Új hozzászólás Aktív témák

  • waccamár

    senior tag

    válasz lionhearted #30 üzenetére

    Jogos, tényleg nem tudtam bennemaradni a képzelt világban, mert közgazdászként egyszerűen annyira irreális és felfoghatatlan számomra, hogy elképzelni sem tudom, hogy hogyan működne így a világ.

    Reklám azóta van, mióta kereskednek az emberek. Reklám volt az is, amikor a vadászó-gyűjtögető életmódot folytató ősemberek áttértek a földművelésre, és elkezdtek egymással cserélgetni, mert már többet termeltek, mint amit saját maguk fel tudtak használni - majd az egyik azt makogta a másiknak, hogy hé X-nek tök jó búzája van. Hülye példa, tudom.

    Jó bornak nem kell cégér?És ebben a reklámmentes képzelt világban akkor honnan fogod tudni, hogy jó az a bor, ha az üzletre még egy cégér sem lesz kirakva (mert hát ugye nem reklámozunk), hogy tudd, hogy ott bort árulnak? Ha egy haverod mondja neked, hogy ott jó a bor, oda menj, az is reklám :)

    Abban igazad van, hogy lehetne az egész reklámipar sokkal szofisztikáltabb, kevésbé tolakodó, összességében kevesebb. De ez megint kereslet-kínálat, amíg működik, addig csinálják.

Új hozzászólás Aktív témák