Új hozzászólás Aktív témák

  • ep75w

    csendes tag

    válasz ep75w #37 üzenetére

    És, nem is ezt akartam írni xD a teljes szöveg itt leledzik:

    "...De értsd meg, hogy a jogi szabályozás szerint (ez Magyarországra is érvényes), a jogvédett darabot még részleteiben sem oszthatsz meg a jogtulajdonos engedélye nélkül!..."

    Fenét. 30 mp, a maximális hossz ami megosztható. Tessék utánnanézni. Egy zenekar ha kiad egy zeneszámot, DEMO címszó alatt, ennyit ki lehet kiadni, bemutatásképp.

    "...De elég egy kis flanger vagy kórus effekttel megfűszerezni a dalt, hogy a motor már ne ismerje fel, és az már amúgy sem teljes értékű verzió. Olyan, mintha feldolgoztad volna...."

    Másik oldal... Ez sem igaz. Milyen motor, ne már, hol élsz Te, mátrixban? Ha valaki alád akar tenni, az nem egy motor lesz, hanem egy KONKRÉT személy. Amúgy meg, kiadhatsz feldolgozást, de akár SAJÁT ÚJ zenét is, mindegy; abba is beleköt(het)nek, erre legjobb példa pl. a PC-X esete (is) anno (nem reklám, már nem is léteznek, de a kutyát sem, szóval...) küldtük be a saját mod, sm, xm zenéinket. A nagy jogvédők persze lelőtték, mert szerintük nekünk, KELL hogy ők beleugassanak. Persze.

    Aztán mikor hála nekik, megszűntek ezek a dolgok az országban, megkérdeztük, ezt most miért. Konkrétan, egy kiadó kérdezte meg; miért baj az ha egy fiatal, adott esetben a drogozás helyett inkább gép előtt ül, és készít egy saját zenét, majd azt egy újság CD mellékletére beküldi?

    A válasz gyakorlatilag: ki nem sz**** le? Ennyit ezekről. Szerinted elég egy effekt, persze. De ha SAJÁT effektekkel, hangszerekkel készítek SAJÁT zenét, az probléma, és meg ne merjem osztani mert meglincselnek. Áhh, hagyjuk már.

    Ezeknek egyébként utánna lehet nézni, pl. jelen esetben amiről én írtam. Nem is MP3 volt, csak 8 bites tracker (impulse, fastracker) zene, mégis el kellett cs*szni. Csak valahogy elfelejtődnek ezek a dolgok és utánna a többi is, és a még több is... Remélem egyszer felébrednek a népek.

    Hihetetlen amit ezek megtesznek jogvédelem címszó alatt... Alapvetően a jogvédők csak elnyomók. Nálam utoljára a flash és optikai eszközökre kivetett adójuk verte ki a biztit, de...én úgy gondolom, hamarosan fizetni fogunk a net havidíjában is, meg a mezei virágok után is, hisz valaki csak megtervezte azokat is...

    Ha a hsz nem tetszik valakinek, szóljon; épp most védettem le a "Két szemmel való monitorra nézést". Mivel mindent lehet, ezért élni is fogok vele. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák