Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz kenwood #8 üzenetére

    Gerendás Paula, ha már magyar "kell". Imádom a képeit.

    És nagyon szeretem a borultakat is, de Picasso sajnos a skála azon oldala fele borult számomra, amit nem tudok értékelni. Semmi pejoratív dolog, tényként mondom. (Sajnálom amúgy, mert van bennük valami, de nem jön át a lényeg).

    Ellenben Dalí-val, na azzal ki tudnám tapétázni a kecót :D :K és akárhányra ránézek, csak mosolygok, hogy "óbazz, ennek de elmentek otthonról".

    A Mona Lisa szerintem is brrrr. Örülök, hogy nincs ilyen irányú fétisem.

    @Tapsi: egy dolog a művészettörténelem, és egy másik dolog az ember ízlése, esetemben akár kép, akár audio, vajmi keveset nyom latba a háttérismeret. De nem vagyunk egyformák, csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem feltétlen kell "kikupálódnia" valakinek ahhoz, hogy el tudja mondani egy képről, az milyen szubjektív benyomást gyakorol rá. Szerintem. ;) :R Ártani persze nem árt, egyetértek, de nem követelményként kell erre tekinteni.Mondjuk úgy: a háttérinfók ismerete LEHET, hogy hatnak a mű élvezetére, a bennünk bekövetkezett változások miatt, de ennek esélye egyénenként nagyon változó szerintem, totál lutri. Például sosem érdekelt zenészeknél is, hogy ki volt az udvar kegyeltje, vagy ki egy nyomoronc tengődő, ha az agyam számomra ismeretlen paraméterek mentén tudta értékelni és élvezni a művet, akkor arra azt mondtam, "szeretem". :U Mahler-t évekig utáltam, manapság meg habzsolom és nem sokat olvastam róla ám.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz UnA #19 üzenetére

    Annyira nem disszonáns, mint Bartók, de kicsit "kreatívabb" attól, amit megszoktam elôtte: -> Rengeteg Mozart, Beethoven, Händel után eleinte nem tetszett, hogy nincs kapaszkodó rajta néha, ki-ki tör, megszünteti a harmóniát, de aztán van az a pont, ahol egyszercsak "hmmmmm..." elkezdi kirakni az agy a dolgokat. Tetszik benne, hogy nála azután is van még forte, ahol Beethoven abbahagyta. Hihetetlen dinamikájú. És kell hozzá egy "félôrült" Dudamel :K

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák