Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Ndruu #92 üzenetére

    "Mondjuk RSS-t olvasni csak asztali gépen szoktam, erre pedig az Opera beépített olvasóját használom."

    És azt hogy oldod meg, hogy minden feedet megkapj? Például 10-re limitált csatornáknál (mondjuk kommentek), ahol az Opera 5 percenkénti frissítése jól jön (szemben a Google Reader óránkénti frissítésével), viszont ha nem fut, akkor nem frissít és pár óra kiesés azt jelenti, hogy betölti az utolsó 10-et, a többiről meg lemaradtál?

    Kevésbé pörgős időszakban pedig bőven elég az 1 órás frissítési gyakoriság is, a lényeg, hogy ne kelljen figyelgetned, mert hetente/havonta jön 1-1 feed.

    Megint más esetben (hírportálok) szintén nem x órás késéssel szeretnél értesülni a hírekről (ami miatt ismét az Opera felé billen a mérleg), de ugyanúgy limitálva vannak a letölthető feedek és mondjuk pár nap távollét után megkapod az utolsókat és fontos hírekről maradsz le. Élő példával: Normál esetben pár perc alatt végigszűrném manuálisan a beömlő 50-60 feedet és maradna 5-6 olvasandó meg 10-20 átfutandó, de a limit (és az időkiesés, amíg nem futott a kliens) miatt csak az utolsó 10-15 feedet kapom meg. Emiatt ha mondjuk egy hétig nem vagyok gépközelben, rákényszerülök a Readerre.

    Tehát ha folyamatosan gépközelben vagyok (és 0-24-ben megy a gép), akkor az Operáé értelemszerűen jobb, gyorsabb, többet tud, ráadásul még a levélfiókomba is felszinkronizálhatom a feedeket., viszont ha vannak időkiesések, akkor már az online változat a nyerő, mert ott legalább ha ritkábban is frissít, de még mindig kevesebbről maradok le, mint 72 vagy 168 óra szünet után.

    Mellesleg ha már az Opera kliensét használod, legalább te dobhatnál egy +1-et :( (úgysincs túl nagy tolongás).

Új hozzászólás Aktív témák