Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Aprósólyom #6 üzenetére

    Alapvetően teljesen egyetértek veled, és valóban erősen vissza kell vágni Kína ambícióit, mert szinte biztosan sokkal komolyabb veszélyt jelentene egy megerősödött Kína, mint amit a jelenlegi USA vezetésével és az EU-Kanada-Ausztrália-Japán-(London) némi felügyeletével/terelgetésével létező világrend jelent.
    A fő probléma az, hogy a fogyasztók az elmúlt 50 évben megszoktak egy árszintet, és az csak a még felzárkózásban levő Kína bevonásával teljesíthető.
    A másik probléma a jelenlegi lépésekkel pedig az, hogy Kína mindenáron szeretne kitörni a "gyárimunkás" pozícióból, ezért ehhez sok nemtelen eszközt is bevet, de a nyugati technológia megszerzésétől igazán elzárni nem lehet, mert ha máshogy nem is, de a fejlett világban ügyködő kínai alkalmazottakon keresztül úgyis eljut a fejlett nyugati technológia Kínába. Nyugaton - a sok fejlesztési tévút miatt - beleölnek százmilliárd dollárokat egy fejlesztésbe, végül a kész technológiát a kínai alkalmazott egyszerűen hazaküldi Kínába, és így Kínának nem kell a fejlesztéssel bajlódnia. Kína semmiben sincs a fejlett világ előtt, csak míg a fejlett világban a csúcstechnológiákat a hadsereg/hírszerzés/űrkutatás használhatja, addig Kínában a fogyasztói termékekbe is beleteszik a sikeresen ellopott, de kevésbé értékes nyugati technológiákat, amiből az egyszeri embernek csak annyi esik le, hogy a kínai gyártók mennyire innovatívak és mennyivel az iparági átlag előtt tartanak.
    Szóval Kínát ilyen korlátozgatással szerintem nem lehet sikeresen visszafogni, arra egyedül egy új "Hidegháború" lehetne képes, de az ahhoz szükséges végső döntést még Trumpnak sem volt elég bátorsága meghozni, mert az biztosan komolyan visszaütne az egyszeri választópolgár szintjén, és így a vezető réteg is elbukná az országok/országszövetségek vezetését a demokratikus választások során.
    A 2. vh. után azért nem ütöttek vissza a hidegháborús "hadviseléssel" járó negatívumok, mert a világégés után egyfelől mindenki örült, hogy vége lett, másfelől pedig az országok újjáépítése folyt, így senki sem azon jajgatott, hogy az ilyen-olyan kényelmi cikk ára mennyire magas, vagy hogy az egyén életszínvonala miért esett vissza az 5-10 évvel korábbi állapothoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák