Új hozzászólás Aktív témák

  • Shad0w

    senior tag

    válasz bambano #48 üzenetére

    Aha, a CERN akkora gondban van, hogy nem tudja megvenni a Windowst annak a ~100 managernek meg HR-esnek. Ez teljesen hihető.

  • hallador

    addikt

    válasz Shad0w #50 üzenetére

    Ezzel amit akarsz mondani az a legnagyobb baj, hogy nem vagy informált azzal a helyzettel, amit a cikk szól. A CERN és a kutatás fejlesztés már kb 10 éve nem Windows-on zajlik. Hiába jönnek a Windows felhasználók, hogy Ők nem képesek elképzelni a munkájukat, életüket Windows nélkül, mert vagy játszik, vagy photoshopot használ.

    Na a rossz hír, hogy egy átlagos felhasználó ezeket nem használja.

    A még rosszabb hír, hogy a CERN-ben és a legtöbb kutatóintézetben nem kell a Windows. Az, hogy most a föld legnagyobb Kutatóintézete is áttér nincs ennél jobb bizonyíték erre.

    Az pedig, hogy a magyarokat le lehet fizetni nem azt jelenti, hogy a CERN-ben is párt káder apparatcsik ülnek, akik a "nép" fejével eldöntik nekik mi a jó... Főleg ha a korrupció fogalma az ami Magyarországon: "A korrupció az amiből kimaradtam...."

    Ezzel a felfogással nem is fognak "rájönni" egykönnyen, hogy igazából az MS-re annyira nincs szükség, ha nem specifikált programokat használ, és azt is csak olyan tevékenységre, amit felsoroltál.

    Nekem van ismerősöm a CERN-ben, nem kell Windows ennyi. Nem kell ezt túlbeszélni.

    (#51) Shad0w & (#18) ceia

    Ezek szerint, ha neked elég egy középkategóriás 1,4-es Skoda a munkába járáshoz, akkor is középkategóriás 2 literes biturbó benzines 300 lóerős Mercedes/BMW/C osztállyal fogsz munkába járni minden nap BP-en keresztül, mert neked nem számít, hiszen megteheted nem?

    Na látod akkor meg is van miért tart ott az az ország ahol tart....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Gargouille

    őstag

    válasz Shad0w #41 üzenetére

    Hagyd. Fogadd el, hogy a Linux éve lesz megint (de most aztán tényleg!), azt a maradék szánalmas 20% Windowst is eltiporja majd a Linux forradalom, a sok béna Winhuszár (meg az a gonosz MS) meg mehet vissza a balettbe ugrálni, a többiek pedig jól rácsodálkoznak, hogy minden (is) jobban megy Linuxon. Ennyi a sztori, kár a további vitákért. Majd meglátod. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #53 üzenetére

    Szerintem is hagyjátok a fenébe, nem kell mindenáron betrollkodni mindenhova ahova nem kellene. Most nem az MS nyert, és reméljük egyre több ilyen lesz. mert feleslegesen miért dobálnánk ki a pénzt szoftverre, ha ingyen is lehet telepíteni és a célnak megfelel? Na erre még nem sikerült választ kapni.

    Aztán a magyar "nagy" vállalattal nem kellene összekeverni egy CERN-t, mert ha hallottál ép Budapesten Budán építették fel a Backup site-jukat, kb annyi vas van benne mint egy ilyen magyarocska "nagy" válalatnál, ha összeadod az összeset az elmúlt 30 évben a fele sem volt.

    Szóval szerintem akkor kellene ilyenekkel dobálózni, ha valamennyire tisztában vagytok mekkora céggel áltok szemben, mert amiről Te beszéltél a CERN-hez képest kb egy pc bontó.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Shad0w

    senior tag

    válasz hallador #52 üzenetére

    Köszi, hogy ezt megírtad mert rájöttem, hogy kicsit eltértem attól amit tényleg mondani akartam.

    Szóval van egy cég/üzlet/garázs (most éppen a CERN). Azért van most a mizéria, mert réges régen Windowsal indultak és miközben fejlődött és bővült mindig csak kicsit változott és felépítette a környezetét Windowsra alapozva. Továbbra sem használnak Windows-t semmire, csak ezen futtatják a programjaikat. Legtöbb, legalapvetőbb programok nem cross platformosak. Nem kell messzire menni: MS office. Van alternatíva, de az nem kompatibilis. Egy cégnél nem tehetik meg, hogy egyik napról a másikra Libre Office-ra váltanak, ezzel több évnyi dokumentációt kéne kukázniuk. Nem kerestem rá, de teszek rá egy Túró Rudit, hogy nem létezik MS Office -> Libre Office konverter (vagyhát ami működik is)
    És ezen kívül rengeteg szenvedés lesz mindent átvinni Windows-os programokbol Linux-os programokba.

    Egyelőre csak az elhatározás és lelkesedés fázisában van a CERN, ami így semmit nem bizonyít. Bizonyíték akkor lesz ha ~5-10 múlva is meg tudnak maradni Linux platformon. És ha sikerül nekik akkor az példa nélküli lesz!

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Gargouille #53 üzenetére

    Ez a Linux éve dolgot akkor szokott előkerülni, mikor nincsenek érvek az MS fanok részéről, csak hajlam egy kis trollkodásra. :P

    Shad0w: MS office se garancia a kompatibilitásra. PHP-ben külön függvényt tartanak fel Excel-be exportáláshoz a régebbi Excel verziókhoz, mert nem lehet egy függvénnyel olyat exportálni, amit mindegyik használatban lévő Excel verzió meg tud nyitni...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #53 üzenetére

    Csak hogy tisztában legyetek miről beszélgettek:

    Megnyílt a CERN budapesti agyközpontja

    Data Centre

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Shad0w

    senior tag

    válasz hallador #54 üzenetére

    "miért dobálnánk ki a pénzt szoftverre, ha ingyen is lehet telepíteni"
    Aztamindenit!!! Eddig nem értettem, hogy miért nem BMW-vel járok dolgozni! De most már tudom mi a baj: nem fejlesztek ingyen programokat mindenkinek szerte a világban! Ugyanis ha tudnék ingyen programokat fejleszteni akkor az csak azért lehetne, mert nincs gondom a pénzzel.

    Tényleg minden linuxos ilyen vak?

  • Shad0w

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #56 üzenetére

    Megfordítom: van olyan régi xls-ed amit az új Office nem tud megnyitni?

    Vagy csak olyan xls-ed van amit third party tool hozott létre?

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz Shad0w #58 üzenetére

    Nem érted ugye? Ki az a barom aki több 10 000 Ft-ot ad ki egy operációs rendszerért, vagy több 100 000-et egy szerver operációs rendszerért, de ki az a még nagyobb barom, aki office-ért is fizet, ha ingyen is megkaphatja.

    Na ezt magyarázd már el?

    És nem úgy ahogy otthon szokás, hogy ajánlgatják a vak vezet világtalan móriczka, meg pistike az LTSB/LTSC Windows-okat, mikor nem is lehetne neki otthon olyan.

    Hanem legálisan.

    Na ezt magyarázd már meg, mert erre még nem kaptam választ....

    Nem nem vagyok ennyire semmilyen fan, csak nem értem ki az a hülye, aki akkor is fizet a szoftverért több százezret, ha az ingyenes verzió is ugyanazt tudja az adott célra...

    Na ezt magyarázd már meg....

    Az pedig, hogy nem értetted a példát kb sok mindent elmond miért vagy itt...

    Aha, a CERN akkora gondban van, hogy nem tudja megvenni a Windowst annak a ~100 managernek meg HR-esnek. Ez teljesen hihető.

    Ez meg a tipikus magyar mentalitás,a más pénztárcájában turkálni, kó kádár/káder szokás szerint.... Neked mi közöd van ahhoz, hogy miért nem akarja megvenni? Vedd meg Te nekik.... gondolom akkor éppen semmi közöd hozzá, csak akkor mikor fikázni lehet valakit, mert logikus döntést hozott...

    Ebből is látszik Magyarországon él és virul a Párt káder Orbán izé kádár rendszer...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #59 üzenetére

    Nem foglalkozom ezzel, nincs is itthon MS Office, mert mindent meg tudok oldani LO-ban. Előző cégnél ahol dolgoztam, ott volt napi problémája a php fejlesztőknek az MS Excelbe exportálás, jellemzően egyszerűbb megoldás volt a vevőt megkérni LibreOffice telepítésére, amivel nem voltak ilyen szívások. Nem csak megnyitási, cella tartalom kezelési problémákkal is küzdöttek az exportnál.

    Az ügyfelek jellemzően elfogadták az LO telepítését, nem problémáztak ezen, a két office megfér egymás mellett egy gépen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Shad0w

    senior tag

    válasz hallador #60 üzenetére

    "Ki az a barom aki több 10 000 Ft-ot ad ki egy operációs rendszerért, vagy több 100 000-et egy szerver operációs rendszerért, de ki az a még nagyobb barom, aki office-ért is fizet, ha ingyen is megkaphatja."

    Az összes profit orientált cég. Na ezt magyarázd meg, hogy maradnak mégis játékban?

    Btw még mindig nincsen sikeres Linuxra váltás, mindenki aki megpróbálta belebukott. És nem, nincs semmi bajom a Linuxszal, de képtelenek vagytok felfogni, hogy nem lehet átmenni 1 perc alatt egyikből a másikba. És az ég világon semmit nem jelent a kernel, mert kutyát nem érdekli a kernel. Programokat használsz mind2-ön és ezek nem cross platformosak és írtó nagy szopás átmigrálni egy másik programba ha Windows-os ha nem.

    Így már jobb?

  • Shad0w

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #61 üzenetére

    Nem az MS Office az egyetlen program ami zárt. De ettől még nem lesz rossz (mondjuk jó sem).

  • Gargouille

    őstag

    válasz hallador #54 üzenetére

    Nekem aztán egyáltalán nem fáj ha linuxra állnak át, használják és remélem beválik nekik (a kutatás és a szakmai munka eddig is azon folyt tudtommal). Én magam is sokszor leírtam már, hogy - ms szakemberként - örülnék ha jobban eletrjedne desktopon és felzárkozna valós alternatívaként a Win mellé azokon a területeken is ahol még nincs ott, mert ezzel csak nyerne mindenki, szélesedne a paletta, az eszköztár amivel dolgozhatnánk. Sőt az lenne a legjobb ha végre valaki csinálna végre egy full új oprendszert aminek semmi köze egyik korábbihoz sem.

    Ami vicces viszont az ez a homeuser/óvodás szintű hitvita egy "szakmai" oldalon (anno scenen ment hasonló az Amiga vs. PC viszonylatban, az is nevetséges volt). Aki tényleg ezzel foglalkozik pontosan tudja, hogy mindenre azt az eszközt kell használni ami legoptimálisabb és műszakilag legjobban megfelel (ez nem érzelmi kérdés), ha a Windows akkor az, ha Linux akkor meg az, nem a gombhoz kell a kabátot igazítani. Nincs olyan, hogy az egyik sz@r a másik meg király. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai bőséggel, ha valóban ezzel foglalkozol (?) ezzel neked is tisztába kell(ene) lenned.

    Itt ráadásul pénzügyi döntés született, azt nem tudni, hogy szakmailag is megalapozott e, de ez majd úgyis kiderül idővel.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Shad0w

    senior tag

    válasz hallador #60 üzenetére

    Ja még1:
    "Neked mi közöd van ahhoz, hogy miért nem akarja megvenni?"

    Pont leszarom, ők mondták, hogy csak a pénz miatt van az egész...

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #65 üzenetére

    Nem. Itt írják a cikkben:

    "Kiemelt cél, hogy a zárt rendszerekből (vendor lock-in) fakadó függőséget és kockázatokat mérsékeljék, az adatok feletti rendelkezést pedig saját kézben tartsák."

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Shad0w

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #66 üzenetére

    Az csak a cél, nem az ok.

    Első bekezdésben tisztázzák, hogy csupán a pénz miatt van az egész:
    "egyszerűen azért, mert drágák. Iban Eguia, a CERN egyik szoftverfejlesztője egy bejegyzésében elmondta korábban, hogy a licencdíjak igen magasak, ezért keresik a nyílt forrású alternatívákat, melyeket a lehető legnagyobb mértékben akarnak alkalmazni."

    Szerk.: Oké, persze, bele lehet olvasni azt is amit mondasz, de ennél a konkrét esetnél szerintem sokkal hangsúlyosabb a pénz, mint a zárt rendszerek kerülése.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Shad0w #67 üzenetére

    Itt a kettő egy és ugyanaz. A MALT projektet már egy éve elindították, a magas licenc díjak viszont csak most jöttek be a képbe.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #46 üzenetére

    "a kábelmodemekben, a házi netmegosztó routerekben, az androidos telefonokban, az iot cuccokban, az okostévékben, tabletekben, meg a fene tudja, még mikben, mind-mind linux van."

    Ezekre a helyekre jó is a linux és ezt nem is vitatta senki szerintem.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz hallador #54 üzenetére

    "Szerintem is hagyjátok a fenébe, nem kell mindenáron betrollkodni mindenhova ahova nem kellene. Most nem az MS nyert, és reméljük egyre több ilyen lesz. mert feleslegesen miért dobálnánk ki a pénzt szoftverre, ha ingyen is lehet telepíteni és a célnak megfelel? Na erre még nem sikerült választ kapni."

    Látod ezt érted félre te is és sokan mások is. Itt mindenki kvaboldog lenne, ha a Linux elterjedne úgy, ahogy azt itt előadjátok. Szerinted itt mindenki a saját pénze ellensége ? Kifizetünk 50k-t egy OS-ért mert tul sok a fölös cash ? Vagy szerinted én mondjuk élvezem, hogy linuxon 500 DE van winen meg egyetlen egy és az úgy szar a hogy van ?

    Értsd meg, hogy itt mindenki azt akarja, hogy a linux jó legyen a mindennapokban. Csak épp nem az.
    A droid egy teljesen jó bizonyíték , hogy meg lehetne ezt csinálni. Kellene fogni egy rendszert és azt általánossá tenni, fel kellene mérni, hogy mi a piac igénye és megpróbálni annak megfelelni (itt most érthetjük a játékokat , speciális programokat mint az adobe cuccai , vagy bármit). A gond az, hogy szemmel láthatóan egyáltalán nem ebbe az irányba halad ez az egész dolog.

    Kellene EGY alap rendszer (és nem az ubuntu/debian/gentoo/arch...... rendszerek fejenként 4ezer forkkal) , kellene rá egy rendes és működő megoldás a vga használatára (mert ameddig winen tökéletesen megy egy szaros jutub 4k60fps gopro videó, azonos konfigon a linux meg szétlaggolja, addig ez nem az , hiába lehet beállítani vagy sem : winen nem kell beállítani) illetve kellene rá egy rendes megoldás a szoftverek telepítésére és megtalálására. Kellene rá egy RENDES store , ami jelenleg egyetlen disztrón sincsen.

    Ameddig nem lesz olyan szögegyszerű egy linux használata mint egy droidé , addig teljesen jogosan nem akar nekiállni senki a váltásnak. Mert ha szögegyszerű akkor gyakorlatilag a váltás megáll annyiban, hogy onnantól nem veszel ms szoftvert és csomó pénzed megmarad. A helyzet viszont egyáltalán nem ez, a linux jelenlegi formájában abszolút alkalmatlan a mindennapos desktop használatra. Persze fejlesztőknek jó, meg biztos még sok egyéb munkára tökéletes, de normál , r=1 usereknek , otthonra , szórakozásra végtelenül alkalmatlan. A linux legnagyobb esélye szerintem otthonra az, ha valaki végre tényleg nekiáll és megcsinálja értelmesen az androidot desktopra. Ez kvázi az egyetlen esély.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz hallador #60 üzenetére

    "Nem érted ugye? Ki az a barom aki több 10 000 Ft-ot ad ki egy operációs rendszerért, vagy több 100 000-et egy szerver operációs rendszerért, de ki az a még nagyobb barom, aki office-ért is fizet, ha ingyen is megkaphatja."

    "Nem nem vagyok ennyire semmilyen fan, csak nem értem ki az a hülye, aki akkor is fizet a szoftverért több százezret, ha az ingyenes verzió is ugyanazt tudja az adott célra..."

    Én ezt könnyen el tudom magyarázni neked. Kiemeltem a hibás mondatrészt.
    Ingyen megkaphatsz egy OS-t és egy office csomagot. Csak nem azt kaphatod meg ingyen, amiért pénzt adsz. Ezzel vissza is tértünk az egyel feljebb írt kommentemhez.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    Jó, hogy mondod, le is törlöm a desktop Linuxomat, mert 1x év mindennapi használat után felhomályosítottál, hogy nem alkalmas rá.

    https://www.coreinfinity.tech

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    Kicsit túlzásokba lovalod bele magad. Értem mi a bajod, de olyat ne írjunk ami félrevezető lehet másoknak.

    Nem 200DE van, hanem 3..5 elterjedtebb. Nagy cucc, a butától a legózhatóig választhatsz neked tetszőt... A másik a játékok kérdése. A Steam ezt elég jól megoldotta, aztán tavaly behozta a Protont és most ott tartunk, hogy kiadták az új TR játékot, amit utána el is tudtam indítani Linuxon, mindenféle extra szakértelem igény nélkül.
    A store-os felvetést viszont nem értem. Láttam az Uborka Store-ját korábban, keresőbe beír, katint, települ, örül. Pont mint a play vagy az ms store.
    A közös alapos felvetés sem stimmel. Az most is megvan, az az általad említett 4000 fork közelebb áll egymáshoz, mint a Win8.1 és a Win10. Nem akarok ebbe belemenni, ha dolgoztál komolyabban Linuxon akkor ezt nem kell magyarázni, ha nem, akkor meg mindegy.

    Amúgy nem tudom mit jelent a szög egyszerű használat mikor ott tartunk jelenleg, hogy erősen oda kell figyelni a féléves nagy W10 updatek idején, hogy mi megy gajra, újra kell-e rakni a rendszert frissítés helyett.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sh4d0w #72 üzenetére

    "r=1 usereknek , otthonra , szórakozásra végtelenül alkalmatlan"

    r=1 usr vagy ? Aki csak leül hogy legyen facse meg csgo ?... Szerintem nem. Ergo ez egy halálosan felesleges komment volt, mert én is tisztán kiemeltem, hogy sok eset van amikor tökéletes választás otthonra a linux. Te pont benne vagy abban a sok esetben és neked tökéletes és szívemből kívánom, hogy örökre ezen a rendszeren tudj maradni.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Shad0w #62 üzenetére

    "Btw még mindig nincsen sikeres Linuxra váltás, mindenki aki megpróbálta belebukott."

    Ezt magyarázd el a törökbálinti önkormányzatnak is.

    https://www.coreinfinity.tech

  • -Skylake-

    addikt

    válasz CPT.Pirk #73 üzenetére

    "Amúgy nem tudom mit jelent a szög egyszerű használat mikor ott tartunk jelenleg, hogy erősen oda kell figyelni a féléves nagy W10 updatek idején, hogy mi megy gajra, újra kell-e rakni a rendszert frissítés helyett."

    Azt jelenti a szög egyszerű használat, hogy ha tömegesen akarsz rávenni embereket arra, hogy engedjék el a több 10 éve tulajdonképp egyeduralkodó ms-t, akkor az nem fog működni egy olyan megközelítéssel, hogy tanulják újra a számítástechnikát. Nem fognak az emberek (teljesen jogosan) nekiállni és újra megtanulni, hogy mit hogy kellene csinálni, örülnek neki, hogy legalább egyetlen rendszerben "kényelmesen" tudnak mozogni.

    Erre építettem fel a példámat, hogy a váltás akkor fog tudni eljönni széles körben (és a széles körben nem a sysadminok vannak többségben hanem a julikák) , ha annyira out of the box megoldást tudnak letenni eléjük, hogy az első másodperctől egyértelmű legyen a használatuk. Mint ahogy ezt nagyjából tudja teljesíteni egy droid/ios készülék, viszont nem tudja teljesíteni egy desktop linux. Ha tanulni kell, ha nem megy azonnal, ha nem 1+1=2 az egész rendszer, akkor nem lesz váltás , mert az emberek annál sokkal sokkal kényelmesebbek.

    Én elég sok ismerősnek szoktam gépet összerakni (szoftveresen leginkább) és nem azért mert akkora császár vagyok, hanem azért mert az átlag ember ehhez teljesen hülye konkrétan. Soha , senki nem kérte, hogy rakjak fel neki bármilyen linuxot is, mindenkinek w10 kell meg office kell. Nemsoká hoznak hozzám egy MBA-t , nincsen semmi baja , csak húzzam újra mert 7 éves rajta az OS és a gazdája szerint kicsit lassú. 7 éves. És húzzam újra. Na ezekből induljunk ki, amikor tömeges váltásról beszélünk. Hogy az emberek egy sima clean installt nem tudnak megcsinálni maguktól. Ők nem fognak váltani soha, ha tanulni kell. Inkább megveszi újra, de a start gomb legyen ott ahol eddig és ne a jobb felsőbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz -Skylake- #74 üzenetére

    Nem, de még Debianon sem kellett semmit varázsolni.

    https://www.coreinfinity.tech

  • -Skylake-

    addikt

    válasz sh4d0w #78 üzenetére

    Pontosan. Meg kellett. Épp erről beszélek, hogy újratanulni nem akarja senki. Ezért kellene olyan megközelítés, hogy végtelenül egyszerű legyen minden , mert akkor nem kell újra tanulni.

    #77 : attól függ, mit jelent a varázslás.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #79 üzenetére

    Egyszerű legyen. Most egy W10 telepítés azzal kezdődik a folyamat vége felé, hogy egy rakás dolgot megkérdez, pl. hirdetési beállításokat, meg még vagy 10 másik hasonlóan fontos vackot. Ha ez megvolt, akkor meg jön a programok telepítése, hogy legyen normális fájlkezelő, böngésző, filmlejátszó, office, stb. Nem tudom, hogy ez számít-e egyszerűnek, vagy csak megszokottnak.

    Ha felraksz egy KDE-s vagy Cinnamonos disztrót akkor meg kapsz egy megszokott Windows-like felületet kb. kulcsra készen, rendes szoftverekkel alapból megpakolva. Nem kell n+1 személyes adat kezelési kérdésben döntened mert fel sem merülnek, csak megkapod és működik.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Shad0w

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #68 üzenetére

    "(MAlt) started a year ago to mitigate anticipated software license fee increases"

    Nekem még mindig úgy tűnik, hogy a pénzzel van a baj. Ebből a Windows idén március 9-én jött be, de minden más SW-nek is van licendíja. Főleg, hogy a legtöbb cég átállt az egyszer fizetsz és tied amíg élsz modellről a fizess havonta és használhatod modellre

  • redgreg

    tag

    válasz CPT.Pirk #80 üzenetére

    És ha szerencséd van, iszonyatosan nagy szerencséd, akkor működik az összes drivered és nem kell két napot fórumokat túrni, hogy minden menjen is. De megmondanátok, hogy ha annyira iszonyatosan jó a linux, akkor miért nem terjed sehol? És nem nem a gonoszmicrosoftmindenkitlefizet a megoldás, mert a mobil piacon bukott a win mobile, pedig a picipuhának ott is megvolt az összes eszköze, ami pc vonalon.

  • Shad0w

    senior tag

    válasz Shad0w #81 üzenetére

    Érzem ahogy fáj neked amit írok. Ahh, én ebben most hajthatatlan vagyok.

    De az egészből az a lényeg, hogy szeptember 10-én tartanak majd egy prezentációt amiben kiderül, hogy mire jutottak végül. Sztm várjuk meg azt aztán majd indul egy új flamewar. :)

  • Shad0w

    senior tag

    válasz sh4d0w #75 üzenetére

    Csak egy 2009-es előadást találtam. Azon kívül van más is?

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #50 üzenetére

    "Szóval attól mert a routerben van egy Linux kernel még nem lehet egy lapon említeni egy Ubuntuval.": mégis linux kernel van benne (egyébként rendszerint egy elég kerek disztró, nem csak kernel), és nem valami arm-ra portolt kiherélt windows vagy windows rta (vagy minek hívják).

    "Én csak azt szeretném hangsúlyozni, hogy Windows platformon nehéz olyan területet találni amire nincs még program írva.": hálózatkezelés területén nagyjából bármilyen feladatot lehet hozni, amire a linux jobb.

    "nálam is fel van rakva az Ubuntu Win10-re, mert text keresés greppel, meg mókolás sed-del sokszor gyorsabb, mint bármi más": holott felrakhattad volna a cygwin-t is, meg azt se tartom kizártnak, hogy a grep és a sed van natívan windowsra is. ez is csak azt jelenti, mint a winfanok zöménél, hogy tájékozatlanok.

    "meg akarják tartani a felhasználókat!": csakhogy az ms az elmúlt 25 évben nem úgy akarta megtartani a felhasználókat, hogy jó terméket csinált, hanem úgy, hogy el akarta pusztítani a lehetséges választási lehetőségeket. nagy különbség. az ms-nél nem a marketingesek csinálják a piszkos húzásokat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #51 üzenetére

    a cernben az lehet a fő probléma a cern és az ms oldaláról is, hogy nagyon sok vendégtudós jár oda. tehát valószínűleg annak a pár embernek, akik fixen a cernben vannak, simán megvennének bármit, mert az nem tétel. viszont annak a sokszáz kutatónak, akik rendszeresen oda járnak, és folyton cserélődnek, már sokba kerül.

    és lehet, hogy pontosan ugyanezért vonta vissza az akadémiai státuszát az ms, mert sok olyan kutató is jár oda, akik nem akadémiai kutatók.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #55 üzenetére

    a kutatók sosem indultak windows-zal tudományos téren.
    a nagy statisztikai, matematikai programcsomagok, mint az R meg a többi, megvoltak linuxra is. a kutatói történelem során összelapátoltak egy irgalmatlan méretű matematikai könyvtárat, amit, láss csodát, FORTRANBAN írtak meg annó, és azóta is azt használják. ezt se divat windowson futtatni, mert nagygépeken használják. ezen kívül használnak még dögivel cluster szoftvereket, mpi-t, és hasonlókat, ezek nemigen futnak windowson, mert linuxra fejlesztették és drága lenne alá a windows.

    úgyhogy a cern mainframe-eken indult, majd lettek munkaállomások, sunos-sel meg más unixokkal, és amikor a pc-k teljesítménye elég nagy lett, akkor áttértek pc-s linuxra. solarisról linuxra portolni cli-s programot nem akkora világszám.

    tehát a kutatók a kutatási témákat nem csinálták sose windowson, azt mindig nagygépes környezetben csinálták.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #62 üzenetére

    "Btw még mindig nincsen sikeres Linuxra váltás, mindenki aki megpróbálta belebukott.": látod, pont az ilyen téves és túlzó általánosítások miatt van mindig ms-linux flame. te például most azt állítod, hogy amikor én csináltam az egyik cégnél linuxra váltást, abba belebuktak, miközben én tudom, hogy 12 éve linuxon megy a cég minden fontos eleme.

    tehát ha nem akarsz felesleges vitákat, tanulj meg precízen általánosítani és fogalmazni. te is, meg a többi winfan is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #64 üzenetére

    "felzárkozna valós alternatívaként a Win mellé": amikor utoljára néztem, a wordben, az excelben és a böngészőben három különböző gomb volt a keresés shortcut. és még kismillió hibát lehetne sorolni.

    a valóság tehát az, hogy akkor lesz egyenlő alternatíva desktopon a linux meg a windows, hogyha a linux bevárja a windowst.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #69 üzenetére

    "Ezekre a helyekre jó is a linux és ezt nem is vitatta senki szerintem.": de, matematikailag vitatták.
    minden olyan kijelentés, ami arról szól, hogy:
    - az "összes"
    - "nincs olyan"
    - mindenki
    stb. tehát olyan állítás van benne, ami általánosan mindenkire vonatkozik, az vitatja. és téves, mert a matematikai logika szabályai szerint elegendő egyetlen ellenpéldát hozni, és akkor megbukott.

    tehát ha valaki azt mondja, hogy nem lehet linuxot használni desktopra, akkor téved, mert én használok, tehát van egy ellenpélda, tehát amit írt, marhaság.

    szerk: következő hsz-ben rögtön te is:
    " Itt mindenki kvaboldog lenne, ha a Linux elterjedne úgy, ahogy azt itt előadjátok.": nem, nem lenne az.
    " itt mindenki azt akarja, hogy a linux jó legyen a mindennapokban. Csak épp nem az." de, jó a mindennapokra. csak nem windowsos szemlélettel kellene hozzáállni.
    "fel kellene mérni, hogy mi a piac igénye és megpróbálni annak megfelelni": nem, nem kellene. sok fejlesztő hobbiból csinálja, neki úgy jó, ahogy ő csinálta, és nem a piac miatt dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Shad0w #84 üzenetére

    Miért kéne más? (Egyébként van, csak utána kéne járnod.) Azt állítottad, hogy mindenki belebukott, én meg bebizonyítottam, hogy nem így van.

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    "Kellene EGY alap rendszer (és nem az ubuntu/debian/gentoo/arch...... rendszerek fejenként 4ezer forkkal)": most akkor jó, hogy linuxon sok desktop van vagy nem jó??? meg tudod oldani, hogy egy-két hsz-en belül konzekvens maradj?
    "illetve kellene rá egy rendes megoldás a szoftverek telepítésére és megtalálására.": van rendes megoldás. a deb-nél még nem találtak ki jobbat. talán nem véletlen, hogy a microsoft átvett egy csomó linuxos csomagkezelési ötletet és belerakta a w10-be.

    "Ameddig nem lesz olyan szögegyszerű egy linux használata mint egy droidé , addig teljesen jogosan nem akar nekiállni senki a váltásnak.": tévedésben vagy, a linux nem a droiddal versenyez desktopon, hanem a windowszal. tehát nem kell, hogy olyan legyen, mint a droid, elég ha sokkal jobb, mint a windows. és ha a windowst hasonlítod a droiddal, az is elvérzik, rögtön itt van példának a regedit.

    "a linux jelenlegi formájában abszolút alkalmatlan a mindennapos desktop használatra.": rossz általánosítás sorozatunk napi epizódját hallották.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #76 üzenetére

    jéééézusom, ekkora irgalmatlan veretes ökörséget hogy sikerült összehozni???
    "Azt jelenti a szög egyszerű használat, hogy ha tömegesen akarsz rávenni embereket arra, hogy engedjék el a több 10 éve tulajdonképp egyeduralkodó ms-t, akkor az nem fog működni egy olyan megközelítéssel, hogy tanulják újra a számítástechnikát. Nem fognak az emberek (teljesen jogosan) nekiállni és újra megtanulni, hogy mit hogy kellene csinálni, örülnek neki, hogy legalább egyetlen rendszerben "kényelmesen" tudnak mozogni."

    lefordítom, mit írtál ide: vannak linuxosok és vannak windowsosok. mindkét rendszer megtanulása sok energiát igényel, ezért az átjárás közöttük alacsony. így te azt akarod, hogy azok, akik a linuxot már megtanulták, ingyen és bérmentve fektessenek egy csomó energiát a linux fejlesztésébe azért, hogy mások, akik eddig windowson dekkoltak, ezentúl megspórolhassák az oprendszer árát és azt a munkát is, amibe az áttérés kerül.

    ha te komolyan azt hiszed, hogy pl. én sok melót fogok ingyen belefeccölni a linuxba azért, hogy számomra rosszabb legyen, számodra meg jobb és olcsóbb, akkor valami brutálisan nagy tévedésben vagy.

    gondolkodjunk már el az opensource fejlesztési modellről, mielőtt ekkora hülyeséget írunk és ennyire mohóvá válunk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #93 üzenetére

    lol te miről beszélsz ? gondolkodj már kicsit.....

    akarjuk, hogy elterjedjen a linux és VALÓS választás legyen desktopon, vagy nem ? Ha nem akarjuk, akkor nyugodtan lehet tovább tolni azt a kerék nélküli szekeret , amin most gurulunk vele. Ha akarjuk, akkor meg fel kell fogni, hogy a tömeget kell elérni. Aki most linuxon van, annak nem kell megmagyarázni, hogy miért jó. Aki nem azon van, azt vagy át tudod terelni, vagy nem. Tekintve a linux desktop részesedését, nyilván nem tudják. Értsd meg, vagy elindul a fejlesztés a fent vázolt irányba, vagy örökkön örökké marad az 1% piac. Nem kell nagy mágusnak lenni ahhoz, hogy ezt belásd , de igazad van , nehogy már a pórnépnek fejlesszenek...lol , csak akkor ne legyen sírás, ha a pórnép szarik rá utána...

    "lefordítom, mit írtál ide: vannak linuxosok és vannak windowsosok. mindkét rendszer megtanulása sok energiát igényel, ezért az átjárás közöttük alacsony. így te azt akarod, hogy azok, akik a linuxot már megtanulták, ingyen és bérmentve fektessenek egy csomó energiát a linux fejlesztésébe azért, hogy mások, akik eddig windowson dekkoltak, ezentúl megspórolhassák az oprendszer árát és azt a munkát is, amibe az áttérés kerül."

    Pontosan. Mert vagy ez, vagy az életbe nem jut tovább a dekstop linux onnan, ahol most van, hogy néhány geek-nek otthonra pont jó, akik ezzel hobbyból foglalkoznak. Aki meg out of the box megoldást akar, venni egy eszközt amit bekapcsol aztan viszlat , az meg ugyan ugy vesz majd win-t meg mac-et. Apropo mac , szerinted mégis miért a legáltalánosabban elfogadott "kvázi-linux" ? Egyszerű , megveszel egy imacet , adsz neki áramot aztán kész vagy. Amég a linux ezt nem tudja , soha nem nő ki az 1%-ból.

    Továbbá ne legyen félreértés , nekem ez nem számít. Én eddig is elvotlam úgy, hogy nem a main rendszerem a linux , hobbybol néha ránézek 1-1 disztróra , live usb aztán ennyi. Annak lenne ez az érdeke, aki ki akar törni az ms függőségből. Mert máshogy az életbe nem lesz ebből kitörés.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #92 üzenetére

    ""Kellene EGY alap rendszer (és nem az ubuntu/debian/gentoo/arch...... rendszerek fejenként 4ezer forkkal)": most akkor jó, hogy linuxon sok desktop van vagy nem jó??? meg tudod oldani, hogy egy-két hsz-en belül konzekvens maradj?"

    LoL , azt emeltem ki, hogy jó, hogy választhatok 1-1 kinézet közül. Nem az a jó, hogy van sok DE , hanem hogy választhatsz, hogy hogy néz ki egy ablak. Ha egy lenne , amit skinezni lehetne , akkor is meglenne a választás és le van tudva....
    Full tipikus kiforgatás, mi köze van a DE-nek ahhoz, hogy hány ezer fork van ? Leirom, hogy rossz, hogy van 4ezer fork , erre leriod , hogy akkor jó e vagy sem, hogy van 5 DE. ok...

    ""illetve kellene rá egy rendes megoldás a szoftverek telepítésére és megtalálására.": van rendes megoldás. a deb-nél még nem találtak ki jobbat. talán nem véletlen, hogy a microsoft átvett egy csomó linuxos csomagkezelési ötletet és belerakta a w10-be."

    Jó megoldás jelenleg két darab létezik , az appstore és a play store. Ami nem valamelyik ebből a kettőből, az teljességgel felejthető.

    Egyszerűen nem érted meg te sem, hogy itt nem a windowssal kell versenyezni, az a verseny már réges rég elbukott. Itt arra kéne rámenni, amire a mobil os-ek mentek rá, csak nem 6"os monitoron hanem 27"-on. Ennyi a titok.
    Továbbá önmagában a vitát sem értem, a piac minden héten beigazolja 30 éve, hogy ez a modell nem működőképes. Konkrétan kihívás megrajzolni egy olyan grafikont , ahol a linuxot fel lehet tüntetni a win mellett, mert vagy a win számai lógnak le a képernyőről, vagy a linuxé lesz olyan kicsi, hogy nem látod. Most akkor nem gyanús, hogy ez így nem működik ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz -Skylake- #94 üzenetére

    Egyébként ki mondta, hogy szeretnénk, ha vindózosítanák a Linuxot?

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #94 üzenetére

    "akarjuk, hogy elterjedjen a linux és VALÓS választás legyen desktopon, vagy nem ?": rendes nagy csúsztatás.
    helyesen:
    valós választás a linux desktopon? igen.
    akarjuk, hogy elterjedjen? nem. ismétlem: NEM.

    a franc se akarja, hogy a linuxból kiszórják azokat a tulajdonságait, amiben különbözik a windowstól, pont azokat a tulajdonságait, ami miatt nem windowst választottam, hanem linuxot.

    jelenleg van windows igényűeknek windows, linux igényűeknek linux. ha a linuxot úgy fejleszted, hogy megfeleljen a windowsról szabadultaknak, akkor az windows lesz. tehát lesz a windowsosoknak választási lehetőség, hogy windows formájú windowst vagy windows formájú linuxot akarnak, a linuxosoknak meg ló részletre, mert nem lesz linux formájú linux.

    úgyhogy a windowsosok oldják meg maguk a problémáikat, engem meg hagyjanak békén és ne veszélyeztessék az én lehetőségeimet.

    tehát nem akarjuk, hogy a linux terjedjen, annyit akarunk, hogy ne hazudozzon róla mindenki úton-útfélen. mert a hsz-edből az is világosan látszik, hogy nem arról van szó, hogy a linux nem alkalmas desktopra, hanem arról, hogy a linux nem kiköpött windows desktop. de miért is akarna valaki egy windows klónt csinálni? akinek windowsra van szüksége, használja azt.

    "Nem az a jó, hogy van sok DE , hanem hogy választhatsz. Ha egy lenne , amit skinezni lehetne , akkor is meglenne a választás és le van tudva...": de, az a jó, hogy van sok de. mert a de-k nem csak skinelésben különböznek, majd kérdezz rá pár feketeöves tiling fannál.

    és igen, az jó, hogy van sok DE. az is jó, hogy sok disztró van. mert azért van sok de és azért van sok disztró, mert a linux megadta neked a lehetőséget, hogy ami nem tetszik, azt lecseréld benne. ha nincs másik készen, megírhatod. a linux elhozta a kódolás szabadságát akár oprendszer szinten is. és ez érték, amit meg kell őrizni.

    "Jó megoldás jelenleg két darab létezik , az appstore és a play store.": az mitől jó megoldás, hogy a fejedre húzol egy boss-t, aki eldöntheti, hogy publikálhatod-e a programodat vagy nem?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #97 üzenetére

    "valós választás a linux desktopon? igen.
    akarjuk, hogy elterjedjen? nem. ismétlem: NEM.

    a franc se akarja, hogy a linuxból kiszórják azokat a tulajdonságait, amiben különbözik a windowstól, pont azokat a tulajdonságait, ami miatt nem windowst választottam, hanem linuxot.

    jelenleg van windows igényűeknek windows, linux igényűeknek linux. ha a linuxot úgy fejleszted, hogy megfeleljen a windowsról szabadultaknak, akkor az windows lesz. tehát lesz a windowsosoknak választási lehetőség, hogy windows formájú windowst vagy windows formájú linuxot akarnak, a linuxosoknak meg ló részletre, mert nem lesz linux formájú linux.

    úgyhogy a windowsosok oldják meg maguk a problémáikat, engem meg hagyjanak békén és ne veszélyeztessék az én lehetőségeimet."

    Oké ez tök jó, csak akkor miért megy a sírás mindig amikor valaki olyan írja ezt le , aki a windwosra következteti le és nem a linuxra ? Mert ez így kicsit vicces, hogy ha linuxot használsz akkor mekkora jó, ha wint akkor meg kapja be az ms, meg termékcsapda és társai, ahelyett hogy mondjuk akkor nekik winre van igénye ? Most akkor miről van szó ? Jelenleg ahol wint használnak nagy eséllyel pontosan tudják, hogy miért azt. Azért nem linuxot , mert nem felel meg oda és ha ez egy szállodai recepció, akkor oda nem felel meg és ennyi.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz -Skylake- #98 üzenetére

    Mondod ezt egy olyan topicban, ahol Winfanok sírnak, hogy a CERN-nek nem kell a Windows...

    https://www.coreinfinity.tech

  • redgreg

    tag

    válasz bambano #97 üzenetére

    Nem bambano konkrétan arról van szó, hogy a linux így nem alkalmas osnek. egy játékprogram hívőknek, programozóknak, és windows gyűlölőknek, akik megpróbálják elmagyarázni, hogy jobb mint a windows, csak épp nem az. De nyugodtan mantrázd tovább hogy mindenki butus, csak ti vagytok helikopter
    99 pontosítás, ahol a linuxosok ünnepelnek, h most jól megmutassuk vala a gonosz multinak

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák