Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    Jó, hogy mondod, le is törlöm a desktop Linuxomat, mert 1x év mindennapi használat után felhomályosítottál, hogy nem alkalmas rá.

    https://www.coreinfinity.tech

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    Kicsit túlzásokba lovalod bele magad. Értem mi a bajod, de olyat ne írjunk ami félrevezető lehet másoknak.

    Nem 200DE van, hanem 3..5 elterjedtebb. Nagy cucc, a butától a legózhatóig választhatsz neked tetszőt... A másik a játékok kérdése. A Steam ezt elég jól megoldotta, aztán tavaly behozta a Protont és most ott tartunk, hogy kiadták az új TR játékot, amit utána el is tudtam indítani Linuxon, mindenféle extra szakértelem igény nélkül.
    A store-os felvetést viszont nem értem. Láttam az Uborka Store-ját korábban, keresőbe beír, katint, települ, örül. Pont mint a play vagy az ms store.
    A közös alapos felvetés sem stimmel. Az most is megvan, az az általad említett 4000 fork közelebb áll egymáshoz, mint a Win8.1 és a Win10. Nem akarok ebbe belemenni, ha dolgoztál komolyabban Linuxon akkor ezt nem kell magyarázni, ha nem, akkor meg mindegy.

    Amúgy nem tudom mit jelent a szög egyszerű használat mikor ott tartunk jelenleg, hogy erősen oda kell figyelni a féléves nagy W10 updatek idején, hogy mi megy gajra, újra kell-e rakni a rendszert frissítés helyett.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #74 üzenetére

    Nem, de még Debianon sem kellett semmit varázsolni.

    https://www.coreinfinity.tech

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #79 üzenetére

    Egyszerű legyen. Most egy W10 telepítés azzal kezdődik a folyamat vége felé, hogy egy rakás dolgot megkérdez, pl. hirdetési beállításokat, meg még vagy 10 másik hasonlóan fontos vackot. Ha ez megvolt, akkor meg jön a programok telepítése, hogy legyen normális fájlkezelő, böngésző, filmlejátszó, office, stb. Nem tudom, hogy ez számít-e egyszerűnek, vagy csak megszokottnak.

    Ha felraksz egy KDE-s vagy Cinnamonos disztrót akkor meg kapsz egy megszokott Windows-like felületet kb. kulcsra készen, rendes szoftverekkel alapból megpakolva. Nem kell n+1 személyes adat kezelési kérdésben döntened mert fel sem merülnek, csak megkapod és működik.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #69 üzenetére

    "Ezekre a helyekre jó is a linux és ezt nem is vitatta senki szerintem.": de, matematikailag vitatták.
    minden olyan kijelentés, ami arról szól, hogy:
    - az "összes"
    - "nincs olyan"
    - mindenki
    stb. tehát olyan állítás van benne, ami általánosan mindenkire vonatkozik, az vitatja. és téves, mert a matematikai logika szabályai szerint elegendő egyetlen ellenpéldát hozni, és akkor megbukott.

    tehát ha valaki azt mondja, hogy nem lehet linuxot használni desktopra, akkor téved, mert én használok, tehát van egy ellenpélda, tehát amit írt, marhaság.

    szerk: következő hsz-ben rögtön te is:
    " Itt mindenki kvaboldog lenne, ha a Linux elterjedne úgy, ahogy azt itt előadjátok.": nem, nem lenne az.
    " itt mindenki azt akarja, hogy a linux jó legyen a mindennapokban. Csak épp nem az." de, jó a mindennapokra. csak nem windowsos szemlélettel kellene hozzáállni.
    "fel kellene mérni, hogy mi a piac igénye és megpróbálni annak megfelelni": nem, nem kellene. sok fejlesztő hobbiból csinálja, neki úgy jó, ahogy ő csinálta, és nem a piac miatt dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    "Kellene EGY alap rendszer (és nem az ubuntu/debian/gentoo/arch...... rendszerek fejenként 4ezer forkkal)": most akkor jó, hogy linuxon sok desktop van vagy nem jó??? meg tudod oldani, hogy egy-két hsz-en belül konzekvens maradj?
    "illetve kellene rá egy rendes megoldás a szoftverek telepítésére és megtalálására.": van rendes megoldás. a deb-nél még nem találtak ki jobbat. talán nem véletlen, hogy a microsoft átvett egy csomó linuxos csomagkezelési ötletet és belerakta a w10-be.

    "Ameddig nem lesz olyan szögegyszerű egy linux használata mint egy droidé , addig teljesen jogosan nem akar nekiállni senki a váltásnak.": tévedésben vagy, a linux nem a droiddal versenyez desktopon, hanem a windowszal. tehát nem kell, hogy olyan legyen, mint a droid, elég ha sokkal jobb, mint a windows. és ha a windowst hasonlítod a droiddal, az is elvérzik, rögtön itt van példának a regedit.

    "a linux jelenlegi formájában abszolút alkalmatlan a mindennapos desktop használatra.": rossz általánosítás sorozatunk napi epizódját hallották.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #76 üzenetére

    jéééézusom, ekkora irgalmatlan veretes ökörséget hogy sikerült összehozni???
    "Azt jelenti a szög egyszerű használat, hogy ha tömegesen akarsz rávenni embereket arra, hogy engedjék el a több 10 éve tulajdonképp egyeduralkodó ms-t, akkor az nem fog működni egy olyan megközelítéssel, hogy tanulják újra a számítástechnikát. Nem fognak az emberek (teljesen jogosan) nekiállni és újra megtanulni, hogy mit hogy kellene csinálni, örülnek neki, hogy legalább egyetlen rendszerben "kényelmesen" tudnak mozogni."

    lefordítom, mit írtál ide: vannak linuxosok és vannak windowsosok. mindkét rendszer megtanulása sok energiát igényel, ezért az átjárás közöttük alacsony. így te azt akarod, hogy azok, akik a linuxot már megtanulták, ingyen és bérmentve fektessenek egy csomó energiát a linux fejlesztésébe azért, hogy mások, akik eddig windowson dekkoltak, ezentúl megspórolhassák az oprendszer árát és azt a munkát is, amibe az áttérés kerül.

    ha te komolyan azt hiszed, hogy pl. én sok melót fogok ingyen belefeccölni a linuxba azért, hogy számomra rosszabb legyen, számodra meg jobb és olcsóbb, akkor valami brutálisan nagy tévedésben vagy.

    gondolkodjunk már el az opensource fejlesztési modellről, mielőtt ekkora hülyeséget írunk és ennyire mohóvá válunk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #94 üzenetére

    Egyébként ki mondta, hogy szeretnénk, ha vindózosítanák a Linuxot?

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #94 üzenetére

    "akarjuk, hogy elterjedjen a linux és VALÓS választás legyen desktopon, vagy nem ?": rendes nagy csúsztatás.
    helyesen:
    valós választás a linux desktopon? igen.
    akarjuk, hogy elterjedjen? nem. ismétlem: NEM.

    a franc se akarja, hogy a linuxból kiszórják azokat a tulajdonságait, amiben különbözik a windowstól, pont azokat a tulajdonságait, ami miatt nem windowst választottam, hanem linuxot.

    jelenleg van windows igényűeknek windows, linux igényűeknek linux. ha a linuxot úgy fejleszted, hogy megfeleljen a windowsról szabadultaknak, akkor az windows lesz. tehát lesz a windowsosoknak választási lehetőség, hogy windows formájú windowst vagy windows formájú linuxot akarnak, a linuxosoknak meg ló részletre, mert nem lesz linux formájú linux.

    úgyhogy a windowsosok oldják meg maguk a problémáikat, engem meg hagyjanak békén és ne veszélyeztessék az én lehetőségeimet.

    tehát nem akarjuk, hogy a linux terjedjen, annyit akarunk, hogy ne hazudozzon róla mindenki úton-útfélen. mert a hsz-edből az is világosan látszik, hogy nem arról van szó, hogy a linux nem alkalmas desktopra, hanem arról, hogy a linux nem kiköpött windows desktop. de miért is akarna valaki egy windows klónt csinálni? akinek windowsra van szüksége, használja azt.

    "Nem az a jó, hogy van sok DE , hanem hogy választhatsz. Ha egy lenne , amit skinezni lehetne , akkor is meglenne a választás és le van tudva...": de, az a jó, hogy van sok de. mert a de-k nem csak skinelésben különböznek, majd kérdezz rá pár feketeöves tiling fannál.

    és igen, az jó, hogy van sok DE. az is jó, hogy sok disztró van. mert azért van sok de és azért van sok disztró, mert a linux megadta neked a lehetőséget, hogy ami nem tetszik, azt lecseréld benne. ha nincs másik készen, megírhatod. a linux elhozta a kódolás szabadságát akár oprendszer szinten is. és ez érték, amit meg kell őrizni.

    "Jó megoldás jelenleg két darab létezik , az appstore és a play store.": az mitől jó megoldás, hogy a fejedre húzol egy boss-t, aki eldöntheti, hogy publikálhatod-e a programodat vagy nem?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #98 üzenetére

    Mondod ezt egy olyan topicban, ahol Winfanok sírnak, hogy a CERN-nek nem kell a Windows...

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #98 üzenetére

    oké, konkrét példa:
    a sun megcsinálta a java-t, rendes platformfüggetlen rendszernek. az ms erre bepánikolt, hogy lehet majd alkalmazást fejleszteni linuxra is, kiadta ukázba, hogy csináljanak win32 only osztályokat. ezzel azt akarta elérni, hogy a fejlesztők szokjanak rá az ms classokra is, hogy utána azok a programok ne fussanak linuxon. emlegette itt valaki a sambát. a sambát eredetileg úgy fejlesztették, hogy visszafejtették a protokollt. majd egy darabig az ms hathatós támogatást adott a fejlesztéshez. ezt a támogatást akkor szüntette meg, amikor rájött, hogy ha a samba jó windowsos fájlszervernek, akkor nem tudja a piacot korlátozni a saját praktikáival, így nem támogatta tovább a fejlesztést és belekavart a protokollba, hogy ne működjenek együtt a windowsos kliensek a sambával. de ugyanez a html. széttrollkodták a saját html verziójukat, hogy az msie legyen a piacvezető böngésző. a csúcs az volt, amikor a html szabványt kezelő csoportban beadták a javaslatukat, hogy legyen olyan html tag, ami jelzi a böngészőnek, hogy azt az oldalt szabványosan kell renderelni. rotfl, azt kell szerintük jelezni, hogy valamit nem csesztek szét...

    és még sorolhatnám napestig. ezekért a húzásaiért kapja be az ms. ha az ms békénhagyná a linuxot, egy szót nem szólnék.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    Értsd meg, hogy itt mindenki azt akarja, hogy a linux jó legyen a mindennapokban. Csak épp nem az.

    Tehát mivel Te lusta voltál megtanulni egy rendszert, hogy használni tudd, akkor ez azt jelenti, hogy egy CERN méretű cégben is hasonló gondolkodású emberek vannak. Most, hogy mondod, törlöm is a notebookról a Linuxot, mert szar... Meg majd elmagyarázom magamnak miért használok napi szinten 11 éve desktopon Linuxot gyorsan visszapörgetem az időt és megbánom, hogy nem adtam valamire pénzt amire nincs szükségem a napi alapmunkámhoz, és az otthoni gépeimen. (Persze mint virtuális gép van, de kb 40 napja nem volt bekapcsolva)...

    A droid egy teljesen jó bizonyíték , hogy meg lehetne ezt csinálni. Kellene fogni egy rendszert és azt általánossá tenni, fel kellene mérni, hogy mi a piac igénye és megpróbálni annak megfelelni (itt most érthetjük a játékokat , speciális programokat mint az adobe cuccai , vagy bármit). A gond az, hogy szemmel láthatóan egyáltalán nem ebbe az irányba halad ez az egész dolog.

    Igazából engem nem hat meg sem a játék, sem az adobe sem semmi más speciális program, mert nem használom azokat, és ezek szerint a CERN sem. Tökéletesen megvagyok a free alternatívákkal. Ott meg számomra jobb szoftverek vannak mint az MS alternatívák.
    A Droid pedig jó példa lenne, de azt a piacot is elvesztette az MS.

    Kellene EGY alap rendszer (és nem az ubuntu/debian/gentoo/arch...... rendszerek fejenként 4ezer forkkal) , kellene rá egy rendes és működő megoldás a vga használatára (mert ameddig winen tökéletesen megy egy szaros jutub 4k60fps gopro videó, azonos konfigon a linux meg szétlaggolja, addig ez nem az , hiába lehet beállítani vagy sem : winen nem kell beállítani) illetve kellene rá egy rendes megoldás a szoftverek telepítésére és megtalálására. Kellene rá egy RENDES store , ami jelenleg egyetlen disztrón sincsen.

    Igazából pont nem érdekel hogy 4k60fps-el menjen a video stream, ezek olyan dolgok, amire nincs szüksége az emberek 90 %-ának. Ilyen mondvacsinált dolgok, amivel "jobb" a Windows, őszintén nem érdekelnek azok a "feature"-ok amiket leírtál mert ezekre konkrétan nincs szükségem. Senki nem akarja, hogy a Linux Windows legyen, mert aki ezt akarja, az pont annyira lusta mint amennyire ostoba, hogy nem éri fel ép ésszel, hogy mindennek ára van, neked az x év kényelem, és lustaság, nekem meg az ingyenesség, és a napi munkámhoz életemhez nem kell a 4k60fps.... Már bocs....

    Ameddig nem lesz olyan szögegyszerű egy linux használata mint egy droidé , addig teljesen jogosan nem akar nekiállni senki a váltásnak

    Akkor gyorsan dobáld ki a Windows-t mert az még bonyolultabb lehet, és körülményesebb mint a Linux...

    Mert ha szögegyszerű akkor gyakorlatilag a váltás megáll annyiban, hogy onnantól nem veszel ms szoftvert és csomó pénzed megmarad.

    Köszi nekem így is.

    A helyzet viszont egyáltalán nem ez, a linux jelenlegi formájában abszolút alkalmatlan a mindennapos desktop használatra.

    Gyorsan megmondom magamnak, meg a kollégáimnak, mekkora hülyék vagyunk, hogy legtöbbünknek 10 + éve jól működik a Desktop Linux.

    A linux legnagyobb esélye szerintem otthonra az, ha valaki végre tényleg nekiáll és megcsinálja értelmesen az androidot desktopra. Ez kvázi az egyetlen esély.

    Nálam már nyert és jelenleg ahol nem az emberi lustaság, és ostobaság az első számú tényező, ott is jellemzően jó választás lehet. A CERN-ben jellemzően úgy tűnik olyan emberek dolgoznak, akik képesek megtanulni. Várj, nem 10 éve ezt használják Ők is.

    Én ezt könnyen el tudom magyarázni neked. Kiemeltem a hibás mondatrészt.
    Ingyen megkaphatsz egy OS-t és egy office csomagot. Csak nem azt kaphatod meg ingyen, amiért pénzt adsz. Ezzel vissza is tértünk az egyel feljebb írt kommentemhez.

    Már úgy érted, hogy nem ismered láthatóan sem a Linux-ot sem a Libreoffice-t ebből adódóan számodra nem alternatíva. Akkor azt kell leírni, hogy "Én nem értek egyikhez sem, ezért fizetek". Ez elfogadható, az nem, hogy olyan usereket próbálsz meggyőzni valamiről, amit Te magad nem ismersz.
    Én ismerem a Windows-t is, mivel Datacenter Rendszermérnök vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy elkezdem a Windows-osokat arról győzködni, hogy mennyire jól járnának ezzel vagy azzal. Ha ingyen használhatok valamit, és nekem kiváltja a Windows-t, ahogy a CERN-nél is,. akkor miért ne tegyem? Nekem, nem kell a Windows ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #79 üzenetére

    Az a baj, hogy nem újratanulni kell, hanem az eddig megszokásból használt winfos helyett (amit úgysem értenek a userek, és egy felületváltáskor teljesen elvesznek, ahogy ezt láttuk is) rendesn meg kéne tanulni egy számítógép használatát.
    Nem azt, hogy kettints ide kettőt, és akkor jó lesz, hanem hogy filekezelő, könyvtárszerkezet, és akkor máris könnyebben eligazodik egy másik OS-en, mert ugyanolyan filemanager van a legtöbb Liinuxban, mappaikonokkal, met egy winben. Stb stb.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallador

    addikt

    válasz -Skylake- #168 üzenetére

    A valóságra otthon nem szokás válaszolni, mert az megalázkodás, hogy ha valaki valamihez nem ért nem gyengeség hanem támadási felület. Szted miért tart ott az az az ország ahol tart, és miért van akkora munkaerőhiány? Hát pont ezért ahogyan Te is viselkedsz csoda hogy felfogtad mit írtam.... Vagy nem csak valamit válaszolni kellett nem? Aki értelmesebb vagy elment, vagy tervezi, na de nyugi Te nem maradsz egyedül....

    (#167) flimo

    Hát ja.... Sztem XBOX-ról kellene beszélgetnünk itt legalább annyi köze van a dologhoz, mint amire próbálod terelni ezt az "eszmecserét".

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #170 üzenetére

    Csak a pontosság kedvéért, 4k60 téren jelenleg ez a helyzet:

    Böngészőből valóban proci kell többnyire a videókhoz. Per pillanat a Chrome vaapi-s buildje ami Chromeium-vaapi névre hallgat, csak az tudja gyorsítani a netes videókat hardverből Linux alatt. Az alap Chrome per pillanat nem hajlandó ezeknek a funkcióknak az átvételére, viszont a Firefox most indult el ezen az úton, amiből még akár lehet is valami.

    A 4k60 (vagy bármi más) HD videók lejátszóból történő hardveres lejátszása viszont megoldott és működik is, csak nem minden disztró teszi fel alapból a telepítés részeként az ehhez kellő vaapi / vdpau csomagokat.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • pengwin

    addikt

    válasz -Skylake- #170 üzenetére

    Azért annyit helyesbítenék, hogy a 4K@60FPS videólejátszás és a játék kb. olyan rétegigények, mint az itteni linuxos szakik parancssoros eszközei.

    Igen, van probléma linuxon, és minden ilyen probléma kilő egy potenciális felhasználói réteget, de ezek közel sem olyan jelentősek, mint amilyennek te beállítod, na meg ezek a dolgok Windows-on sem problémamentesek.
    Az átlag felhasználónak igenis jó a linux mostani állapotában is desktop rendszernek.
    Mert az emberek döntő többsége nem fog sem 4K60FPS videót nézni, sem kompetitíven Starcraftozni, sem 30+ oldalas word dokumentumokat kezelni.

    Én használtam munkára is linuxot asztali gépként, mert egyszerűbb volt az asztali gépen linuxról VM-ezni, mint az i5-U-s laptopról, és tök jól kiváltotta a wint.
    Meg lehetett oldani a Skype for Business-t (Pidgin... a csevegő része még értelmesebben is működött, mint a rendes SfB), Office Online (bőven elég volt az irodai adminisztráció kompatibilitásának megoldásához), médialejátszó, Spotify, mezei Skype, Slack, Inkscape, git és fejlesztőkörnyezet pedig van Linuxra is.

    Na most az utóbbi három kivételével kb. ez az átlag felhasználó igénye: böngetés, médialejátszás és nagyon-nagyon alap Office.

    Édesanyám is használt pár hónapig, szükségmegoldásként Kubuntu 18.04-et, életében először. És tudott rajta mindent csinálni, amire a Windows-t használta, pedig a közoktatásban nagyon rá vannak kényszerítve a MS-os cuccokra.
    Ha nem MS Office formátumban követelnék Magyarországon a szakdolgozatokat, akkor nem megy vissza Windows-ra. Mert egy 20-30 oldalas Word doksihoz már kevés az Office Online.

    Szóval szerintem mindkét oldal nagyon túllihegi a témát: a linux főleg a marketing és a tőkeerős támogatók hiánya miatt nem terjed, valamint az emberek lustasága és igénytelensége miatt. A többség inkább tönkreteszi a szemét egy 5-6"-es kijelzőn, és a világ egyik legrosszabb beviteli eszközével(érintőkijelző...) szivatja magát nap mint nap. Ahogy az átlagos eszközhasználat egyre bugyutább szintre süllyed, úgy lesz egyre megfelelőbb a többségnek valamilyen korlátozott eszköz, korlátozott OS-sel. Nem véletlen indult el a MS is a butítás irányába a Win10-zel.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz -Skylake- #170 üzenetére

    Édesanyámnak az első gép, amit összeraktam (6-7 éve) , Linuxos volt (Mint). Az első gépe volt, első desktop oprendszerrel. Soha nem hívott, hogy akkor most mi van. Pedig mostanra már 60 felett van.
    Én pedig annyit csináltam, hogy végigkattogtattam az installt.

    Az a baj, hogy rohadt rég nem láttál Linuxot, ezzel már le is buktattalak párszor, mégis minden topikban beleállsz. Igazi troll vagy.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #180 üzenetére

    Ja, hogy ez a létező világok legjobbika, mert így van régóta? Nem szóltam.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #223 üzenetére

    "melyik office szoftver melyik verziójával kell kötelezően dolgozni": nálunk van olyan rendelet, ami előírja, hogy az állam- és közigazgatásban kötelező nyílt szabványokon alapuló, nyílt formátumot használni. mivel ilyen az ms-nek nincs, ez egyértelműen lo formátumot jelent.

    mivel a probléma mindig az, hogy az lo és az mso eltér, ebben egyet is szokott mindenki érteni, a kérdés az, hogy melyiket szögeled ki alapértelmezettnek, mert akkor a másik a hibás. mivel a rendelet kiszögeli az lo-t, így az, hogy a dokumentumok eltérnek, az mso hibája.
    "amiről nem tud a világ": hogy ki miről tud, azt én nem tudhatom. de már többször emlegettem itt az itcafe-n.

    volt már vagy két ilyen rendelet, és most találtam meg [ezt]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #226 üzenetére

    "Tehát magyarul kiegyezhetünk abban, hogy semmiféle rendelet nincs ami kimondja, hogy kötelezően mindenkinek nyílt szoftvert kell használni, ez sem erről szól.": tehát magyarul egyezzünk ki abban, hogy megint távol állt tőled az értő olvasás, miszerint azt írtam, hogy "volt már vagy két ilyen rendelet", és most találtam egy harmadikat. ha a harmadikban nincs benne, amit állítottam, attól még a másik kettőben benne van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #230 üzenetére

    "Akkor most jobbhijan szeretnek bocsantot kerni toled amiert a sajat linked cafolja a sajat allitasodat.": ezért ne kérj bocsánatot, mert nem cáfolja, vagyis nincs miért.

    "Ez most biztos meg fog lepni, de amikor arra kerdeztem, hogy van e barmi jogszabaly ami kimondottan tiltja az allami szervezetknek az mso hasznalatat a nyilt szoftverekkel szemben, akkor egy olyan linkre szamitottam amiben majd ez all": nem, nem fog meglepni. de ha legközelebb felteszel egy eldöntendő kérdést, akkor arra igen vagy nem a válasz, nem pedig link. hogy te mire számítasz, azt én sajnos nem tudom kitalálni.

    "az a link amit adtal tulajdonkepp tartalmazhatna barmit": ez igaz, de mivel a jócsajok topik egy másik topik, így ami oda való, az oda megy, ami meg itt ontopic, az ide. tehát nem csak azért írok be egy linkelt, mert az konkrét kérdésre konkrét válasz, hanem azért is, mert a témához tartozó tájékoztatás.

    a többire: a probléma mélyebb gyökerű. amíg ebben az országban a word beépített helyesírás ellenőrzője úgy írja, hogy közbe szerzés, addig tökmindegy, ki mit akar, mindent el fognak lopni, ami nincs lebetonozva, nincs benne legalább 10kV vagy lassabban megy, mint 120km/h.

    egyébként de: a linuxra való áttérés nagyon sok problémát megoldana úgy, hogy töredék mennyiségű probléma sem keletkezne helyette. az tény, hogy pár régi bútordarabnak beletörne a bicskája, de amíg a közigazgatás úgy működik, ahogy, minden esemény, amitől javulhat, üdvözlendő. lefordítom: ha pár veteránt azért fognak kihajítani, mert nem akar linuxozni, és ettől javul az ügyintézés, az szuper.

    ha lesz türelmem, megkeresem azt a linket is. de ne tartsd vissza a levegővételt, hogy lesz türelmem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák