Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz edward2 #48 üzenetére

    Ez már akkor is volt, amikor a letöltés azt jelentette, hogy az ember telefonvonalon, 14.4k-s modemen töltötte a cuccot a BBS-ekről, és már akkor se volt új jelenség :)

    DRM is theft

  • julius666

    addikt

    válasz proci985 #50 üzenetére

    deinterlacinget azért csinálnak, mert pár régi lejátszó (vagy kevésbé jó új) nem ismerik ezt a funkciót, aztán marad a csíkos kép.

    Na ezt nehezen tudom elképzelni.

    HTPCk megintcsak bajosak voltak olyan 3-4 éve, először a 6600gt/x800as széria idején lettek képesek a vidkarik rendesen megjeleníteni egy ilyen anyagokat

    Egy sima fieldblendingben (ami mint írtam már rossz minőségű, de a "célnak megfelel") mi olyan kib*szottul számításigényes? Mert az interpolációt (vagyis hogy a kép méretét vertikálisan duplájára növeljük) biztosan le tudnia kell számolni a gépnek, mert egyébként nem tudnál csak natív felbontásban filmet nézni.

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz julius666 #52 üzenetére

    nem ismerem, hogy mi volt a technológiai korlát (én egy esetben futottam bele ilyen filmbe), és nem emlékszem már, hogy pontosan mi volt a baj, de volt.

    azt tudom, hogy a Vampire Hunter D és az Akira második lemezénél voltak ilyen jellegű problémák (illetve a Battle Royalenél, de az más sebekből is vérzett).

    azt is tudom, hogy a HTPCsek közül nagyon sokan szívtak, mert problémáik voltak a lemezekkel (a D esetén valami egzotikus, ámde még szabványos kódolás volt a dolog oka, pontosan már nem emlékszem), és pár régebbi lejátszónál szintén gáz volt. a dolognak több, min 3 éve, tehát a régi lejátszóknál 8-10 éves (esetenként noname) darabokról beszélek.

    én két pion teszteltem a lemezeket (családi lejátszók), egyikkel se volt baj. két videokártyával teszteltem, egyik egy x1600as, másik egy 3870es volt (tavaly nyárig a gép egyben HTPC is volt). szintén nem jött elő probléma egyikkel sem. de több pcs konkrétan kinullázta a képminőséget, mert élvezhetetlen volt (én voltam talán az egyetlen kivétel), és az oka a deinterlacing nem megfelelő működésében volt keresendő. emlékszem amikor a fórumon kérdezgettem, akkor kb az volt a válasz, hogy az enyémmel már elvileg nem lehet probléma, mert a legutolsó széria már tud rendesen (és itt volt a hangsúly) deinterlacingelni, de korábban ez az egyik komoly probléma volt pcknél (2006-2007es kiadványokról beszélünk).

    de, régen volt és az emlékeim is homályosodnak.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák