Hir​d​e​t​és​

2017. december 14., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) mbalint987

mbalint987
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Egyre szimpatikusabb a Vodafone... :R

"Burst down those closet doors once and for all, and stand up and start to fight." /Harvey Milk/

(#2) Béééla válasza mbalint987 (#1) üzenetére

Béééla
(őstag)

Nekem épp nem, lassan itt az 5G, a BME laborban akkor volt kísérleti 3G LTE amikor még csak kb. fél tucat egyetemen volt elérhető. Volt hogy elhalasztottak labormérést mert a T jött mérni :DDD

A Voda Angyal pályázatuk versenyzői informatikai analfabetizmus felszámolása témakörben meg vicc...

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4 - Egy kis infó, egy kis programozás, egy kis Arduino

(#3) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Szerintem ennek is örülni kell, de egy egyetemi laborba már én is inkább az 5G-t várnám, főleg hogy ezektől az intézményektől nem csak azt várja el az ember hogy jól oktassa a jelen és a múlt tudományát, hanem komolyan vegye ki a részt a jövőt formáló technológia fejlesztésében. Máshol ez alapvető része a felsőoktatásnak.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Bluesummers

Bluesummers
(senior tag)

Jah, ezt akartam írni ... 4G :D Kb. 1,5 éve "tesztelem" ;)

(#5) hyperspace

hyperspace
(őstag)

Látom nem csak bennem fogalmazódott ez meg. Biztos lehet még mit tesztelni a 4G-n, de annyira már nem előremutató, mint az 5G. Mindez persze a mi országunkra igaz, sok-sok egyéb országban nincs ilyen hálózat (valamiben jók vagyunk, juhúú :)) )

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#6) adamssss

adamssss
(PH! kedvence)

Bennem is felmerült, hogy nem az 5G-re kellene-e koncentrálni, de a cikk elolvasása után kiderült, hogy ez nem erről szól. Itt nem új technológiát fognak kutatni, hanem a diákok megismerkedhetnek a 4G működésével élesben is.

Hozzáteszem, hogy a 4G-ben még rengeteg potenciál van. Az 5G pedig nemigen várható 2020 előtt.

(#7) Dr.Momo

Dr.Momo
(fanatikus tag)

Az LTE az alapja az 5G technológiának is. Arra tökéletesen alkalmas egy ilyen teszt cella hogy a diákok méréseket végezzenek rajta illetve megismerkedjenek az LTE hálózaton használt jelzéshálózati protokolokkal (S1AP, RRC). Azt nem tudom hogy a teszt eNodeB hol van végzödtetve, esetleg van-e core oldali integráció, mert az is egy érdekes témakör...

[ Szerkesztve ]

(#8) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

4G-n is lenne bőven mit fejleszteni (vagyis inkább az alkalmazásán..), nagyon jó dolog, hogy egy ekkora kereskedelmi cég beszáll az oktatás segítésébe.
Nyilván nincsenek illúzióim, egyértelmű, hogy főleg a marketing dolgozik a háttérben. De ez valahogy jobb ötletnek tűnik, mint jutubon a celebnevelés. :U
Viszont így akkor lehet még ráhúzok pár évet a képzésre... :DD

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#9) ethernith

ethernith
(fanatikus tag)

Ez csak reklámfogás.

(#10) kymera

kymera
(senior tag)

Ennek is örülni kell. Lehet hogy vannak még a 4G-ben is kiaknázatlan lehetőségek.

478,754,775,939,AM2 - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#11) MaUser válasza ethernith (#9) üzenetére

MaUser
(PH! addikt)

Inkább olyan szintű az emberhiány, hogy így próbálnak pályakezdőket megfogni. Bár mondjuk ez is reklám akkor.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#12) weiss

weiss
(őstag)

Melyik vendortól?

https://hardverapro.hu/apro/elado_arctic_cooling_accelero_s1_rev_2_1 - I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13) dchard

dchard
(PH! kedvence)

Dr.Momo:

Komplett soft core van mögötte (MME, SGW, PGW, HSS), saját programozható SIM-ekkel. A mérési feladat része ezen protokolok (plusz még S1AP, RRC, RLC, PDCP) vizsgálata, többek között. Rádiós oldalról nézve egy Cat.6-os DUT van a végén, 4x4-es csillapítómátrixon keresztül, plusz némi fix csillapítás, hogy lehessen a rádiós körülményeken 60dB-s tartományban állítani. Nem rémlik, hogy ilyen lenne a BME-n :)

weiss:

Huawei DBS3900 a BBU, két RRU van hozzá (1800 és 2600MHz-esek).

Dchard

A továbbiakban nincs privát üzenetben segítség senkinek.

(#14) mepet

mepet
(őstag)

Köszi Voda! :C

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.