Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dr. Akula #73 üzenetére

    Na igen, meg azt csak egyszer kell letölteni, utána felnyomod a gépre és amíg a winyód él, addig a Linux is él, utána meg már csak a frissítések jönnek le, az meg a háttérben jön le, úgyhogy tökmindegy, hogy 30 perc, vagy 2 perc alatt.

    YouTube HD meg azért van, mert igény van rá. De ha nem lenne warez, akkor nem lenne igény rá, mert akkor nem lett volna olyan hülye netszolgáltató, aki beleöl pénzt, amikor nem fizet elő rá senki. A Google meg szintén nem ölt volna bele pénzt, mert nem lettek volna olyan userek, akik kihasználják.

    Ez meg azért ritkanagy aljasság, hogy a warezt használták fel arra, hogy a tartalomszolgáltatók függővé tegyék az előfizetőket és a szoftvergyártók rászoktassák a fizetős szoftvereikre a usereket. Kb mint a választási kampány. Ott is van pár önjelölt jogász, aki megmagyarázza, hogy mit hogy kéne, csak az a baj, hogy ezek az önjelölt jogászok vagy érdekeltek az adott témában, vagy annyi pénzük van, hogy abszolút nem érinti őket ez a téma és így unalmukban az ellentábort képviselik. :DDD

    Meg ott vannak még a vérbeli "dögöljön meg a szomszéd tehene is" magyarok, akiknek halvány lila gőzük sincs arról, hogy mi megy a háttérben és a warezolókat okolják, amiért drága a szoftver, vagy amiért válság van, de még a globális felmelegedésért is. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #30662400 #68 üzenetére

    Úgy gondolom, aki eddig nem fizetett valamiért, az ezután se fog, legalábbis a többség.

    Ha végképp bezárnak minden kaput, akkor is inkább az erre szakosodott "szomszédgyereknek" fogok fizetni érte, már csak elvből sem tömöm az élősködők zsebét.

    Azt se felejtsük el, hogy akik warezolnak, attól, hogy nem fizetnek, bizony reklámozzák a terméket.

    Mi nem felejtettük, csak a kiadók. Sőt, még az MS marketingfőnöke sem felejtette el, ő is kifejtette, hogy ezért szereti jobban a warezWin usereket, mint a Linuxosokat. :DDD

    Mert bizony sok mindenre lehet azt használni a warezon kívül.

    Igen. Ahogy egy Bugatti Veyront is lehet használni nem csak notórius gyorshajtásra, hanem arra is, hogy 2 másodperc alatt gyorsul 100-ra és így gyorsabban megelőzöd a kocsisort, mielőtt még jönnének szembe. De valahogy a gyakorlati példa miért mindig ezeknek az ellenkezőjét mutatja?

    Dr. Akula nagyon jól megfogalmazta a kenyeres példával. A digitális tartalom valóban nem létszükséglet. Éppen ezért nem törne ki tömeglázadás, ha felemelnék csillagászati magaslatokba az árakat (kivéve a Win-t, mert az már sok esetben létszükségletnek számít), ahogy az Apple székházát sem dobálja senki macskakövekkel, amiért horribilis a Mac-ek ára. :D Mert nem fog senki elpatkolni, ha nem használhat Mac-et, ellenben ha nem tud mit enni, akkor igen, a közvetett ok-okozat összefüggés meg már senkit nem érdekel.

    És előbb-utóbb meg kell törni ezeket is, mert nem ezért dolgoztak a tudósok, nem ezért fejlesztették ki a mai internetet, hogy pár féreg kisajátítsa magának, mert a pénzes országokból is megvan a dubai-i villára a pénz, a többiek meg vagy fizessenek, vagy ne használják. Ez nem megy.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #53 üzenetére

    Azért, mert nem veszed meg, senki nem rázza a bilincset...

    De enned kell, tehát megveszed. Ugyanez már az Unreal-ra kevésbé érvényes, mert az életbenmaradáshoz nem szükséges játszanod, élheted úgy is az életedet, hogy megveszed a kaját és nappal mondjuk dolgozol, a szabadidődben sétálsz, éjszaka meg alszol.

    Tehát szerinted a PH!-s cikkek miatt többen vesznek mondjuk eee PC-t, mint a reklámkampány miatt.

    Én például inkább PH-s cikk alapján döntök, mint reklám alapján. Meg aki normális az mind így tesz, mert a PH-s cikk független, a reklám meg hazudik büntetlenül.

    Hogy mi a szar, azt a piac dönti el. Te láthatóan inkonzisztensen kezeled ezt a témát, mert a Britniszpírsz ugye szar, mégis dejól megy neki.

    Azért nem említhető egy műszaki termék egylapon egy előadóval, vagy egy filmmel.
    Míg utóbbi kettőről csak szubjektív véleményed lehet, mert a művészet maga szubjektív, addig egy műszaki terméknél főként objektív véleményed van a piacon szereplő termékeket, illetve a technológia elméleti lehetőségeit/ár/érték/hibalehetőség...stb arány is számba véve, plusz egy nagyon kicsi szubjektív ráhatás, hogy nekem elég mondjuk egy 19"-os monitor, másnak 30"-os kell, nekem elég egy 72 centis TV, másnak 104 centis kell, az én szememnek jó a TN panel is, másnak VA/IPS kell...stb

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #50 üzenetére

    Ilyen nincsen. A fegyverorgazdán sem enyhít az, hogy eladás előtt közli, hogy ez akár embert is ölhet.

    Úgy gondoltam, hogy egy jó ügyvéd meggyőzheti a bírót és az esküdszéket az enyhébb büntetés kiszabásában. A gondatlanságból elkövetett/hirtelen felindulásból/előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosság is más-más kategóriába esik.
    De lehet, hogy neked van igazad.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #48 üzenetére

    Remélem azt nem gondolod komolyan, hogy a VHS audio/videosávot nyomták át simán a bolti dvd-re..

    Nem. Az új filmeket eleve felveszik stúdió minőségben különböző eszközökkel, majd gépről digitálisan rányomják az adott adathordozóra. A régieket meg digitalizálják.
    Ugyanez volt az mp3 témában is, amikor hőbörögtek, hogy ők stúdió minőségben felveszik, majd ilyen formátumokban el is veszik a minőség. De pontosan nem tudom milyen megoldást alkalmaznak.

    Már miért ne lenne mindegy?

    Ööö... úgy értettem, hogy az emberek nagyrésze, ha valami ingyen van, akkor általában többet fog fogyasztani belőle, mint ha fizetni kell érte. Jó példa erre, mikor a Kádár-rendszerben ingyen volt a víz. Nem volt értéke. Fogta az ember, megvette a sört, berakta üvegestől a csap alá és 2-3 percen belül fogyasztható volt, a mélyhűtőben meg kellett neki 15 perc.

    Mivel a helyzet max. ugyanilyen lehet, de leginkább valamivel jobb

    Főleg a netszolgáltatók szempontjából, akiknél tömegesen mondják le az előfizetéseket.

    Ezért a legvalószínűbb (egy ilyen fiktív esetben, mert azért ne úgy beszéljünk erről, mint ami éppen történik), hogy átalakulnak a felhasználói szokásai, és 2 havonta 1 játékot, havonta 1 filmet és pár zenét fog beszerezni.

    Igen. És lehet, hogy (ha van választási lehetősége), akkor inkább azt mondja Pistike, hogy legyen havonta inkább 2 játék és a 20/5Mbit-es netet csökkentsük le 2Mbit/256kb-re, mert ez elég apának a sporthíreket nézni, anyának a női oldalakat olvasni és pistikének MSN-ezni a haverjaival, de azért havi +1 játékkal jobban el tudja ütni az időt, mint azzal, hogy a YouTube-ot HD minőségben nézi.

    Ha majd szükséges lesz a darab meg a hektár, akkor meg lesz csinálva.

    Csak az a vicc, hogy ez Gizike szempontjából kb 3 napig várat magára, amíg eldönti, hogy OpenOffice-t használ, vagy fizet az MSOffice-ért, és OpenOffice-ék nem fognak három nap alatt reagálni erre a keresletre, Gizike meg addigra már megvette az égető szükségű MSO-t.

    Szerintem a legreálisabb megoldás

    Amíg nem élnek vissza vele. És mivel ez lesz a gazdasági mozgatórugó, nagyon hamar vissza fognak élni vele. Ahogy valamelyik filozófus mondta, "A civilizációt nem szabad kötelezővé tenni, mert nem alkalmas rá minden ember.", vagy valami hasonló.
    Amíg vannak olyan emberek, akik a saját anyjukat ... két forintért, addig soha nem lesz semmilyen megoldás reális, mert valakinek mindig rossz lesz.

    Nyilván egy állatorvos munkája a lengyel legelők mellett mást ér, mint egy Blue Cross-ban London belvárosában.

    Másfelől viszont egy kukás munkája is ugyanannyira fontos része a társadalomnak, mint egy polgármesteré, mert ha a kukás nem viszi el a szemetet, akkor a polgármester előbb-utóbb bele fog fulladni, vagy valami fertőzést kap a bomlásnak indult szerves hulladéktól.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #47 üzenetére

    Speciel a krekkercsapatok ezerszer kifejtették már, hogy szarnak az ingyenélő köcsögökre, ők azért töltenek fel, mert lehetőséget kívánnak adni a termék kipróbálására.

    Igen, ahogy 24 óra múlva köteles vagy törölni a letöltött mp3-akat. Ez egy védőszöveg, amivel enyhíthetik a bíróságon kiszabott büntetést, ha esetleg elkapják őket. Ha azt írják, hogy "Hatalomellenes és rebellis vagyok, és töltsétek ezerrel, harcoljatok ti is a gonosz elnyomó kapitalista hatalmak ellen" akkor a vádirat kibővül még a bűncselekmény elkövetésére való felbujtással és még kitudja mivel.

    A kipróbálásra már nagyon régen ott van a shareware. Ugye ha nincs crack, akkor megnő a kereslet a kipróbálásra, így az a néhány gyökér, aki nem csak a 30 napos korlátot teszi rá, hanem a funkciókat is korlátozza az is kénytelen lesz változtatni a stratégiáján.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #42 üzenetére

    A dvd is először a kékvérűek bulija volt, most meg a csövesnek is van lejátszója.

    Ebben azért nagy szerepe van a wareznak is. Sokan nem vettek volna, ha minden megnézendő filmjüket pénzért kellett volna megvenni.

    Ezen felül ugye tudjuk, hogy a kereslet gerjeszti a kínálatot, de addig nincs kínálat, amíg nincs rá kereslet. Ezesetben, mivel a kereslethez kell x% nagysebességű net előfizető, (amiért a keresletet képező embereknek kell látatlanba fizetni), mert enélkül a tartalomszolgáltató nem számít felhasználói bázisra, addig nem fog szerverparkot fejleszteni, amíg nem látja, hogy ez megfog neki térülni.
    Lásd: 64 bit esete. A userek addig nem használnak 64 bitet, amíg nincsenek 64 bites sw-ek, a sw gyártók addig nem írnak 64 bites szoftvereket, amíg nincs rá tömeges igény.

    DVD-nél ez egyszerű volt, mert egy DVD lemez kinyomásának technikai költsége, ha már a film megvan, kb 10Ft, mert VHS-en már úgyis megvan, a film leforgatva, innentől csak digitalizálni kell és rá a DVD-re. Gondolom az elején nem is volt ennyi lemez és ekkora kínálat. Szépen lassan elindult, egyre többen vettek, egyre nagyobb lett a kínálat.

    hanem annak a szűk rétegnek, aki dependens.

    Azért az sem mindegy, hogy a megnézendő filmeknek és meghallgatandó zenéknek, vagy kipróbálandó játékoknak a pénztárcád szab határt, vagy a szabadidőd és a winyódon lévő szabad tárkapacitás.

    Na ja, de ha nincsen pénze rá, akkor nem fog vásárolni, that's all.

    De azt előre senki nem tudja megmondani, hogy melyik áltaguser melyiket fogja választani. Továbbra sem mond le az eddig ingyenesen beszerzett digitális tartalmairól, ezért több lesz a kiadása, mint eddig, vagy továbbra is fizet a nagysebességű netért, hogy az éppen induló HD tartalmakat élvezhesse a neten, ezáltal a kiadása nem lesz több, de sivárabb lesz az élete.

    Amúgy ha nem lehet warezolni az Office-t, akkor majd szépen utánaszagolnak az alter megoldásoknak

    Az Office meg a Windows pont rossz példa, mert a gyerekek ezt a két dolgot tanulják az iskolában és a főnök is az MS Office-szal megszerkesztett dokumentumot várja el a titkárnőtől, amiben minden wordart, meg clipart úgy van passzentra, nyomtatásra készen.
    Egyébként például az OOo Calc-ban angolul vannak az számítási értékek, nem magyarul, mint a lokalizált MSO-okban. Gondolom ez a franciáknál sincsen másképp.
    MSO-ban AB, meg HA, meg DARAB...stb van míg OOo-ban DB meg IF....stb
    Ezek is okozhatnak problémákat a kettő között.

    Micsoda utópia: egy rakat ember tudatos és mérlegelt választásra lenne kényszerítve, mert nem tudja megoldani zéró utánajárással egy egyszerű "download" gombbal. Nekem tetszene.

    Csak ez országonként változna, mivel idővel átalakulna a digitális termékek kereskedelmi modellje, mivel a felhasználókba belevernék, hogy fizetni kell érte, így idővel elindulna az ingyenes open source piacon már most is megfigyelhető PRO-ért fizetni, alap ingyen jár. Erre kezdene építkezni az új gazdaság és idővel már egyre több "extra" kerülne át a PRO-ba, egyre kevésbé fejlesztenék az alap verziót, így elkezdődnének a régiónkénti rétegződések, gazdagabb országokban fizetnének a PRO-ért, csóróbb országoknak kénytelenek lennének az alapot használni. Elkezdenének trükközni, hogy a PRO-t warezolják a csóróbb országokban, majd újra kezdődne elölről a körforgás. Amíg nem lesz minden országban globálisan egyforma fizetés, egyforma adók...stb, addig mindig fokozatosan elkezdenek mélyülni a szakadékok, hiába tömik be ilyen intézkedésekkel ideiglenesen.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #40 üzenetére

    De ha a manapság populár buzzword-ökre akarnak ráugrani, mint pl. HD, akkor már nem.

    Már aki ráakar. Te még nem találkoztál nagy bevásárlóközpontokban olyan puccos, öltönyös újgazdaggal, aki azért tartotta fel a sort, mert begurult egy 20Ft-os a kosárgördítő bizbasz alá? Én már igen. A pénzesek többsége nagyon megfogja a pénzt, kétszer is meggondolja, hogy mire ad ki mennyi pénzt. Tehát a magasabb életszínvonal nem feltétlen hordozza magában, hogy ha többletkiadásai vannak, akkor nem fogja meghúzni a nadrágszíjat.

    Eddig nem ingyen volt, hanem illegálisan hozzáfért pénzfiztés nélkül, utána meg nem kénytelen megfizetni, hanem megfizetheti.

    Igen, te jogi megfogalmazásban mondtad el, de az átlaguser nem így gondolkozik, meg nem megy bele ennyire a témába, mivel nem büntették meg érte eddig, úgy fogja fel, hogy ez természetes, amit eddig csinált és mivel mostantól megbüntetik érte úgy fogja fel, hogy mostantól fizetni kell érte és mivel eddig azért tette, amit tett mert szükségét érezte, így továbbra is szükségét érzi és így kényszernek érzi ezt a lépést, ergo, kényszerítve érzi magát ezen termékek megvásárlására.

    Az árak, amiket belinkeltél 40 ezerrel dobják meg az egyszeri költségvetést és két 2000-3000HUF-os CD lemez (mivel vegyük, hogy nem britnit hallgat, hanem kulturális minőséget :D ) és egy DVD-t (ami szintén olyan 5 rugónál kezdődik, mert ebből is kulturális minőséget vesz, nem zs kategóriás 999HUF-os Tesco-s filmeket :D ) meg már olyan + 10000-rel dobják meg, aminek a következtében nem a HD-n fog gondolkozni, hanem a sűrű anyázáson és a nadrágszíjmeghúzáson. Lehet, hogy ez fél-egy év múlva változni fog és addigra már szükségét érzi "befektetni" egy drágább netre, hogy ezeket a tartalmakat is elérje, de addig nem fog ilyesmin gondolkozni.
    Lásd: A TPB per is meghozta a hatását, mekkorát esett pár nap alatt az ISP-k forgalma.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #95561216 #36 üzenetére

    és az angol kiadásra az összes létező feliratot egyből felpakolni

    Egy nagy probléma van. Hogy akkor nem férne rá a lemezre, mert mint tudjuk a DVD-n nem az srt-s párszáz KB-os megoldást használják, hanem képformátumban van tárolva a felirat, ami 1-2 száz megát bőven kitesz.
    Ez az elmebeteg megoldás nem tudom miért jó, de valamire biztos, ugyanis nem lehet átméretezni, nem lehet változtatni a színeket, árnyékolást, átlátszóságot, nem lehet meghatározni, hogy a képernyő mely részén helyezkedjen el, mert hardcoded elhelyezést kap a képernyő aljától 2-3 centi magasságban. Az alsó és felső fekete margó megint rá van égetve, tehát ha át akarod méretezni mondjuk PC-n lejátszva 16:10-es monitorra, akkor a felirat szépen bekúszik a margóval együtt a képernyő nem látható részére.
    Tehát nyugodtan lehet anyázni azt, aki ezt kitalálta (én is szoktam, amikor szembesülök vele, szerencsére eddig a DivX/XviD-nek hála ettől sikerült megkímélnem magam), de ez van sajnos.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #35 üzenetére

    ha a tartalomszolgáltatóknak van eszük, akkor egy ilyen lépést kihasználnak, és kihasítanak egy hatalmas szeletet maguknak

    Ebben ott van a bukfenc, hogy ezt eddig megtehették volna, mert ha már a warez miatt sokan gyors netet kötnek, akkor egyúttal kipróbálják, aztán látják, hogy mekkora királyság a HD minőségű streaming. De ha sorozatosan lemondják, akkor utána az lesz a kollektív előfizetői válasz, hogy ez kevés nekik a havi x ezer többletért cserébe és csak néhányan fogják igénybe venni. A tartalomszolgáltatóknak meg nem közvetlen érdeke együttműködni az ISP-kkel. Ők ugyanúgy kielégíthetik a kis sávszélességgel rendelkező tömegeket is, ha ők képezik a túlnyomó többséget.
    Ha már elterjedt lenne cloud computing, az mégegy kényszerráhatás lenne, de így nem fog megintcsak tömeges előfizető nagyobb csomagot kötni csak azért, hogy kipróbálja milyen jó neki. Főleg, hogy úgy számolja a családi költségvetést, hogy ami eddig ingyen volt neki, azért most kénytelen fizetni, így már eleve többszörösre jön ki a költségvetése, mint ami ténylegesen reális lenne egy nem warezoló usernél.
    Windows Vista Home Premium OEM - kb 30-40 rugó
    MS Office 2007 Home - nem tudom, de gondolom olyan 20-30 körül az is van.
    És ezek még csak a szoftverek. Utána megvesz havi 1 DVD-t meg kéthavonta 1 CD-t, azt is többletköltségként könyveli el, így már jogos, hogy meg kell húzni a nadrágszíjat és nem fog csak azért + akárhányezret fizetni, hogy a gyorsabb net lehetőségeit kihasználja, pláne ha a net átminősül weboldalak nézegetésére, emailre és IM-re. Inkább a többség homokba fogja dugni a fejét és direkt nem vesz tudomást ezekről a dolgokról, mert úgy van vele, hogy amiről nem tudja, hogy milyen jó annak hiánya nem fáj neki annyira.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #24 üzenetére

    "Az ingyenessel elég nehéz reális árakkal harcolni."

    Egy ilyen kényszertörvény mellett már annyira nem. De ez megint nem fogja egyenes arányban a minőség javulását hozni, sokkalinkább a luxusprofit növekedését.

  • Penge_4

    veterán

    válasz lezso6 #2 üzenetére

    "Egyébként meg, ha eltiltják, akkor átmegy a szomszédhoz és tölt onnan..."

    És lesz olyan hülye szomszéd, aki majd vállalja a következményeket? :DDD

  • Penge_4

    veterán

    "Az online tevékenységek monitorozását egy ügynökség végezné majd."

    Szép új világ.

    Ezzel maximum azt érik el, hogy jól megszedik magukat és kialakul egy új maffiatípus, a warezmaffia, amire majd egy egész hálózat fog épülni, mert, ahogy előttem is mondták, egy átlagfelhasználó sem fogja magát kriptográfussá képezni.

    Egyébként arra senki nem gondolt, hogy az ilyen élősködő ArtisJus féle szervezetek tiszteletdíjából a sok művész, akiket támogatnak nem éhezne?

Új hozzászólás Aktív témák