Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz Uzi74 #28 üzenetére

    Hát most tényleg úgy néz ki mintha én lennék a kötözködő szakmunkás, pedig nem szándékos. A címbeírás tényleg egész jól megy a google rendszeren, a térkép magyarul is egész jól veszi a címeket. Ugye ezt illik álló helyzetben csinálni, akkor meg van az embernek szabad keze, sokszor már az első 1-2 betűből bejön az a cím, ha a bemondást nem találja el elsőre, akkor már kézzel gyorsabb volt. Persze fejlődik a hangfelismerés, de még nem tart ott, és szerintem sokáig nem is fog, hogy ne kelljen ellenőrizni a találatát. Ez meg sok esetben a lényeget veszi el, mármint hogy elvileg nem is kéne rá figyelni, csak mondani a parancsot, de ez ilyen formában nem áll meg, mert az utasítás kiadása helyett az ellenőrzés veszi el a figyelmet. Egyszerű dolognál, ahol úgymond kapcsolóként használnám, ott meg gyorsabb és üzembiztosabb ha használom a megszokott nyomógombot.
    Távirányítóknál meg vegyél egy kijelzős harmony-t, állítsd össze a tevékenységeket, és akkor már csak olvasni kell megtanítani a használókat. Ott virítanak a kijelzőn a tevékenységek, csak ki kell választani. Pl. zenehallgatás cd-ről, zenehallgatás netről, film dvd-ről, stb. Ki-bekapcsolja amit kell, bemeneteket beállítja, csatornaváltás, hangerő, stb. azon megy amit beprogramoztál a tevékenységhez, igen komplex rendszereket lehet kezelni vele, akár olyan szintig, hogy mozizásnál leengedi a redőnyt, lekapcsolja a lámpát, forrást bekapcsolja, megfelelő üzemmódba kapcsolja, erősítőt bekapcsolja, bemenetet stb beállítja, tv-t bekapcsolja, lenémítja, a hangerő gombokra az erősítő fog reagálni, a fényerőre a tv, a léptetésre a film forrása (dvd/BR) és így tovább. Rajtad múlik hogy milyen mélységig finomítod a dolgokat. Én csak kívánom, hogy ezt el lehessen érni egy jó hangvezérléssel, mert tényleg egy élmény, hogy megnyomsz 1 gombot a mozizás felirat mellett, hátradőlsz, és minden eszköz teszi a dolgát.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák