Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• hallador

addikt

válasz Zolik #151 üzenetére

Nem is a cern vezetőin múlik a Cern sorsa, hanem az ott dolgozó kutatók összességén. Azért ezek a dolgok úgy szoktak lenni értelmesebb helyeken, hogy felmérik, hogy mennyire ártana, ha x ezer munkaállomás frontend felhasználással nem Windows-on, hanem Linuxon nyitjuk meg a Firefox böngészőt akkor ez milyen károkat okozna,vagy nem putty lesz a központi terminál elérhetősége, hanem konsole, gnome-terminal, xterm, vagy más. Szoroztak osztottak, és kijött, hogy a Windows elhagyható. Ez értelmesebb helyeken így megy.
    A Cern-ben pedig el tudom képzelni, hogy vannak olyan felkészült informatikai tudással felvértezett kutatók, akik ezt képesek megugrani. Nem kell, hogy rendszermérnök legyen, de sztem képes megtanulni 6 - 8 szoftver használatát.
    A Vezetők, meg évek óta MacOSx-et használnak, a legtöbb ilyen helyen, nem Windows-t.

Te megvennéd a Windows licenceket, ha nem lenne amúgy szükséged rájuk? Én nem. Ennyire egyszerű ez.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Hozzászólok Aktív témák