Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Valaki segítsen nekem, mert vagy én nem értek a FB plugin-okhoz, vagy az eset nem kerek. :)

    "...ha egy látogató megtekinti a Fashion ID honlapját, akkor a személyes adatait továbbítják a Facebook Ireland részére."

    Ha én meglátogatok egy oldalt (nem belépve, nem regisztrálva), akkor az egyébként nem megadott személyes adataim hogyan jutnak el a FB-hoz? De tegyük fel, hogy regisztrálok az oldalra és tényleg megadom a személyes adataimat. Mivel a like gomb kódja alapvetően nem igényel személyes adatok megadását, így sem teljesen világos, hogyan jutnak el a személyes adataim a FB-hoz. Ha meg az említett oldal explicite elküldte a FB-nak a személyes adataimat, az mindentől függetlenül kimeríti a gondatlan adatkezelés fogalmát.

    Az meg egy egészen más kérdés, hogy a FB a like gombokhoz rendelt munkamenetek és a látogatott oldalak alapján elkezd engem profilozni. És ha közben be is vagyok lépve a FB-ba, akkor simán összeköti a FB regisztrációmat az oldalakkal. Nyilván az oldalra beágyazott like gombot is csak így lehet majd használni (hiszen lájkolni csak a FB-ba való belépést követően lehet), de ez a meglátogatott oldalra belépésemtől/regisztrációmtól független dolog, nem?

Új hozzászólás Aktív témák