Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoyBatty

    aktív tag

    válasz Bibby #41 üzenetére

    ... meg az otthon lévő gyerekek száma és életkora sem mindegy. Egy 15 éves már tud egyedül tanulni, egy 10 évesnek még kell segíteni, egy 6 éves mellett meg nagyjából végig ott kell ülni. Egy 3 évesnek meg magyarázhatod, hogy anya és apa éppen egy fontos telefonhívást csinál/emailt ír, úgyhogy ne rendezzen ütőhangszeres koncertet a fűtéscsöveken.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Bibby #41 üzenetére

    Mázlista vagy, hogy kész a medence, az enyémet a nyárra terveztük.

  • válasz Bibby #41 üzenetére

    Valóban nem tudom, mi olyan nehéz az otthon maradásban. Mindenki elsiklott afelett a tény felett, hogy az időseket kérték meg, hogy maradjanak otthon. Erre leállt a fél világ, számos cég önként bezárt, romokban a gazdaság. Rosszul esett persze nekem is, hogy nem lesznek kutyás rendezvények, de attól még ugyanúgy el tudunk menni kirándulni, mint eddig - kivéve oda, ahol az idióta önkormányzatok kitiltják a természetjárókat. Egyébként mindegy lenne, hány hektáros erdőd van, ha csak egyedül bóklászhatsz. De nem csak egyedül bóklászhatsz, kisebb csoportok, megfelelő követési távolsággal mehetnek.

    Szakbarbár: egy kétéves kislányunk van. Elhiszem, hogy két gyerekkel egész más. Én mondjuk úgy álltam neki a második gyereknek, hogy megkérdeztem az asszonyt, bírná-e ugyanezt két gyerekkel + a kutya. Hiszen normál esetben sem vagyok otthon, ahogy te sem. Az is biztos, hogy elképzelni, milyen két gyerekkel, meg konkrétan megélni két gyerek nevelését köszönő viszonyban sincs egymással, ahogy az egy gyerek esetén is volt :-)

    A feleségemék napközben átmennek a szomszédba pár órára, ott is van egy gyerek, aztán játszanak. Vagy a szomszéd anyuka jön át a gyerekkel. Gondolom felétek is vannak hasonló korú gyerekek, illetve kell hasonló gondolkozású szülői pár, hogy attól még a gyerekeket bizony le kell foglalni, mert járvány van. Illetve nyilván igénylik más gyerekek társaságát. Nagyszülők veszélyeztetettek, oké, ki vannak zárva, de nincs ott más gyerek hasonló korosztályú szülőkkel? Mert rájuk kb. annyira veszélyes a vírus, mint, hogy mondjuk a fejemre esik egy cserép vagy elül egy autó.

    Tetsuo: te is, lásd fentieket. Vannak, akik önként bezárják magukat, és abból persze egyenes út az idegbaj. Alkalmazkodni kell, körbejárni a szomszédokat, akik ugyanabban a csapdában vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák