Új hozzászólás Aktív témák

  • djelf

    tag

    Gratulálok a cikkhez és nagyon köszönöm, hogy megírtad. Élmény volt olvasni és emlékezni.

    "Jó reggelt kívánok a bakuczi diáktábor lakóinak! Ébredezzetek, keljetek fel..."

    Ha vannak itt olyanok, akikkel egy időszakban/években voltam Bakuczon címerezni, azoknak biztosan ismerős ez a reggeli monológ. :DDD

    Ha emlékeim nem csalnak, akkor én 4+2 (vagy 3+2 vagy 3+3 - régen volt már) nyarat töltöttem el címerezéssel (előbbit a hódmezővásárhelyi, míg utóbbit a bakuczi táborban). '97 nyara volt az első turnusom. Vagyis 2000-2001-ben kerültem át Bakuczra. 15 évesen kezdtem és azt kell mondjam, hogy igazi élmény volt mind az 5-6 év. Ugye kelly416? :DDD Bár a munka ugyanaz, a két tábor mégis merőben különbözött egymástól. Míg előbbiben úgy emlékszem fél 5-kor (főcímernél 4-kor) keltünk, úgy az utóbbinál 6-kor vagy jobb esetben fél 7kor. Emlékszem, hogy mormogott a szentesi brigád ébredezés közben, mikor hallottuk Bakuczon a sok reggeli panaszt a korai ébresztő miatt. Fáradtak voltunk mi is, de fáradtan is lehet vigyorogni. :D "Fél 7-kor sírtok, hogy korán kellett kelni? Hagyjatok már!"
    Könnyű munka? Nem. Meg lehet csinálni? Hogy a viharba ne. Volt ott mindenféle kényelmi szolgáltatás. Igazi tanyasi turizmus.

    Vidéki levegő..az IFA lépcsőjénél ülők száraz időben minden utazás alkalmával benyeltek vagy fél kg port. :D Ám még így is ott volt a legjobb a hőmérséklet utazás közben. Na meg persze csak 1 oldalról bökdösték az oldalad.

    Szauna...utazás közben az IFA bentebbi részén, kint a kukoricaföldön 30-35 fokban, na és a Bakucz Tours-on. Utóbbi elmondhatatlan élmény. XD Vásárhelyen volt még egy másik utazási eszköz is, mikor az esőzések miatt a földutakon csak traktorral vagy Rábával lehetett menni, mert a busz és az IFA sem boldogult. Marhaszállító ketrecek. Stílusosan. Egy élmény volt.

    Szabadvizi és medencés fürdőzés. Előbbi a földeken kialakuló kisebb Balatonokban, míg utóbbi a csatornákban és saját izzadtságunkban. ;)

    Egzotikus ételek. Alkalmanként egészen jó kaják, míg néha olyanok, mintha visszakacsintanának rád. :DD Egyszer kifogtam valami vírusos hasmarsot. Ketten jártunk így haverommal. Hogy is mondjam? Köhinteni sem mertünk, csak a wc-n ülve. XD De 2 nap és már mentünk is vígan dolgozni. Kegyetlen unalmas üresen a tábor. Ezektől függetlenül, mégis 5-6 kilóval nehezebben zártam az összes címerezős nyaramat. Pedig nagyon sokat mozogtunk.

    5 csillagos szállás. Közvetlen rálátás a tengerre (Tengeri). Szoba szervíz. "Hozol egy sört? Ha adsz dinnyét. Oké." :DDD Diszkó. Saját magnóval és konnektorral amikor csak akartuk (nekünk mindig mákunk volt ezzel, mert vittem magnót és elosztós hosszabbítókat).

    Ja és természetesen dinnyeszezon. Khm... A földeken nem volt annyi, mint a táborban szétszórva, mikor bejött a szezonja. Volt ott sör, meg kannás bor. Mindenkihez úgy jöttek látogatók, hogy "hozzál piát, mert nem engedünk be", "hozzál szappant, mosóport, tusfürdőt...stb". Mit ád az ég? Egyszer még egy rózsaszín "masszázsrudat" is eltulajdonított egyik csaj egy másiktól. Állítólag. :DDD

    Ott van még a tény, hogy a nap éget, a kukorica reggel (hajnalban) még teljesen eláztat minket és egész nap vág a levele. Minél szárazabb, annál jobban vág. Voltak ragtapaszos ujjú emberkék, akik úgy néztek ki pár nap után, mint Michael Jackson. Másoknak mázlijuk volt és megúszták, hogy kivérezzen a kezük. Igen, nagyon sokan nyomták simán rövidnadrágban, félmeztelenül. Idővel a barnulástól nem látszottak a levelek karmolásai. :D
    Abbahagyom a mesét, mert elfogynak a betűk...

    Szóval volt minden jó. De tényleg. Mindezekkel együtt is szegényebb lennék ezen nyarak nélkül.

    Most már nem mennék el ilyen táborba, mert annyira elrontották a szabályozásokkal, hogy meg sem közelítené azt az élményt ami régen volt. Az előttem címerezőkét meg főleg nem. Munka mellett, pénzkereséssel és társasági élettel volt olyan SZABAD 4-6 hetünk nyaranta, amit talán sosem felejtünk el. Ott kibolondozhattuk magunkat. Levezethettük a feszültséget.

    Hmm...Nem szoktam én ennyit írni. Sebaj! Akinek nem tetszik, ne olvassa el. :DD

    [ Szerkesztve ]

    "- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

Új hozzászólás Aktív témák