Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    válasz pusszycat #11 üzenetére

    Nem tudtam kideríteni, hogy ez a gyorstalpaló mikor íródott, de a benne levő példákat megnézve, cirka 5 éves lehet. Azóta elég sok víz lefolyt a Dunán.
    A már két éves gyorstöltős telefonok topikjában (pl Mate 20pro) nem hemzsegnek az akkuproblémás posztok. Sőt inkább azt lehet mondani, hogy szinte nincs is panaszkodás akku romlásra, pedig az nem 15 W-on tolja, hanem 40 W-on.
    Saját tapasztalat: Huawei P30, egy éve csak gyorstöltés minden másnap. Nem vettem észre akku kapacitás csökkenést. A 7 óra SOT simán összejön minden alkalommal. Töltő melegszik elfogadható mértékben. Telefon melegszik, de nem jobban, mint a normál töltéses Redmi Note4. Ez egyébként általános gyorstöltéses tapasztalat, hogy inkább a töltő melegszik és nem a telefon.
    Ami a töltésnél nagyon nem mindegy (szerintem), hogy egy telefont hányszor kell tölteni. Naponta kell tölteni, mert csak annyit bír, vagy kétnaponta? Mert ha az első csak másfél évet bír ki, az utóbbi ugyanannyi töltéssel értelemszerűen kétszer annyit, azaz három évet. Az már egészen elfogadható élettartam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák