Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ttt

    senior tag

    Simán szétverte volna a kartellt, ha be tud furakodni közéjük. A vezetékes hálózati infrája - magyarországi viszonyok közt - villám sebességgel terjesztette szét az 1Gigabites elérést, egyiknél se lenne a mai napig, ha nem indul be vele. TV-t korlátozás nélkül adta, nem kellett plusz eszközöket, plusz pénzért bérelni, ha már voltál olyan hülye, hogy két TV vettél. Koaxon hivatalosan is hat vagy nyolc eszköz volt támogatva. Extra csatornákért szabványos CMI kártyán juthattál, napi elszámolásban.
    A mobil akadozott, ugyanakkor közel két évig egy fillért sem kellett fizetni érte, mint teszt üzem. Ahol volt 4G és wifi azon is telefonálhattál.
    Mivel a három nagy már több, mint két évtizede tömi a illetékes elvtársak zsebét és ott gördítettek akadályt , ahol csak tudtak.
    A NER sem tétlenkedett milliárdos büntetést kaptak, az Invitel felvásárásási szándékukat másfél évig vizsgálták, kizárták őket az 5G-ből mobilon :C Csak, hogy a közismertebbeket felsoroljam: ez a NER munkássága.
    Miután ezeket végig szenvedték, kaptak egy ajánlatot a magasröptű 4ig maffiától (NER tag) és elfogadták. Ezt az üzletet kiemelten kezelte a magyar kormány - két hét alatt lezajlott a cég zsebre tétele. Új vezérkar lett asszem 15-20 fős kiváló manegerekből; a három konkurens cég volt vezetőiből s némi NER huszár összetételben.

    Ami még történt/történik azóta:

    -Heti 2-3 router újraindítás kézzel, mert lefagy. Előtte 3 (három) évig egy vagy két alkalommal kellett!
    -Sebesség a minimumra csökkentve 300/200 körülire, előtte sose volt 800/300 alatt!
    -Szolgáltatási díj 1000Ft-al emelve, ami a csak indoklással jött - nem tartalmazza a NER varázsvesszejét még, az extra profit adót, azt majd az ősszel.
    (Igen egyik zsebüket tömik a másikból, náluk ez szokás, könyvelés technikailag és főleg politikailag hatalmas sikerként előadva.) Télen várható némi piaci ár felzárkóztatás a versenytársak kimagasló áraihoz, hozzá hangolva az Európai Unió elvárásaihoz. (Ez utóbbi kettő jóslat, de ebben a témában korábbi jóslataim 98%-ban bejöttek, a lottóban közel sincsenek ilyen sikereim, nem is lottózok emiatt.)

    Szóval egy normális országban meg valódi piaci versenyt nyer a büdös parasztja, bezzeg itt nem értette meg, hogy ami a NER -nek jár, azt ki kell fizetni vagy átadni a céget önként és húzni el a sunyiba, szolgáltasson a brüsszeli aberráltaknak, megérdemlik!

    [ Szerkesztve ]

  • ttt

    senior tag

    válasz Assimilator #20 üzenetére

    Na most elég későn reagálok, de nem voltam net közelben:

    A minőség azóta helyre állt, biztos valami gubancuk volt vagy két hónapig - mondjuk szólhattak volna - hamu fejemre.
    DE.
    Az eredeti DIGI ügyfélszolgálattal kifejezetten elégedett voltam, mikor legelőször hívtam még én lepődtem meg, olyan gyorsan felvették és érdemben segítettek -ilyen a kb 20 évnyi t-home-nál egyszer sem tapasztaltam: többszöri hívásra sem vették fel, ide-oda kapcsolgattak mire valaki értette is mit mondok, akár másfél óráig is zenéltek (egyszer direkt végig hagytam hagy menjen :P )
    Városunkban és 10 km-re is volt üsz, mindkettőnél elégedett voltam, mind a hozzáférési idővel, mind a hozzáértéssel. A T-home-nál, ha nem az új ügyfél jegyet húztad direkt :K :P a 40 perces üldögélés átlagosnak volt mondható.
    Na most az új tulaj a 25 ezres városkánkban azonnal megszüntette az üszt, de ami igazán szemöldök ráncoló, hogy a 10km-re lévő 80 ezres megyeszékhelyen is!

    Tehát a semmi sem változott itt meg is bukott - súlyosan!

    A második ilyen a ~16%-os áremelés, amit korábban is írtam, erre se mondhatod, hogy semmi se változott! Lehet a DIGI is meglépte volna, mivel a pénzünket hátizsákban kell lassan vinni, ha venni akarsz egy nyalókát, de azért furcsa, hogy a tulajváltás után egy hónapon belül lett közölve , azaz még a forintunk becsicskulása előtt megtörtént.

    A harmadik ugyan azóta történt - és engem nem érint súlyosan - megszüntették a DIGI tematikus csatornáit, úgy mint az összes sport csatornát és néhány DIGI nevű tematikust.

    Mondjuk remélem legalább a látszatát meghagyják a versenynek, de sejtem, hogy az árak a keresztszolgáltatásokkal közel egy árra lesznek hozva - Na ezt viszont k...vára nem várom! :(

  • ttt

    senior tag

    válasz dj79 #22 üzenetére

    Akkor még a DIGI úgy gondolta valódi versenyben vesz részt. Jó részt kölcsönből építették ki a hálózatokat a piaci stratégián túl nem hajtotta őket senki. A felvásárlás előtti kiépítés már évekkel azelőtt engedélyes volt - másként nem is mehetett volna. (Persze hagyták, hogy befejezzék - a szervilis g...k.)
    Ugyanakkor a versenytársak voltak annyira beképzeltek, hogy bíztak benne, hogy belebuknak - a kiépítésbe - , jócskán gördítettek ennek érdekében elébük akadályokat is ennek érdekében. De talpon maradtak.
    Egyel nem kalkuláltak, hogy a potrohost felvilágosítják, hogy a média része és egyre erősebben a neten folyik az infó. Az újságok, TV-k , rádiók már zsebben, így lett feltápolva a forájdzsí, hogy felszippantsa a még labdába rúgó cégeket. (Nem sorolnám fel; gyak. a M. Telekom tartja még magát - ki tudja meddig)

  • ttt

    senior tag

    válasz dj79 #24 üzenetére

    Nálunk 4-5 éve hasonlóan ütötték be a 25ezres városunkat : két hét alatt az összes utcát!
    Szóval lehet nem volt véletlen, de a munkamódszer már kidolgozott volt régóta.
    Más kérdés, hogy rá két év múlva kötöttünk rá itt a környéken jó páran - addig el voltunk a Trének kötelezve - és akkor ugyan úgy 8-10 kocsi jelent meg és um. újrakötötték, javították a korábbi telepítést - gondom, hogy múkodjon is :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák