Hirde​té​s

2017. december 12., kedd

Gyorskeresés

(#1) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

"...a fejlesztés mögött az Origo Média és Kommunikációs Szolgáltató Zrt. áll, amely az E-mail 2.0 nevű projekttel nyerte el a 642 milliós megvalósítási költségből a 340 millió forintos állami támogatást."

Minden világos. :(((

"Cable management is for the weak!"

(#2) Z_A_P válasza AxBattler (#1) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

Se a cikkbol, se az origo nyilatkozatabol nem derult szamomra ki hogy mi lesz itt az ujdonsag? :F

OK

(#3) aprokaroka87 válasza Z_A_P (#2) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Ha te kapnal az államtól 600 millát arra hogy csináld meg azt amit már más megcsinált...mit mondanál?

(#4) anulu válasza AxBattler (#1) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

szokásos pénzszivattyú... :W:(((

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#5) oriic válasza AxBattler (#1) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Hagyjuk, nem szóltam. :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6) Viktor77

Viktor77
(PH! félisten)

Pénzt akartak önteni az origoba, kellett valami indok.

Tudom, politika, majd törlitek. Kedves fidesz szavazók, ez a ti adótokból (is) ment, a semmire.

(#7) Fred23 válasza anulu (#4) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Az bizony. :(((

Egyszerűbb lett volna írni egy csekket 340 millióról minden elvárás nélkül. Furcsa, hogy egyelőre itt még nem tartunk!

(#8) anulu válasza Fred23 (#7) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

tulképp csak látszat dolgok vannak, brutál módon túlárazva.

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#9) anulu válasza Viktor77 (#6) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

áhh, nekik mindegy, bármit csinálhat a "kedves vezér" és sleppje :(((

majd törlik ezt a hsz-t is...

(#10) atike

atike
(PH! nagyúr)

...pénzért.... Ez a válasz a miértre.

Van aki meglepődött? Szét kell nézni, de ebbe nem jó belemenni... :)

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#11) zizidor

zizidor
(fanatikus tag)

A Google Buzz is ilyesmi volt. Nagyon forradalmi és nagyon gyorsan megbukott.

(#12) emvy válasza Fred23 (#7) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Egyebkent igy van -- sokkal jobb lenne csak siman atutalni a penzt, es a programozok csinalhatnanak valami ertelmeset.

while (!sleep) sheep++;

(#13) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

A freemail, citromail meg hasonlo szarok meg arra sem jok, hogy trash mailnek hasznald. :DDD

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" | Vasak: pici.tk/e

(#14) emvy válasza zizidor (#11) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

De az a Google, ott idiotak dolgoznak. Ellentetben 2017-ben az Origonal termeszetesen csak a szakma kremje dolgozik.

while (!sleep) sheep++;

(#15) Syl

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Pár hete volt itt a cikk, hogy tavaly a Google nem adott ki infót a Magyar kormánynak.
Összeesküvés-elmélet:
Pont ezért modernizálják a Freemail-t, hogy a magyar ember azt használja a gmail helyett, így szabadon követhető...

Words cannot express how much i don't care

(#16) bitblueduck

bitblueduck
(senior tag)

1,5 millióan már a megújított platformot használják
wow, azt nem gondoltam volna hogy ennyi felhasználójuk van (feltéve ha ez többnyire aktív accountokat jelent).

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#17) Z_A_P

Z_A_P
(őstag)

De valaki tudja mi az ujdonsag? Azon kivul hogy lesz uj GUI a freemail-nek?
Mit tud a 2.0 amit az 1.0 nem tudott? :F

OK

(#18) ZedMester

ZedMester
(őstag)

600 milla a semmire? :Y lehetne belőle stadiont is építeni ettől még nem lesz jobb a freemail.

hello i'm MαяK ---

(#19) Zolik

Zolik
(senior tag)

"A Freemail jobban teljesít! "
"A Freemail büszke és erős levelező"
"Ha magyarországra jössz tiszteletben kell tartanod a Freemailt"
"Gmail -> milliárdosok bábja"

romokban az EÜ, katasztrofálisak az utak.. csak a fityesz :W

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#20) GoodSpeed

GoodSpeed
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Az a helyzet, hogy akik elsődlegesnek ezt használják, és fullba lamerek, simán beszívják a marketing blabla-t és el lesznek ájulva, hogy milyen szuper :D

youtube.com/gsprof Huawei MediaPad M3 8.4 4G/LTE 64 GB ROM/4GB RAM Android 7.0 Nougat

(#21) Meridian válasza bitblueduck (#16) üzenetére

Meridian
(fanatikus tag)

1999 óta van meg az e-mailcímen. A freemail köszöni szépen, jól megvan, működik, a célnak megfelel.

http://www.taxierden.hu

(#22) anulu válasza Zolik (#19) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

"Nemzeti Freemail" kimaradt

(#23) szunyika

szunyika
(tag)

Origó + állami pénz = pfff, szánalom, Soros miatt, stb... Brüsszelben amúgy is meg izé ja, persze! Büszke nép vagyunk, vagy mi a szar megy most súlyos milliárdokért

Nyugtassatok meg hogy nem fog most már itt is a bullshit folyni...

[ Szerkesztve ]

(#24) Zotya84 válasza bitblueduck (#16) üzenetére

Zotya84
(senior tag)

Kizárt, hogy inaktívakat jelentsen, mert elvileg még mindig törlik a fiókokat 90 nap inaktivitás után, ha jól sejtem. Bár az enyémet, amit olyan '98 környékén regeltem, olyan '12 környékén, miután évek alatt szépen átmigráltam mindent a másik címemre, megszüntettem.

#20) GoodSpeed: Akit ismerek, hogy még használja, valóban nem egy full számtechzseni, csak egy nyugdíjas mozdonyvezető, aki a mai napig inkább telefonál, emailje is csak azért van, mert léteznek olyan szolgáltatások, amik miatt fenn kell tartania. De annak a havi 5-10 fogadott! levélnek ez is jó számára. És azt vallja, hogy ez őt már kiszolgálja. Valamint nem hisz a mesékben, ő már látta és felfogta '56-ot...

[ Szerkesztve ]

(#25) Kopi31415 válasza Zotya84 (#24) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Maximum kiürítik. Párszor már csak kíváncsiságból vissza léptem az ezer éves címemre, volt, hogy vagy három évvel a legutolsó alkalom után. És létezett. És jó volt a régi jelszó.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#26) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

Freemail? Hát az egy vicc. :DDD
De sajnos rossz vicc. Nálam annyi baj volt vele, hogy az valami borzalom (törölték csak úgy az emaileket, nem érkeztek meg, nem engedett be.. stb). Kb. mint valami gagyi garázsproject, a mai napig!
Csak azért nem szidom nagyon, mert ingyenes. De komoly dolgokra biztos nem használnám.
Ez a fejlesztés meg gyanús, hogy csak egy pénznyelő lesz, de ne legyen igazam.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#27) zizidor válasza Z_A_P (#17) üzenetére

zizidor
(fanatikus tag)

"Az új rendszer egyszerre lesz kompatibilis a meglévő SMTP, valamint IMAP, POP3, CalDAV, CardDAV protokollokkal és EML szabvánnyal, ugyanakkor ezeket felhasználva a társadalom által napjainkban elvárt és egészen újszerű funkciókat is nyújt. Formabontó megoldásai szembemennek az elavult technológiákkal, nagy hangsúly kerül például az új generációs – jellemzően chat alapú – funkciókra."

Igazi bullshit. Email + címtár + naptár + chat + közös szerkesztés! Micsoda forradalmi újítás!
Hol is láttunk már ilyet?
Gmail.com + Hangouts + Drive? Outlook.com + Skype + OneDrive?

Ráadásul már évekkel ezelőtt... :F

(#28) MorcosMacska

MorcosMacska
(lelkes újonc)

Ne is törődj velük Nasa! :)

(#29) AssAssynn

AssAssynn
(senior tag)

A pénz szivattyú egy dolog, abba most ne menjünk bele, már csak azért se, mert nem PH! téma...

...viszont csak azért, mert van egy gmail, ami jól működik, még nem kellene bárki mást a sárba taposni. Persze tudom, hogy sokan kényelmesen ellenének úgy is, hogy egyetlen egy cég uralná a piac minden szegmensét, de én azért nyugodtabb vagyok, ha van verseny. Vagy legalábbis, ha vannak többen is, akik egymástól függetlenül nyújtják ugyanazt a szolgáltatást. Egyrészt ez versenyre és folyamatos fejlődésre készteti a feleket. Másrészt pedig kevésbé valószínű, hogy egyszer csak gondol egyet a google, levágja a kábelt és mindenkinek pápá. :))

Ui.: el is feledkeztem, hogy vannak még olyanok is, akik mindent képesek szidni, csak mert "magyar". De ugye ezt az esztelenséget nem kell kommentálni. :N

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#30) Viktor77 válasza AssAssynn (#29) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Verseny? Freemail vs. Gmail?

(#31) zizidor válasza AssAssynn (#29) üzenetére

zizidor
(fanatikus tag)

Nem erről van szó. Persze legyen verseny meg legyen választási lehetőség, csak ezt nevetséges úgy előadni, hogy mi most aztán feltaláljuk a jövőt, miközben már évekkel ezelőtt megcsinálták mások.

(#32) AssAssynn válasza Viktor77 (#30) üzenetére

AssAssynn
(senior tag)

Akár. Persze nem csak kettejük.
Freemail bevezetné, hogy fizetős legyen, maradék user menne máshová (mondjuk gmail).
Google bevezetné ugyanezt, maradék menne máshová (akár freemail).
Versenytársak, még ha nem is ugyanakkorák.
Rozi néni péksüteményes boltja is versenytársa a mittudoménmilyen országos hálózatnak, hiába csak a falu vesz tőle, de ha ő nem lenne, akkor a másik dupla áron adhatná a kenyeret.
Pont ezért akar sok cég korlátlan uralmat egyes szegmensek felett, hogy aztán bármit megtehessen.. na de ez már nem ez a téma.

zizidor: Hát figyelj, ha nekik újdonság. :DDD Egyébként nem is a cikk, hanem inkább a hozzászólások miatt szóltam hozzá. Meg hát kitudja. Lehet ez lesz számukra az ugródeszka az internet megreformálásához. ;]

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#33) emvy válasza AssAssynn (#29) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

A verseny tok jo. Az a problema, hogy itt a te meg az en penzembol akar valaki versenyezni (a fenet akar). Ha valaki lat ebben fantaziat, fektesse bele a sajat penzet, ne az enyemet.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#34) apuka80

apuka80
(újonc)

Az a szánalmasabb a Freemail-ben, hogy ezentúl már a nevében is hazug: ti. nem ingyen van, hanem súlyos adóforintokba kerül.

(#35) Kékes525 válasza Syl (#15) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Nem igazán tudom, hogy mire gondolsz. ;]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#36) CPT.Pirk válasza Zolik (#19) üzenetére

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Tudta? ;] Ez a post feldobta a napomat. :)

Mondjuk ekkora fejlesztés ennyi pénzből... Akár fűthettek is volna a lóvéval, akkor haszna is lett volna.

(#37) bepken válasza hemaka (#13) üzenetére

bepken
(PH! addikt)

2006-ban regisztráltam, akkor még ez volt a fő fiókom. jelenleg ~22000 olvasatlan (spam) levelem van.

még annyit, hogy pár éve még foglalkoztam olyannal is, hogy a kéretlen leveleket spamnek jelölgettem :D természetesen ez semmit nem csinál a gyakorlatban :DDD

╔═══ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ══╗ ╚═════════════════════ Xiaomi Mi A1 ════════════════════╝

(#38) kakuk.tamas válasza Meridian (#21) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Jah, csak sok helyen tiltólistás szolgáltató. (Értsd: freemailes címet nem tudsz regisztrálni)

Zalaegerszeg ~ Xiaomi Redmi 4X 3/32GB

(#39) milangfx válasza kakuk.tamas (#38) üzenetére

milangfx
(őstag)

Ha jól rémlik, itt a PH-n is tiltott a freemail.

(#40) saelin válasza bepken (#37) üzenetére

saelin
(PH! addikt)

Ismerős. Nekem van egy trash gmail fiókom amibe havonta egy kettő spam levél jön. Pedig már én sem tudom hány száz vagy ezer oldalra regisztráltam be vele (pl játékok miatt), amikről nem is iratkoztam le, csak nyomtam rá egy spam jelzőt és kész. Nem is látom.

A fő fiókom viszont nagyon tiszta ilyen téren. Csak az jön aminek kellene és semmi több. Nagyon ritkán látom aktívnak a spam mappát.
Exem a mai napig Freemail-t használ és elvan vele, de csak azért mert nem tudja h van jobb. Azóta még jobb lett a Google szolgáltatása, mióta nem pakol a levelekbe reklámot, hanem helyette van egy külön "mappa" az ilyeneknek. Mondjuk a fenti eset sem mostanában volt... Vagy 6-7 évvel ezelőtt, mikor töri órára kellett valamit mailben küldeni és mondta a tanár h körbe volt rakva a tartalom reklámokkal.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#41) Gyurka6 válasza milangfx (#39) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Hali!
Nem jól elékezel/változott.

Gyurka

(#42) Stauffenberg válasza AssAssynn (#29) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

A verseny tényleg jó, de a szervilis talpnyaloncokat közpénzzel kitömni nem verseny. Éppen azért van ennyire kevés exportképes magyar termék, mert a piac mesterségesen felfújt szereplői képtepenek kilépni egy olyan nemzetközi közegbe ahol valóban verseny van, az állam cibálható dorongja nélkül életképtelenek.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#43) Runo válasza Gyurka6 (#41) üzenetére

Runo
(PH! kedvence)

Változott? 2003-05-21.-én még lehetett vele regelni.. már nem lehet? :P

(#44) Gyurka6 válasza Runo (#43) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Helyesen /megváltozott, vagyis lehet most is.

Gyurka

(#45) pomorski válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére

pomorski
(őstag)

Tartanám a markomat.

Ha osztálytársak voltunk valahol, akkor légyszi dobj egy PM-et! 1985-1993: Bethlen Gábor ált. isk., Gáborján | 1993-1997: Zalka, Berettyóújfalu (2201-es szak) | 1997-1998: nulladik (KLTE, mat) | 1998-2004: KLTE-DE, mat

(#46) Meridian válasza milangfx (#39) üzenetére

Meridian
(fanatikus tag)

Rosszul tudod, én freemail.hu címmel vagyok itt regisztrálva.

http://www.taxierden.hu

(#47) bitblueduck válasza Meridian (#21) üzenetére

bitblueduck
(senior tag)

Párom is ezt használja így nem sok de egy kis rálátásom van. A spamfilterrel nem vagyok nagyon kibékülve. Régebben mintha az üzenetküldés sem lett volna tökéletes, de lehet már keverem a megboldogult citromailes címemmel. Meg mintha bizonyos oldalakon el sem fogadnák, amikor próbáltam egy "eldobható" címet készíteni.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#48) Televan

Televan
(PH! kedvence)

Az első hozzászólások között vannak az én gondolataim is. Többet nem is tennék hozzá! :K

Egy boldog,GTX1080 -as kártyát használó,aki Custom Vega56 -ot szeretett volna vásárolni!!!

(#49) Pinky Demon válasza bitblueduck (#16) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Oooo, hogyne lenne, az enyem is napi szinten aktiv, igaz auto forward a gmailre mar kb 10 eve, de meg kell tartani sok regi reg miatt. Bar mar itt is le lehet cserelni, meg is tettem.

(#50) UserX

UserX
(senior tag)

Gondolkoztam, beírjam-e ide... :U A Freemail alapításához tudtomal ('C3') a Soros Alapítványnak is köze volt. Azóta nem t'om milyen érdekeltséghez vándorolt. Én PopTray-el és Thunderbird klienssel használom, de nem mint 'bizalmas' e-mail címet. Így egész használható.

POP3-nak beállítható a Freemail server, SMTP-nek meg a szolgáltatótól kapott fiók, vagy akár a Gmail. A PopTray-el a spammerek blacklist-re tehetők, az onnan érkező maileket automatikusan törli.

Az újítások ezekben nem tudom hoznak-e változást?

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.