Új hozzászólás Aktív témák

  • freemanone

    őstag

    válasz Maarki #804 üzenetére

    Azzal a FW-el vettem ki a dobozból. :)
    Alíg 5 napos még csak! Egy E4200 szolgált már a megjelenése óta és szépen tette a dolgát, de a PPPoE és Digi 500 már nem ment le a torkán, így váltani kellett.

    Az új FW-t majd holnap meg is nézem, ma már nincs kedvem azzal szórakozni. Köszi a tippet!
    Kifejezetten jó volt a váltás, mert wifi-re szinte nincs is szükségem, minden kábelen lóg és a router a hálózati feladatokta tud koncentrálni teljes mértékben, mert van egy mini serverem, ami ellátja az egyéb feladatokat, de ezt ki kell szolgálni torrent-en is.

    Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem, hogy a letöltést nem lehet valahogy 45MB/s felé tornászni? Vagy csak sosem sikerül annyi gyors upload-al rendelkező peer-t összevadásznom?
    HTTP, FTP alapon szépen hozza a 60MB-ot is, viszont érdekelne hogy mi a gyenge láncszem a képletben. Arra már rájöttem, hogy egyik 1TB-s HDD-m sem tudja meghaladni a 28MB/s letöltési sebességet komoly többszálas letöltés esetén, így egy kis 60-as SSD-re töltök le mint ideiglenes tár, majd onnan elmozgatja dolga végeztével.
    Gyári FW-el nem lehet monitorozni a router terheltségét? Cpu és memória amire gondolok legfőképp. DD-WRT, Tomato sem idegen, de jobb szeretném ha maradhatna a gyári, főleg hogy ha végzek a mérésekkel és mindent belőttem a routerhez, akkor kb 3-4 havonta egyszer nézek rá, tegye a dolgát, nem nézegetni vettem, amúgyis olyan helyen van, ahol nem láttszik belőle semmi. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák