékeket és ellensúlyokat? Ja hogy a 2/3ad azt csinál amit akar? Igen persze, ahogy am Merkel v Trump is. De pont erröl beszélek. Az nem párbeszéd, hogy hádeittdiktaturavanmerfékekésellensúlyok. Vagy hádeittdiktatúravoltmertgyurcsánykossuthtérrendőrterror.

  • dabadab

    titán

    válasz redgreg #109 üzenetére

    "Ja hogy a 2/3ad azt csinál amit akar? Igen persze, ahogy am Merkel v Trump is."

    :F

    Csak hogy ne menjek messzire: [link] (Mitch Connel republikánus, szóval Trump párttársa és a szenátusban republikánus többség van)

    El tudod azt képzelni, hogy Orbán kitalál valamit és az elképzelése nem megy át a Parlamenten? Hogy a képviselők nem azt fogják megszavazni, amit a központ mond nekik, hanem nekiállnak a választóikat képviselni, akár a pártjukkal szemben? Komolyan? Mert hát nem a 2/3 csinál azt, amit akar, hanem Orbán.

    És az eggyel súlyosabb probléma: el tudod képzelni, hogy a rendőrség nekiáll komolyan nyomozni egy olyan ügyben, ahol szabad szemmel is jól láthatóan Orbán személyesen érintett és az ország szeme előtt lop el milliárdokat?

    Bocs, de ha ilyen dolgok sem tűnnek fel neked, akkor lehet, hogy nem neked kellene másokat kioktatnod.

    DRM is theft

  • nebancsa

    senior tag

    válasz dabadab #103 üzenetére

    Csak azt nem veszed észre 2010 volt az a rázos időszak. Hitelt nem adott senki gyakorlatilag mindenki elkönyvelte az államcsődöt. Görögökkel egy lapon említettek. Tervek vannak pl. családtámogatás, több pilléres nyugdíjrendszer támogatása.Aki akar bármit választhat, nekem is van önkéntes meg gyerekeim...

    [ Szerkesztve ]

  • Csápájev

    őstag

    válasz redgreg #109 üzenetére

    Sokadszor hozod fel,hogy nincs párbeszéd.
    Nos, ebben a hírben például az szerepel,hogy szerettek volna párbeszédet a kormánnyal, megkérdezték mi a helyzet ezzel a korrupciós üggyel, a választ olvashattad,nem tudnak róla...
    Mint ahogy arról sem tudtak,hogy áthaladt Magyarország légterén egy orosz katonai repülőgép tele tankokkal, sajnos erről sem tudtak.
    Kb reggelig tudnám sorolni ezeket a cinikus válaszokat és te komolyan azt kérdezed miért nincs párbeszéd? :U

  • dabadab

    titán

    válasz nebancsa #111 üzenetére

    "Csak azt nem veszed észre 2010 volt az a rázos időszak. Hitelt nem adott senki gyakorlatilag mindenki elkönyvelte az államcsődöt"

    Jó, akkor a tények: államcsődről legfeljebb Kósa Lali beszélt, amikor shortolta a forintot, ráadásul a 2010-es válságot úgy vészelte át az ország, hogy létezett mindhárom pillér, mert az MNYP-t 2012-től szüntették meg.

    "Tervek vannak pl. családtámogatás, több pilléres nyugdíjrendszer támogatása"

    :DDD

    Szerinted hogyan fogják támogatni azt a többpilléres nyugdíjrendszert, amit megszüntettek?
    Vagy mennyire lehet komolyan venni azokat az ígéreteket, amik sok-sok-sok éve beváltatlanok egy olyan rendszerben, ahol két nap alatt ki lehet csinálni egy komplett iparágat vagy átvinni egy alkotmányváltoztatást?

    A családtámogatás meg fogalmam sincs, hogy jön ide.

    DRM is theft

  • Tikakukac

    titán

    válasz redgreg #109 üzenetére

    Arra a párbeszédre gondolsz, amikor kergetőznek politikusok a parlamentben riporterekkel vagy amikor elrohannak kamerák elől, esetleg az értelmes válasz helyett bevág egy boldog karácsonyt vagy, hogy a főni a függöny mögött dekkolva várja, hátha nem tűnik fel, hogy a pocak nyomja befele a textilt? :DDD
    A csúcs szerintem azért még mindig kupak lali, top3 nyilatkozó nagymester a faszi. Csengeri haveromat meg is kéne kérdezni, megjöttek-e már a pénzszállító kamionok, hogy átvegye lajcsi haverunk a suskát :))

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz cami][us #106 üzenetére

    Basszus tényleg, hát ezért nem tudnak róla!

    Már minden világos! :Y

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • cami][us

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #115 üzenetére

    Azért nem kell nagy dobra verni, mert még szegényt kirúgják. /s

    [ Szerkesztve ]

  • lócitrom

    őstag

    válasz redgreg #107 üzenetére

    ez eleve baromság. nem tudom ki hiszi még ezt, hogy két pólus van, KÉT PÓLUS LÉTEZIK CSAK. nincs két lövészárok. itt egy árok van tele fidesszel meg lézengők/lázadók az árok felett, akik be-beülnek/beülnének vagy be-beszólnak/beleszólnának. ezeket a dogmákat is ki kellene már b@szni a kukába. párbeszéd nem is létezik, hisz nem érdeke a kormánynak. nem is lesz érdeke.

    én eleve nem tartozom semmilyen szekérhez. nem is nagyon izgat ez a tartozósdi, falkázás. akiket hitelesnek tartok azok hitelességét is kétségbe merem vonni, amint valami marketinget vagy lózungot akarnak letolni.

    (#105) Timer
    hát meg amikor a tisztelt választópolgár rájön már végre, hogy a politikus nem isten meg nem egy kötelezően etetendő barátságos kisállat, hanem egy mezei állampolgár, akinek az érdekképviselet a munkája, nem pedig a pénzek zsebbe történő átcsoportosítása meg emberek hülyítése.

    [ Szerkesztve ]

    „the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

  • kisbalázs

    tag

    válasz Timer #51 üzenetére

    Nagyon, nagyon egyetértek. Nekem le kellett lépnem Magyarhonból, hogy valamit tudjak kezdeni magammal mert nem volt kedvem a 3 műszakhoz életem végéig. Nem is értem miért...

    Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

  • redgreg

    tag

    válasz Csápájev #112 üzenetére

    1990 óta könyvként lehetne kiadni a két olsal cinikus megjegyzéseit, kezdve a tetszettek volna foradalmazlt csinálni, folytatva, ha az ellenzék tévét akar vegyen magának, a mi az hogy nagyon isen át a mostig. Csak még olyat nem hallotam egyik oldaltól se, hogy de ez am jó volt. És ez a válasz #110re is: 90 óra talán csak egy Thürmer és egy Szűrös volt aki valaha is direkt a párt ellen szavazott. Ahogy a mikutyánk kölyke is ugyanúgy működik mindkét oldalon. Hogy orbán szemérmetlenül lop? Igen. Hogy 90 óta mindenki szemérmetlenül lop? Igen. Összekacsintva, hallgatólagosan megegyezve arról, hogy egymást csak tessék lássék vizsgálják. A nép felé meg megy a parasztvakítás és a vadírás, h mi nem is bezzeg ők. De ha egy egy stróman átáll akkot ugrik ki igazán a cinizmus, mert lesz a saját médiában az eddigi barát progresszív, haladó gondolkodó vagy népnemzeti keresztény konzervatív. Csak szeretném halkan megkérdezni, hogy itt ezt miért fogadjuk el? Mert itt is rögtön fámadást kap a két szekértábortól az aki el mer térni a dologtól. Igen felháborító, ahogy ezt a botrányt intézik. Csak őszíntén, ha most Gyurcsánynak hívnák a miniszterelnököt akkor nem ugyanígy lenne intézve? Dehogynem.
    És nem tudom ez ellen mit lehet tenni, de talán azt, hogy mi végre elkezdünk beszélgetni. És itt most nem az a baj, hogy ebben az ügyben ekézzük a kormányt, mert nagyon is megérdemlik. Az a baj, hogy amikor bármi is helyes akkor is a kormányt ekézik, mert ez a kormány. 2010 előtt meg fordítva volr, és ha véletlenül most majd orbán jön ki az ekkora böszmeséget beszéddel, akkor se fog semmi változni, csak az ME neve.

  • cami][us

    senior tag

    válasz redgreg #119 üzenetére

    Az ilyen nihilizmus tette sírba a demokráciát, már ami maradt belőle 2014-re.

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz cami][us #120 üzenetére

    a hatodik koporsó aktuális még mindig.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • pengwin

    addikt

    válasz nyisziati #10 üzenetére

    Nem lett volna szabad élet-halál kérdéssé tenni a politikusok személyi (és hatalomgyakorlási) ügyeit.

    Tetszik, nem tetszik, ez a téma jellegéből adódóan szó szerint élet-halál kérdése. Mert a hatalomgyakorlásuk és az ezzel teljesen összeforrott személyes ügyeik szabályozzák mindenki életét, és okozzák sok ember halálát.
    Talán nem kéne elmaszatolni ezeknek az akasztófavirágoknak a gazemberkedését.

    (#14) nyisziati
    Próbálj meg vállalkozni, vagy bármilyen módon kidugni a fejed a védelmet nyújtó tömeg fölé, és újra hallani fogod azt a szót.
    Megtudod, hogy kit muszáj bevenni az üzletbe és kit muszáj megkenni ha azt akarod, hogy gördülékenyen menjenek a dolgok.
    Ha nem gazdasági hanem társadalmi tevékenységet folytatnál, akkor is gyorsan kiderül, hogy hogyan is muszáj viselkedni ha azt akarod, hogy ne lehetetlenítsenek el egy jó kis karaktergyilkossággal.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #113 üzenetére

    A nyugdíjrendszer bedőlése leginkább azokban a cikkekben van jelen, ahol egyben ott a reklám, hogy melyik cég nyugdíjcélú megtakarítását válaszd mostazonnal, mertéhenhalsz.
    A kérdés többféleképpen kezelhető: foglalkoztatottság növelése (ez elvileg mostanában jól megy, bár más kérdés, hogy mindez minek köszönhető; de ha jól tudom most már csökken pl. a közmunkások száma), nyugdíjkorhatár emelése, újonnan nyugdíjba lépők esetében a nyugdíj százalékos csökkentése (ez utóbbit valószinűsítem). Ezek mindegyike "egy tollvonással", "két nap alatt" megvalósítható.
    Elég szomorú, hogy nem tudod: hogy jön ide a családtámogatás. Gyermekvállalási kedv növelése -> Aktív korú népesség nő -> Több járulékfizető -> Van nyugdíj. Persze ennek működnie is kellene (ha jól tudom, 2010-hez képest minimálisan ugyan, de előreléptünk ezen a területen).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz dabadab #96 üzenetére

    Tényszerűen a kötelezően befizetendő nyugdíjjárulék nem megtakarítás.
    Neked röhejes. Viszont tényszerű. Ellenben a folyamatos diktatúrázós hisztitekkel ti röhejesek vagytok.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Timer #99 üzenetére

    „Meddig lehet még visszafelé mutogatni?”
    A történelem nem az általad tetszés szerint kiválogatott események ilyen-olyan rendszerbe foglalása. Mindennek, ami most van, van előzménye. Pl. az „elmúltnyolcév” is.
    „Sokkal szívesebben fizetném most is oda, mert azt legalább nem költenék kisvasútra, meg akadémiára”
    Ezzel a mondatoddal meg is mutattad, hogy fingod nincs, miért is volt rossz és hogyan is hatott az az „elmúltnyolcév”.

    (#101) nyisziati
    Kevered a szezont a fazonnal. A kötelező járulék az nem megtakarítás, ahogy ennek az utánad a munkáltatónak kötelezően befizetendő többszörösét kitevő nyugdíjjárulék (mindegy, mi a neve) sem az. A megtakarítás az önkéntes befizetésed egy manyupba.
    Matolcsy egész másról beszélt, mint amit te kihallottál belőle. Ő az ezen kötelezően befizetendő nyugdíjjárulék egyéni számlán való nyilvántartását ígérte, nem azt, hogy ezt a pénzt úgy kezelheted, mintha a manyupos számlád lenne.
    Röhöghetsz, de az, hogy a kötelező (most megnéztem, a végén már) 10% nyugdíjjárulékból a manyupok kialakítása után csak 1,5% maradt az államiban, az éves szint 250-300 milliárd forintos lyukat ütött a költségvetésen. Mert a 13 évnyi fennállásuk alatt oda csak befizetések érkeztek, miközben az ezekkel az összegekkel kevesebből gazdálkodó állami nyugdíjrendszernek a nyugdíjakat ugyanúgy kellett kifizetnie, ahogy addig.

  • Csápájev

    őstag

    válasz redgreg #119 üzenetére

    Sokan érvelnek ezzel,hogy 2010 előtt is ez volt.
    Hát nagyon nem :)
    Amiket idézel cinikus válaszok (el lehet menni stb) egy ciklusban jutott 3db,abból is botrány lett.
    Most egy napra jut három ilyen nonszensz és már elintézzük egy kényszeredett mosollyal, mert semminek semmi következménye.
    Hol volt akkor ilyen,hogy alkotmánymódosításokkal ágyaznak meg a saját törvényeiknek,hogy a köztévén 4 évente 5 perc jut az ellenzéknek vagy hogy választások között csak és kizárólag a kormány hirdethet óriásplakátokon, mondván az nem hirdetés,az tájékoztatás.
    Soha nem nézték ennyire hlyének az embereket, szerintem egyszerűen nem merték.
    Ha te nem látod a kettő közti különbséget,akkor a hiba bizony a te készülékedben van.
    A párbeszédet pedig,mint írtam a jelenleg regnálók akadályozzák,mint azt a hírből is láthatod.
    Nem akarnak ők párbeszédet. Nincsenek miniszterelnök jelölti viták, egyáltalán semmilyen vita sincs.
    Az ellenzék az amelyik programokról beszél, vitatkozik, a youtubeon, ahová szorították.
    Persze ez is teljesen normális dolog, régen is így volt. Ja,nem...

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz dabadab #103 üzenetére

    De ez a rendszer ezzel a kretén manyup megoldással nem többoszlopos volt. Itt csak az egyik oszlopot gyengítették meg, nagyon. Mert nem két oszlopot csináltak, csak kettévágtak egyet. Linkeltem feljebb az EU-s szakértő véleményét tartalmazó index-hu-s cikket. Nem Orbánék véleménye van benne. Kretén rendszer volt, mert a „szakértő” komcsik csinálták. (Horn azért komcsinak számít, ugye? A pufajkájával, a Munkás-paraszt Hatalomért emlékéremével.
    BTW mi akadályoz meg téged és a többieket abban, hogy valóban egy külön oszloppal támasszátok alá a jövőtöket és az állami mellett manyupba is fizessetek, ahogy azt a nem komcsik által létrehozott rendszerekben teszik?

  • pengwin

    addikt

    válasz #40553216 #93 üzenetére

    Akkor édesanyám nem a saját megtakarításairól kapott kimutatásokat a kötelező magánnyugdíj-pénztári befizetései után? Az a pénz elveszítette magánvagyon jellegét?
    Jó tudni!

    Teljesen mindegy, hogy milyen járulékból került oda, te fizetted be, a saját számládra, törvényi kötelezettségeid miatt. Majd ezek után változtattak a játékszabályokon, mert nem a saját strómanjaik ültek ezekben a pénztárakban, és egyszerűen einstandolta az állam ezt a pénzt, amivel azóta se tud elszámolni. Mert, hogy nem az állami nyugdíjfolyósítóhoz és alapkezelőhöz került, az biztos.

    Valóban kihúzta az állami nyugdíjrendszer lába alól a talajt a kötelező magánnyugdíj pénztári rendszer mindenféle "B" terv nélkül, de erre nem az lett volna a megoldás, hogy azt a 3000 milliárd forintnyi befizetést államosítják, mert valószinüleg hosszabb távon fenntarthatóbb lett volna a magánpénztári rendszer, mint a (te szavaiddal élve) komcsi nyugdíjrendszer.

    A módszerváltás meg már 30 éve történt. Talán meg kéne nézni, hogy az ország honnan, hová jutott el 1945-1975 között. Kicsit más kezdőkőről nagyon komoly előrelépések történtek... ezek után el kéne gondolkozni azon, hogy 1989-2019 között miért volt ekkora probéma egy sokkal jobb bőrben lévő ország fejlesztése.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Timer

    veterán

    válasz #40553216 #124 üzenetére

    Körülbelül öt kommentemet hagytad válasz nélkül, amiben azt írtam, hogy engem speciel nem érdekel, ki van kormányon, amíg teszi a dolgát, és nem visszafelé mutogat. Klasszikus fidesz-módi, és egyben így nyert bizonyítást a számtalanszor felvetett kritika párbeszéd hiányáról, csak ezúttal kicsiben.

    Bezzeg személyeskedni, azt tudsz: "Ezzel a mondatoddal meg is mutattad, hogy fingod nincs, miért is volt rossz és hogyan is hatott az az „elmúltnyolcév”."

    Na mesélj, Ó Közgazdászok Istene, mihez nincs fingom? Csak ne feledkezz meg a nyolc év előtti 4 évről, és az az utáni nyolc évről sem, csak a korrektség kedvéért. Meg arról sem, hogy 1989 óta kommunistáztok boldog-boldogtalant, aki nem fidesz szavazó, amihez néhány éve jokerként társult még a libsizés.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Csápájev #112 üzenetére

    Neked az a párbeszéd, hogy az önmagát függetlennek hazudó ballib média a korrupcióról faggatja a kormányt? Mikor ugyanez a média 13 (figyelsz?, nem 8) éve igazságbeszédnek tartja és marketingolja az őszödi beszédet? Az is a párbeszéd része, hogy a Fidesz szavazókat 9 (vagy 21?) éve fideSSbirkázzák, mucsaizzák?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Timer #129 üzenetére

    Bocs, hogy nem cuppanok rá mindenre. Majd visszanézem.

  • Csápájev

    őstag

    válasz #40553216 #130 üzenetére

    Az a baj,hogy veled elhitették,hogy mindenki,aki kritizálni meri a fideszt,az ballib,meg hazaáruló.
    Mert ugye ezt ők döntik el,tehát,ha valaki kritizálni mer,az mindenképpen ballib.
    Képzeld nem.
    pl én sem voltam soha baloldali.
    De mondjuk,ha liberális egy újságíró, akkor mi van? Akkor nem kérdezhet? :B
    Mikor ilyen sajtótájékoztatókat nézel és az arcodba mondják,hogy ők nem tudnak milliárdos korrupciós ügyekről,meg nem tudnak róla,hogy áthaladt az ország felett egy orosz katonai repülőgép tankokkal megpakolva,akkor nem érzed úgy hogy a pofádba hazudnak?

  • Tikakukac

    titán

    válasz Egon #123 üzenetére

    A családtámogatás azért remek, mert pont az a korosztály vagyok, akiket leginkább meg kéne tolnia ennek.
    Gondolom nem árulok el titkot: nem rohant el az összes 2-3-4-5-10 éve párkapcsolatban lévő ismerős a Dacia kereskedésekbe és nem rendelték ki a mixerbetont, hogy kezdik felhúzni a lakást :DDD Tegyük hozzá, elég sok közgazdis és elég sok mérnök van a bandában, számokhoz kicsit értenek, tehát elég gyorsan legurigázták, hogy a CSOK mondjuk instant belemegy az ingatlan boomba, a kocsit meg szervizelni is kell, nem úgy megy az.
    Szóval sok szerencsét minden idősebb kollégának, tessék türelemmel kivárni a 80. év utáni nyugdíjba vonulást és utána a pénzesőt :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • nyisziati

    veterán

    válasz pengwin #122 üzenetére

    "Tetszik, nem tetszik, ez a téma jellegéből adódóan szó szerint élet-halál kérdése. "
    Bocs, de ez nincs így. Legfőképp pedig nem szabadna hagyni, hogy azzá tegyék.
    Pár éve volt sztori, hogy valaki ment Ámerikába, és valahol Floridában autókáztak, amikor feltűnt neki, hogy egy pasi képével van tele egy csomó óriásplakát. Kiderült, hogy valami választás közeleg. Kérdezte a vendégüllátóit, hogy mégis ki ő? Mi a programja? Mit lehet róla (és a múltjáról) tudni?
    FOGALMUK NEM VOLT RÓLA!!!

    Na hát valami ilyesmire vágyom én is itthon.
    Nem akarom tudni igazából, ki gyakorolja a hatalmat. CSINÁLJA JÓL. Ahogy Amerikában. Miközben az átlagember azt se tudja, ki a kormányzó, vagy a helyi képviselő, kongresszustag, akármi.

    "Próbálj meg vállalkozni, vagy bármilyen módon kidugni a fejed a védelmet nyújtó tömeg fölé, és újra hallani fogod azt a szót. ... ha azt akarod, hogy ne lehetetlenítsenek el egy jó kis karaktergyilkossággal. "
    Apám kisvállalkozó volt évtizedekig. Egy darabig én is. Tudtuk, mennyi az elég, soha nem akartunk egy bizonyos szint fölé menni. De szerencsére pont emiatt nem is kellett kompromisszumot kötni.

  • dabadab

    titán

    válasz #40553216 #130 üzenetére

    Tök jó lenne, ha nem hazudnál folyamatosan. Legalább magadnak ne.

    DRM is theft

  • redgreg

    tag

    válasz Csápájev #126 üzenetére

    Azt hiszem nem ugyanabban az országban éltünk. 2006 ösződi beszéd. Lemondott é a kormány vagy cinikusan odavágta, hogy tüntetnek, majd megunják, és hazamennek? Eddig Mon egyetlen kormányt mondattak le, a saját párttársaik. Azt ami amikor rájött, h picit túltolta a biciklit, korrigált volna, akár a választási verességet is vállalva. És mégegyszer a saját párttársai. Mellesleg, az , hogy a polutikai elitünk, akikröl legkésőbb 2012 óta látszik, hogy egy alom nem hajlandó beszélni egymással, te meg én miért kellene, hogy a politika miatt ellenkező oldalra kerüljünk? Nálunk szerencsésebb országokkal pont ezért nem lehet mindent megcsinálni. Mert Hans és Jürgen beszélget, és egy elkúrtuk után együtt megy utcára. Vagy éppen egy magánnyugdíj einstand után. Itt meg basszus láttam olyan társkeresős profilt, hogy én nem kefélek fideszessel. Komolyan, akkor mi a francról beszélünk? A két legjobb barátomból az egyik erösen jobbos, a másik liberális, én meg konzervatív. És beszélgetünk, és vannak vitáink, mert sokszor nem értünk egyet. De ettől még barátok vagyunk, mert amúgy hasonlóan látjuk a vilagot. De amíg az a magyar társadalmi "konszenzus" hogy fideszes/mszps/lmps/jobbikos vqgy dögölj meg, addig a politikai elitünk röhög a markában

  • Csápájev

    őstag

    válasz redgreg #136 üzenetére

    Igen,észrevettem,hogy sokan valami teljesen alternatív valóságban élnek egy demokráciában :)
    Javíts ki,ha tévedek,de tudtommal belebukott Gyurcsány az öszödi beszédbe.
    Persze az teljesen igaz,hogy rögtön le kellett volna mondania,egyetértünk.
    Ma ez úgy lenne elintézve,hogy eleve nincs tévé,ami ezt bemondaná :D
    Én is a párbeszéd híve volnék,de mint sokadjára írom ezt nem akarja a mostani kormány.
    A kettőt nem lehet összehasonlítani, reggelig tudnám a példákat sorolni, közpénz elvesztette közpénz jellegét, mészáros lölőke stb. Jól hangzik,hogy ugyanaz,mert korrupció nyilván akkor is volt,de baromira más volt a mérték.
    Ha te ezt komolyan nem érzed,akkor egyszerűen tájékozatlan vagy és ezt nem bántásból írom.
    Itt már régesrég nem ideológiák, oldalak csatája folyik...

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz #40553216 #125 üzenetére

    "Kevered a szezont a fazonnal. A kötelező járulék az nem megtakarítás, ahogy ennek az utánad a munkáltatónak kötelezően befizetendő többszörösét kitevő nyugdíjjárulék (mindegy, mi a neve) sem az."
    Pont nem én keverem.
    A kötelező járulék pont Orbánék 2010-es törvénye után lett gyakorlatilag adóbevétel. Az új Alkotmányban már nem is szerepel, hogy az államnak nyugdíjat kellene fizetnie, tehát simán felfüggesztheti az állam a nyugdíjkifizetéseket bármikor, indok nélkül.

    AZ MSZP '98-as intézkedése HOZAMOT határozott meg a MANYUP-ra, amit a magánnyugdíjpénztárak pénzügyi tevékenysége alapozott meg. EZÉRT is volt egyéni számlán, hogy évtizedekre visszamenőleg meg lehessen határozni a befizetett összegeket és azok hozamait.

    "A megtakarítás az önkéntes befizetésed egy manyupba."
    Csúsztatás. A '98-as törvény KÖTELEZŐEN előírta a MANYUP tagságot és ezzel együtt a befizetéseket is.
    Ami önkéntes és csak rajtad múlik a szerződés+rendszeres befizetés, azt Önkéntes Magánnyugdíjpénztárnak hívják.

    "Matolcsy egész másról beszélt, mint amit te kihallottál belőle. Ő az ezen kötelezően befizetendő nyugdíjjárulék egyéni számlán való nyilvántartását ígérte, nem azt, hogy ezt a pénzt úgy kezelheted, mintha a manyupos számlád lenne."
    Má' megin' kavarsz, mint Piszkos Fred.
    1) nem én hallottam ki, hanem a cikk szólt erről;
    2) eredetileg az einstandolás UTÁN ígérte, hogy az elvett összegeket nyilván fogják tartani egy egyéni számlán, hogyha az illető nyugdíjbamegy, akkor legyen előzménye a befizetéseinek és hozamainak;
    3) senki nem beszélt manyupos számlakezelésről, arról már rég lemondott mindenki; ez csak egy "szépségtapasz" lett volna, hogy legalább papírunk legyen róla, mennyit is vettek el tőlünk (á la államosítás az '50-es években);
    4) na erre kaptuk az arcunkba válaszul (igen dulván), hogy : "milyen számla? nem tartozunk semmivel.".

    Ja vagy úgy! Én kérek elnézést, hogy miután - engedve a zsarolásnak - átengedtem 2,5 milliót állami kezelésbe, még papírt is merészeltem erre kérni.
    Remélem a lefüggönyözött Csajka nem hoz pár bőrkabátos verőembert a házam elé éjjel kettőkor, hogy az ajtót verve kiabáljanak: "a nép nevében kinyitni!"

    "az éves szint 250-300 milliárd forintos lyukat ütött a költségvetésen."
    Mindjárt megsajnálom őket. Mennyi volt a stadionköltés egy év alatt, 120 milliárd? Kisvasút, állami TV (80 milliárd! RTL klub háromszoros nézettség mellet harmadannyiból gazdálkodik!!!a nettó profitjuk meg valami 8 milliárd, az állami TV meg veszteséges, hát röhej!!!), Mr 20%, Lézerjani a palotájával, Mészáros stb. soroljam?
    Pardon, párhuzamosozzam?
    (ugye a soros-portot már betiltották, ha jól tudom, nem akarom, hogy a következő cenzúrázásnak ez a szó is áldozatul essék)
    Na szóval ilyen gigantikusan felesleges (vagy feleslegesen gigantikus) állami (tisztviselői) költések mellett TALÁN megoldható lett volna egy rendes és megnyugtató megoldása a manyup-helyzetnek is.

    Zsarolás és útonállás nélkül is.
    Mondjuk ahhoz gerinc is kell, azt aláírom.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Tikakukac #133 üzenetére

    Elvi kérdésekről beszéltem. A családtámogatás CSOK része teljesen rossz koncepció, sokba kerül viszont az elvárt hatást nem hozza. A 80 éves (általad vélelmezett, amúgy teljesen alaptalan) nyugdíjkorhatár pedig végképp nem kapcsolódik a családtámogatási kérdéshez (fordítva igen), ugyanis a nyugdíjrendszer fenntarthatóságára vannak egyéb - általam fentebb (vélhetőleg nem is teljes körűen) felsorolt - lehetőségek is.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Tikakukac

    titán

    válasz Egon #139 üzenetére

    Na, most ha nem kapcsolódik, de azért mégis kapcsolódik, akkor most mennyire kapcsolódik? :B Lehetőségek meg mindig vannak. Kicsiny szülőfalumban is volt lehetőség pár nagy beruházást elcsípni. Inkább ellopódott az összes ilyen-olyan formában. Tehát pont ott vagyunk, ahol eddig: lobogó seggel állunk a parton a nyári szellőben.

    Amúgy örülök neki, hogy a 80 év alaptalan. Tekintve, hogy próbáltam egy már végképp pofátlan számot bemondani. De nyugodj meg, a mostani is egy tarthatatlan szám egy rakat szakmának, sajnos még nincs annyira durva áramszünet, mint Venezuelában. Majd ha lesz kérdezd meg mennyi az átlagkor a villanyszerelőknél és, hogy miért tart annyi ideig a javítgatás :) Nincs ennél jobb rezsicsökkentés.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • pengwin

    addikt

    válasz nyisziati #134 üzenetére

    Na hát valami ilyesmire vágyom én is itthon.
    Nem akarom tudni igazából, ki gyakorolja a hatalmat.

    Neked nem illiberális demokrácia kell, hanem egy Kádár-rendszer-szerű berendezkedés.
    Javaslom költözz ki Kínába, ott minden adott, amire te vágysz: nemtörődöm emberek, pörgő gazdaság, és pofabe mindenkinek.

    CSINÁLJA JÓL. Ahogy Amerikában.

    Ezt... hagyjuk is... :U

    Nagyon jól látszik, hogy milyen gyűlölködő, populista, félelemkeltő rendszereket juttat hatalomra az olyan nemtörődömség, amit te szeretnél látni az emberekben.

    Tudtuk, mennyi az elég, soha nem akartunk egy bizonyos szint fölé menni. De szerencsére pont emiatt nem is kellett kompromisszumot kötni.

    Nagyszerű, Te tudod hol a helyed!
    Szerencsédre jut is neked annyi a tortából, amennyi ezek szerint elég is neked.
    Másnak viszont nem jut elég, vagy szertné a tehetségét kamatoztatni, és nem egy lopó, csaló elit hasznára.
    Ezért ez nem lehet egy társadalom alapja!
    Mégis hogyan fog túlélni szerinted egy ország a 21. században nyersanyagok nélkül, ha az állam ilyen demoralizáló módón bünteti a szellemi tőkét és a vállalkozó szellemet? Ez a két dolog kéne legyen a legnagyobb érték ebben az országban, ez tudná előre vinni gazdaságilag, társadalmilag, erkölcsileg.
    Viszont így 15 éven belül az utolsó dél-ázsiai bérgyártó országok szintjére fogunk süllyedni. Vagyis most nem történelm,i katasztrófa, hanem saját hülyeségün kmiatt fogunk leszakadni a fejlett világról, ha ez továbbra is így megy.

    Üdv, pengwin

  • Egon

    nagyúr

    válasz nyisziati #138 üzenetére

    A Manyup rendszer fenntarthatatlan volt, ezt szerintem elég könnyű belátni. 2010 előtt is csak úgy sikerült, hogy folyamatosan kötelezettségszegési eljárás volt ellenünk, mert az EU-s hiánycél nem teljesült. A másik alternatíva valamiféle "Bokros-csomag" lehetett volna. Az más kérdés, hogy ennek az összegnek (3000 milliárd) jelentős részét eltapsolták, ez igaz. De ettől még hosszú távon nem működött volna a Manyup, abban a konstrukcióban, ez egészen bizonyos.
    A stadion- és egyéb építések, valamint a Manyup rendszer átla a költségvetésen ütött lyuk összehasonlításával pedig van egy apró, de nem elhanyagolható különbség. Előbbi jórészt EU-s pénzből megy, utóbbira meg nem igazán lehetett volna pályázni...
    Félreértés ne essék: nem védem a jelen cikk apropóját, a Mészáros-Tiborcz jelenséget, stb., mert teljes mértékben védhetetlenek. De a Manyup-történettel kapcsolatban szerintem nincs igazad.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #40553216 #130 üzenetére

    Miről kellene faggatni őket? Csak pár dolgot említek a korrupció terén... Tiborcz, Habony, Simicska, Mészáros, Pecina, Polt házaspár, Nav-os zöld dosszié, Közgép ügyei... Ha érdekel több is, akkor pl. a vastagbőr blogot meg az átlátszó.hu-t ajánlom olvasgatni.

    És igen, többségetekkel ellentétben végighallgattam az öszödi beszédet, a tartalma valóban igazságbeszéd. A szivárogtatás napján örömujjongás volt a HírTV-ben, 5 percenként játszották be ugyanazt a 2 sort az egyébként nem is rövid beszédből, csak hogy a "lényeg" megmaradjon a fejekben és arra lehessen ráhúzni a vizes lepedőt, aki az addigi gyakorlat ellen felszólalt. Meg is lett az eredménye... Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok se MSZP, se DK szavazó.

    A "fideSSbirkázzák" dolog meg eléggé kétoldalú. Vannak ezek a remek kommentelhető hírek, amik alatt ezek a dolgok mennek. De ott ugyanúgy le van libsibolsizva is mindenki, aki nem ért veletek egyet. Szóval jó lenne, ha nem csak egy oldalról néznél mindent, mert lehet, hogy nincs igazad.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • nyisziati

    veterán

    válasz pengwin #141 üzenetére

    "Nagyon jól látszik, hogy milyen gyűlölködő, populista, félelemkeltő rendszereket juttat hatalomra az olyan nemtörődömség, amit te szeretnél látni az emberekben."

    Amerikában az van? Szerintem nem. De már vagy 200 éve.
    Úgyhogy szerintem is hagyjuk, valahogy te nem akarod felfogni a különbséget egy jólműködő, önszabályozó demokrácia és egy kézivezérelt diktatúra közt.
    Fura, de igazából PONT neked kell egy Kádár-rendszer, de abból a fajtából, ahol neked is komoly beleszólási lehetőséged van. :DDD :DDD :DDD

    Úgyhogy igazad van, hagyjuk is, ez nem párbeszéd.
    Pá.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Tikakukac #140 üzenetére

    Na, most ha nem kapcsolódik, de azért mégis kapcsolódik, akkor most mennyire kapcsolódik? :B

    Értelmezés rulez. A családpolitika csak akkor van kihatással a nyugdíjrendszerre, ha működik. Ha nem működik, akkor nyilván mást kell kitalálni: a teljesség igénye nélkül korhatárt emelni, foglalkoztatottságot növelni, járulékot emelni, nyugdíjat csökkenteni. Ezek közül vélhetőleg több intézkedés együttes hatására lesz szükség.

    Lehetőségek meg mindig vannak. Kicsiny szülőfalumban is volt lehetőség pár nagy beruházást elcsípni. Inkább ellopódott az összes ilyen-olyan formában.

    Ez aztán azon túlmenően, hogy meglehetősen sajnálatos, végképp nem kapcsolódik a nyugdíjrendszer fenntarthatóságához.

    Amúgy örülök neki, hogy a 80 év alaptalan. Tekintve, hogy próbáltam egy már végképp pofátlan számot bemondani. De nyugodj meg, a mostani is egy tarthatatlan szám egy rakat szakmának, sajnos még nincs annyira durva áramszünet, mint Venezuelában. Majd ha lesz kérdezd meg mennyi az átlagkor a villanyszerelőknél és, hogy miért tart annyi ideig a javítgatás :) Nincs ennél jobb rezsicsökkentés.

    Ez megint egy külön kérdés: a nyugdíjra jogosultak köréhez, szolgálati időkhöz kapcsolódik. Mire a jelenség igazából érezteti a hatását, vélhetőleg nem a Fidesz fog kormányozni (ami olyan szempontból csöppet sem megnyugtató, hogy az elmúlt 30 évben, kb. minden egymást követő kormánynak (vagy inkább 4 éves ciklusnak) sikerült alulmúlnia az előzőt, így egyáltalán nem érzem garantáltnak, hogy már a gödör alján vagyunk), így majd a következő kormányok feladata lesz jó pár szükséges korrekció elvégzése.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Lauda

    félisten

    válasz nyisziati #138 üzenetére

    Az új Alkotmányban már nem is szerepel, hogy az államnak nyugdíjat kellene fizetnie

    XIX. cikk / 4. Hogyne kellene fizetnie.

  • nyisziati

    veterán

    válasz Egon #142 üzenetére

    "A Manyup rendszer fenntarthatatlan volt,"
    Egyáltalán nem volt az. Átalakításra szorult, de nem volt fenntarthatatlan.

    "folyamatosan kötelezettségszegési eljárás volt ellenünk, mert az EU-s hiánycél nem teljesült."
    Ehhez kevés köze volt a manyupnak, ez az állami túlköltekezés és állandó hitelfelvétel miatt volt. A manyup-reform után (ha tisztességesen csinálták volna), megvégképp nem lett volna köze.

    "A másik alternatíva valamiféle "Bokros-csomag" lehetett volna."
    A fidesz bokros-csomagja a közmunkaprogram volt. Még államosított cégeknél (pl. pécsi vízmű) is visszavették a dolgozók fizetését közmunkás szintre.

    Sikeres is volt a program, hiszen konszolidálták a költségvetést, a cigányokat befogták dolgozni, a munkanélküliséget pedig leszorították Európa-bajnoki szintre. Miközben nem vesztették el a választásokat, mint az MSZP '98-ban!

    Csak közben elment kb. 600 ezer ember az országból. Valamit valamiért.

    Stadion? EU pénzből? :Y Ez új.
    Én még a TAO-ról tudok.

  • Timer

    veterán

    válasz Lauda #146 üzenetére

    A különbség, hogy változott a tétel besorolása, ebben van a kutya elásva. Eddig olyan jogcímen futott, ami alanyi jogon járt, most viszont opcionális lesz a kifizetése, tehát ha egyszer majd nem kapod meg valami miatt, akkor jogi úton már meg lesz rá a védelem, amire hivatkozhatnak.

    "Az Alkotmánybíróság ugyan a lecserélt alaptörvény alapján korábban kimondta, hogy a társadalombiztosítási rendszerbe befizetett hozzájárulást, annak mértékéig védi a tulajdonjog, de Szentpéteri Nagy Richárd alkotmányjogász szerint az új Alaptörvény értelmében senkinek sem jár alanyi jogon az állami nyugdíj. Ez nem jelenti azt, hogy ne létezne törvényi szabályozás alapján működő rendszer, de azt igen, hogy a korábbi Alkotmányba foglalt szociális biztonsághoz fűződő jogi garanciát a Fidesz megszüntette."

    "Mihályi szerint a munkáltatók 27 százalékos TB-t fizetnek alkalmazottaik után, de az csak a költségvetési törvényben dől el, hogy abból a kormány mennyit költ egészségügyre, nyugdíjra. Nem számít, hogy az elmúlt 30 évben ki mennyit fizetett. Alkotmányjogi garanciák híján nincs hova fordulni, ha az állam úgy dönt, hogy nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva csökkenti, átcsoportosítja, vagy visszatartja a nyugdíjakat."

    FORRÁS

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz Lauda #146 üzenetére

    Na akkor olvasd el ezt a cikket.
    PONT ahhoz van köze, amit már 2011-ben feszegettünk sok portálon, hogy mivel a TB-járulék már ADÓKÉNT beszedendő pénz, így az államnak SEMMIT nem kell cserébe nyújtani.

    A magyaroknak nem jár a nyugdíj [link]

    "Szentpéteri Nagy Richárd alkotmányjogász szerint az új Alaptörvény értelmében senkinek sem jár alanyi jogon az állami nyugdíj. Ez nem jelenti azt, hogy ne létezne törvényi szabályozás alapján működő rendszer, de azt igen, hogy a korábbi Alkotmányba foglalt szociális biztonsághoz fűződő jogi garanciát a Fidesz megszüntette."

    Itt a lényeg.

    szerk.: megelőztek, de most örülök neki.:)

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz Egon #145 üzenetére

    Csak gyorsban:
    1. Melyiket látod úgy, hogy meg lehet még lépni? :DDD Mindegyik eszköz 200%-ra van pörgetve már most is.
    2. Oda nem. Szemléltetésnek volt csupán feldobva, hogy mit várhatsz majd akkor ha van választási opció.
    3.Ó, ezt is jó tudni. Majd korrekciókat kell elvégezni. Nos, ha ezek a korrekciók képesek lesznek a semmiből előteremteni pár tucat ágazatba szakembereket azonnali hatállyal, 5-10 évnyi tapasztalattal a semmiből... igen. Korrekció lesz. Szerintem mélytorkos szopó, vagyis az már van most is. De kellően sokan vannak annyira lehülyítve, hogy ez sem számít. Majd fog :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák