Új hozzászólás Aktív témák

  • Normi™

    őstag

    válasz hcl #48 üzenetére

    Nekem egy kicsit kontrasztos az,hogy valaki átáll linux-ra és közben amatőr.Szerintem az amatőrök alapból windows-t használnak mert azt sem tudják,hogy létezik Linux vagy ha igen akkor azt hiszik egy ördögtől való valami amivel úgysem boldogulnának.Persze ez tágabb,informatikai értelemben véve amatőr.Aki átáll LInux-ra valamiért ezt teszi,tudja legalább alap szinten,hogy mibe is vág bele,már a váltás igénye kizárja,hogy amatőr legyen.Kivéve a ritka másik eset ha valaki megcsinálja nekik mint az én eseteimben.Szerencsésebb lenne kezdő Linux-osnak nevezni.Szerintem ami legnagyobb fegyvertény a Linux mellett az a root mivolta,meg amiket írtál,hogy nem beszél annyit haza,minimális számú kártevő stb....Ha már amatőrnek nevezzük akkor vegyük figyelembe,hogy itt egy telepítés nem next-next és kész,ha meg a központból telepít nem tud igazán kárt okozni.És osztom azon véleményedet is,hogy sokan fejlesztik így kibukna a mocskosság.Kár ragozni,lényegesen biztonságosabb rendszer mint a windows ahol iszonyatos pusztítást okoznak amatőr kezek.Nekem van 3db ismerősöm(a többinek windows van fent,azzal szenvedek sokszor) akinek én szervizelem a gépét,teljesen laikus mindhárom.Windows-al hetente hozták vissza,hogy ilyen toolbar van a böngészőben,olyan ablak ugrál fel stb...Mivel úgyis csak neteznek egyszer meguntam és úgy voltam vele,hogy mindegy milyen rendszerhez nem értenek,felment a Linux Mint,ugyanúgy asztalra ki a firefox,belőve,kellő kiegészítőkkel telepítve,hogy az égvilágon semmit sem tároljon.Megbeszéltem velük,hogy a jelszavakat minden egyes alkalommal be kell írni.Már csak a frissítésekkel kell foglalkoznom.Ráadásul lényegesen gyorsabb.Azt leszögezném,hogy abszolút nem vagyok windows ellenes,dos-os korszak óta van pc-m,így az összes windows verziót használtam kivéve a mostani 10-est,szerettem őket,de már nem játszom így nincs rá szükségem,ezért kb.fél éve váltottam.

    [ Szerkesztve ]

    "It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Új hozzászólás Aktív témák