Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Az AI sem fog félni használni (manipulálás) a fiatalokat? :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(őstag)

A "10-ből 9 fiatal van tisztában az AI fogalmával" azt jelenti, hogy tényleg tudják, mi is az (esetleg hogyan is működik?) vagy annyi, hogy "ja igen, ez az az izé, amitől jobbak lesznek a képeink"?

"There's a reason that we came across in this world..."

(#3) Slack válasza Silenc3Hun (#2) üzenetére

Slack
(kvázi-tag)

Bennem is hasonló fogalmazódott meg. Valószínűleg a felmérés azt vizsgálta meg, hogy ismerik -e a fiatalok a marketing dumát, meg volt -e már a kellő beetetés. Kicsit szakmaibb szemmel nézve ugyanis a képjavító algoritmus aligha tekinthető AI -nak.
Szóval remek, a magyar fiatalok ugyan úgy nem tudják, mi az AI, mint a külföldi társaik, de legalább már sikerült őket az átlagnál jobban beetetni.

(#4) aRm1n válasza Slack (#3) üzenetére

aRm1n
(tag)

:D +1
Nagyon messze vagyunk még a lakossági felhasználásra szánt valódi mesterséges intelligenciáktól (bár szerintem a nem lakosságiaktól is ha őszinték akarunk lenni magunkkal...).

Huawei G620S - Lineage OS 14.1 | Xiaomi Redmi Note 4 - crDroid 4.5 - stock kernel

(#5) Micsurin válasza Silenc3Hun (#2) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

+1

Szerintem a Neurális hálót amik jellemzőek ma a lakkossági vonalon amúgy is erős artificial intelligence-nek nevezni. Inkább egy válasz gyűjtemény.*

*ami roppant hasznos speciel nagyon szeretem az Amazon megoldását sokszor nagyon hasznos, persze nem alapból hanem a közösségi fejlesztésű "skill"eknek hála.

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton - Honor 8 Sapphire Blue - Nexus 9(R.I.P)

(#6) Hieronymus válasza Slack (#3) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"Kicsit szakmaibb szemmel nézve ugyanis a képjavító algoritmus aligha tekinthető AI -nak."

Nagyon leegyszerűsíted a problémát. Nekem van egy "AI képes" telefonom. Fényképezéskor nagyon jó eséllyel ismeri fel a témát. Nem tökéletesen, de sokkal jobban mint vártam. Ennek megfelelően állítja be a fényképezés paramétereit.

Ráadásul nagyon le lett egyszerűsítve a téma. Egy telefon fényképezés segédje nem azonos kategória a valóban fontos AI rendszerekkel. Ha az önvezető járművek AI képességeiről szólt volna a kérdés, a válaszok döntő többsége azt tartalmazta volna hogy ne egy eszköz döntsön a megkérdezett helyett. Még akkor sem, ha a balesetek száma jelentősen mérséklődne.

Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A Fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.

(#7) Qkackca

Qkackca
(fanatikus tag)

Csak engem zavar az utolsó mondat?
Ha ilyen nyíltan kérdeznek róla egy kutatásban akkor a valóságban ez mióta működik?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#8) jonnyjoker01 válasza aRm1n (#4) üzenetére

jonnyjoker01
(PH! kedvence)

Valódi mesterséges intelligenciától a mostani politikai berendezkedésben inkább félni kéne. Érdemes megnézni az Elon Musk-os Joe Rogan podcastet.

Szerk. Auto correct :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.