Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz babkukta #9 üzenetére

    "Ha jól tudom (vagy jól hallottam), akkor aki tud vírust írni, az tud vírusirtó szoftvert is, viszont fordítva nem igaz."

    Rosszul tudod vagy hallottad, ez nyilvánvalóan hülyeség.

    Ott kezdődik hogy egy virusírtó technikailag majdnem olyan mint egy virus, nagyon hasonló dolgokat csinál (beépül a rendszerbe, rendszerhivásokat irányit magára stb stb). Azok a fejlesztők akik a virusírtó core részét irják valószinüleg csuklóból százszor jobb virust tudnának irni mint a virusok 99%-a amiket hülye script kiddik csinálnak.

    Ha viszont a profi üzleti/állami megrendelésre készült virusokat nézzük akkor ott már más a helyzet, azonban ott sem a virus írás a nagy kunszt az egyszerü programozás.
    A trükk a behatolási pontok felderítése, a 0-day hibák felfedezése. Ha ez megvan onnan már szinte gyerekjáték az egész. Ennek viszont már sokkal több köze van a hackerkedéshez mint a virusíráshoz.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz haddent #16 üzenetére

    Nem feltétlen kell assembly-be lemenni. De ez megint csak attól függ hogy milyen virusról beszélünk.
    A lényeg hogy ez nem egy túlmisztifikált történet, a legtöbb virus kőegyszerü, sok esetben már előre elkészített tool is van hozzájuk amivel aztán a hülyegyerekek már rögtön profinak érezhetik magukat :)

    És a nagy része ilyen, sőt a legtöbb terjedni se tudna ha felhasználó nem lenne totálisan tökhülye a számítógéphez.
    Voltam már olyan helyen virust irtani ahol kiderült hogy a virust levélben kapta mellékletként (kb. pamel-anderson-video.exe...).
    És mikor rákérdeztem hogy a virusírtó nem riasztott, akkor az volt a válasz hogy de igen, de le volt irva a levélben hogy ez téves és kapcsolja ki a virusírtót. És kikapcsolta... Vazeee...

    És persze vannak nagyon profi virusok is, de az már külön szakma.

Új hozzászólás Aktív témák