Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    Nem teljesen értem a botrányt, mert androidos készülékemen is minden appnál külön kell engedélyezni az egyes hozzáféréseket és lehet részletesen konfigurálni is őket.
    Továbbá a célzott reklámokat le is lehet tiltani, a googlenél pl központilag, de szerintem faszbukknál is, meg több más alkalmazás esetében is. A faszbukk eldugja ezt, de a google még a szánkba is tolja az adatvédelmi beállításokat.
    Amit mondjuk hiányolok, hogy egy app engedélyt kér mondjuk a kamerához, akkor külön fel kéne sorolnia, hogy pontosan mihez szeretné azokat használni.

    Csak ezt az átlag felhasználó meg sem nézi, nem is érdekli ez.

    Amit én megteszek sem sok, de azért szerintem töredékére csökkenti az adatszivárgást, ha megakadályozni nem is tudom:
    - alkalmazások és szolgáltatások részletes adatvédelmi beállítása
    - telefon konfigurálása
    - duckduckgo kereső
    - faszbukk mellőzése (van egy kamu profilom szükségből)
    - böngésző használata bejelentkezés nélkül és a sütik meg előzmények rendszeres törlése
    - gmail helyett egyre inkább protonmail használata

    Egyébként tudtommal a facebook app szkennel hangot is, hivatalosan a háttér zenéket figyeli.
    Ha pedig ez így van, az azért érdekes, mert olyanok adatait is szkenneli (beszélgető partner), aki nem fogadta el a szerződést, tehát harmadik fél.
    Ugyanez igaz pl. a telefonkönyvre, sms-re, emailre. Gipsz Jakab hiába járul hozzá az adatai átadásához, mert egy telefonszám és a név, pláne üzenetek esetében Gibsz Jakab nem jogosult azokat kiszolgáltatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák