Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZTE_luky

    aktív tag

    válasz Rycki #163 üzenetére

    Tény hogy a led rendszer elkészülte után egyből írtam a cikket, ezért nem is volt semmi tapasztalatom vele kapcsolatban a kivitelezésen kívül. Idővel egyre többminden ment szét, romlott el, így már én is be tudom látni szinte az összes hibámat mind anyaghasználat, kivitelezési mód, beszerelés terén.

    Igen én is nagyon örülök, lényeg h működik majd a következő és az azutáni mindig egyre jobb lesz.

    Elég hasznos a te hozzászólásod is (#70), mint sokaké. Így visszatekintve, és újra végig olvasva bevallom őszintén sokkal nagyobb hangsúlyt adtam a ponjaidnak.

    Igen a rendszeremet nem a legegyszerűbbnek nevezném, ha valakit érdekel egy PONTOS, PRECÍZ kapcsolási rajz nagyon szívesen veszem a fáradságot és rajzolok egyet, ami már az utóbbival ellentétben ÉLETHŰEN VALÓSAN adja meg a paramétereket.

    ----------------------------------------------------------------------

    A régi hozzászólásodhoz:

    Igen, belátom hogy a forrasztás a legjobb módszer. Hosszútávon az ember forrasztási tapasztalától függetlenül a leggyorsabb és a legeffektívebb kötés, hisz a kínai csatlakozók előbb vagy utóbb kevesebbszer vagy többször mindneképp elromlanak, azzal maradandó problémát is okozhatva.

    DE! Pont ezért írtam hogy aki teheti, ne ezeket hazsnálja.. Sajnos mint sokan mások, én se rendelkezek profi forraszpákával, ónnal, és forraszfolyadékkal. Még mindig keresem az igazit, mert szerintem már az esetemben is megérné egy komoylabb darabra beruházni.

    A másik az anyagminőség. Így hogy már jópár méter szalagot fogtam a kezemben, elmondhatom hogy HATALMAS különbségek vannak minőségben minden téren! Az én szalagjaimat én szerintem egy profi pákával se tudtam volna forrasztani, mert ha jól számolom jóval több mint 100 pontot kellett volna forrasztanom, és a szalag vastagsága akr mint a hajszál...

    A hőtermeléssel kapcsolatban megfogtál már akkor is. Fel nem fogo maz enyémek hogy lehetnek jég hidegek. akár mennyt használtam még csak annyit se mondhatok hogy kellemesen voltak melegek. Abszolút sobahőmérsékletűek voltak, szóval ezt passzolom.. TAlán azért mert nem kap teljes feszültséet, talán azért mert rendkívül keveset használom. Nem átlag felhazsnálásra csináltam ezt a rendszert, azaz nemidőzítőt, vagy non-stop, hanem kizárólag addig meg amíg bekapcsolom majd ki. EZ eddig max 4 órát takart.

    "1 méter 5050 szalag áram felvétele fehér színnél ~ 800mA - 1A. Célszerű jóval nagyobb táppal működtetni a szalagokat, hogy ne menjen szét a táp."
    - A ez az amit még mindig nem fogok fel. Hogy 18 métert hazsnáltam 5050-es 60led/m RGB ledből, ami méterenként 70W-ot kóstálna, így lenne gömbökkel együtt egy kb 260W-os rendszerem, és a táp fogyasztása alig több mint 50W.... Ez mind a mai napig rejtély számomra..

    "A szilikon borítással is elég hazsnos volt a hozzászólásod, szerintem ha nem szükséges a vízhatlanság, mindenki távolítsa el mert csak hatrányokkal jár.

    Ad4: Ilyen toldó elemeket én személy szerint nem használnék mert képes elolvadni és zárlatot okozni.
    Azokon a vékony kis szar tüskéken rosszabb esetben 5A körül áram is mehet és vussss volt nincs."

    -Ez az ami ellen megint nem tudok semmit csinálni felszerelés nélkül. Ha lenne pákám én lennék az első aki szórná a szemétbe ezeket a hulladékokat :)

    Mégegyszer köszönöm mindnekien ka hazsnos segítséget, lényeg hogy újra megy a zene, és villog rá a led :C :C :C

    ---------------------------------------------------------------

    Rycki:

    neked is feltenném a kábel-es kérdésemet, hogy melyik vezetéket kössem főágnak, mennyire befolyásolja a vezeték keresztmetszete a bekötést. Feljebb megtalálod a teljes kérdést, köszi!!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák