Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    lehet, hogy irodai felhasználásra csak három windows fajta van, de programozás szempontjából több windows van, mint linux.

    még hagy kérdezzem már meg: mi a francnak erőlködte bele a linux kernelt a windowsba az ms, ha a windows annyival jobb mindenre és linuxot úgyse használ senki?
    [link]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #36 üzenetére

    Igen, fel tudja tenni, ott van a telepíthető programok között, csak rá kell nyomni a telepít gomra. Le fogja húzni magával a kellő KDE függőségeket, majd elindul. F3-ra nyit új tab-ot, F4-re meg terminált bele a programba, ami követi amit csinálsz benne, iszonyatosan hasznos.

    De akár az egész KDE-t is fel lehet rakni pár parancs kiadásával, aztán a login képernyőn lehet választani közöttük. Ubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu mind ugyanaz, csak más asztali környezettel.

    Egyébként a Cern esete más, mint amit említettél. Jellemzően tudósok, mérnökök, fejlesztőmérnökök használják ezeket a rendszereket akiknek mást jelent a napi munka, mint egy photoshoppernek. Pont miattuk került be a Windowsba a WSL és most a WSL2, hogy ezeket az embereket akiknek egyszerűen nem nyújtott eleget egy Windows, ezeket is át tudják csábítani, mert adtak nekik beépített Linuxot.

    Gerasz: jaja, elírtam.

    bambano: oh igen, és jön a bash-szerű terminál is Linuxra. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák