Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Miért ne lenne bátrabb? Tudja, hogy ő uralja a világot. Van egy maréknyi hangos adatvédelem-mániás ember, de a többiek úgyis ki fognak állni mellette a kormányokkal szemben, ha rájönnek, hogy

    - Az ilyen etikátlan módszerek miatt ingyenes a szolgáltatás.
    - Nincs érdemi alternatívája, kvázi-egyeduralkodó a piacon, a közösségi oldal szerepkör pedig mára már nélkülözhetetlenné vált, mint kb. az internet vagy a mobiltelefonálás.

    Egyébként annak ellenére, hogy nem használom a Facebookot (aminek egyre jobban érződik az elmúlt években a negatív hatása, hogy társadalmilag mennyire perifériára tud szorulni emiatt egy ember, aminek kihatása van az egész életére, beleértve a karrierjét, közvetetten pedig ezáltal az egész túlélését) és pezsgőt bontanék, ha látnám, hogy összeomlik, elpusztul az egész, komolyan nem értem a nyavalygókat.

    Egy idősebb embernél még részben bocsánatos bűn (de csak részben, mert neki is illene tájékozódni az új technológiák működési elvéről), de a fiataloknál, akik együtt nőnek fel a technológiával komolyan nem értem, hogy lehetnek ennyire droidok, hogy elhiszik, hogy attól, hogy akár az ASZF-ben megígérik, akár aranyos cicás képekkel esküdöznek, hogy "tuti betartom, ígérem", attól még a technológia lehetőséget ad arra, hogy ezt bármikor megszegjék.

    És innentől kezdődik meg a több éven át tartó bírósági szarpropeller, ahogy az lenni szokott.

    Az emberek nem változnak, lehet valakinek 5 diplomája, PhD doktor lehet, akkor is ha képtelen a dobozon kívüli gondolkodásra, akkor droid marad. Csak a követésének tárgya változik az adott korral. Régen az ilyeneknek egy istenre volt szükségük, most az államra, a jogra, vagy bármi hasonló kapaszkodóra.

    Az ilyeneket végigküldeném éjjel a Hős utcán egy "Nincs jogod bántani, nincs jogod kirabolni, nincs jogod megölni még akkor sem, ha van nálam egy iPhone X és egy köteg húszezres, mert az az én magántulajdonom." feliratú pólóban, hogy fel-alá sétálgasson és figyelje meg az eredményt.

    Pont az ilyen rugalmatlan, jogdroid gondolkodás miatt lesz egyre szarabb a világ, mert ezek az emberek mindig csak a felszínt kapargatják egybites gondolkodóként.

Új hozzászólás Aktív témák