Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    @sztanozs: ...plusz egy GPS rendszert csak nem fognak ők is építeni...

    Mint említettem, Japán ( QZSS ) és India ( NAVIC ) saját GNSS rendszerrel bír, miért lenne ördögtől való egy saját GNSS? Pláne, hogy saját hordozórakétát is fejlesztenek, illetve saját űriparuk van.

    @gabor7th: Volt már hír arról, hogy átvették az irányítást a műhold felett és nemcsak jelzavarásról volt szó.

    De nem GNSS műhold felet. Hogy civil kommunikációs vagy tudományos műholdat meghackeltek egy kicsit más tészta, mint egy GNSS műhold meghackelése...

    Lehet hallani EMPről, hogy leállítja az elektronikus rendszereket,

    Sajnos az is el van túlozva. Plusz az EMP kvázi ugyan az, mint egy komolyabb napkitörés. Kárt okozhatnak, de hogy egy globális GNSS hálózatban valós kiesést hozz létre nem elég egy-két műholdat kiütnöd, hanem azt kell elérned, hogy a műholdat nagyobb részét kiüsd. Olyan műholdakat, amelyek cirka 20 000 km magasan keringenek...

    , de hallottam én már úgynevezett "elnyomó" rendszerekról amik hasonló dolgot eredményeznek de máshogy működnek.

    Nem tudom pontosan mire gondolsz, egy teóriát olvastam, mely szerint a GNSS műholdak alatti pályán keringő (cubesat, vagyis) igen kicsi műholdakból álló hálózatot hoznának létre, amely az adott frekin zavarójelet sugároz. Katonai szempontból viszonylag egyszerűen kivitelezhető, már ha a több tíz, vagy több száz millió dolláros költség következményeit nézzük. A költségekből látható, hogy nem kóbor anarchisták játékszere. Elvben működhet, kérdés, hogy mit fognak erre reagálni.

    Évek óta téma, hogy milyen tevékenység minősül a világűrben háborúsnak. A másik fél műholdját megtámadni, vagy a jeleit zavarni annak minősül minden forgatókönyv szerint. Tehát innen nézve ez már politikai döntés, hogy erre mit reagálnak.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák