Új hozzászólás Aktív témák

  • big-J

    őstag

    válasz #82729984 #35 üzenetére

    "Nem tudom mennyire vagy képben a szoftvereket illetően, de egyáltalán nem biztos hogy a mögötte lévő önvezető megállt volna. A mögötte lévő autóban is simán lehet egy bug és nem veszi észre az előtte hirtelen megálló autót mint a másik eset amikor egy nyerges vontatót nem vett észre."

    Képben vagyok, éppen olyat írok. :) A lényeg az, hogy az ember szempontjából az a bug(váratlan/lekezeletlen esemény) az előtte haladó kocsi viselkedésében, hogy olyan helyen valaki megáll az út közepén amikor nem szoktak, az önjárónál ez nem bug, nem fog többször tévedni ebben az esetben sem mint sima közlekedés során - ugyanakkora hibaaránnyal fog belerohanni előtte lévőbe, mint egy stop lámpánál.
    Arról meg ismét lehet elgondolkodni, hogy a sima piros lámpás belerohanást ember vagy gép fogja gyakrabban megtenni(az én pénzem egy év múlva a gépen van), de az biztos, hogy ritkábban lesz elrontva egy rutinfeladat, mint egy váratlan.

    A nyerges dolog az még a sávtartós rendszerrel volt, bár azt azt is mutatja, attól, hogy a rendszerben van bug, az nem azt jelenti, hogy az ember viselkedésében sem, mert ugye a fószer sem vette észre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák