Új hozzászólás Aktív témák

  • szajmon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon jó kis cikk ez! Épp most szuszakoltam bele az ASUS P5B-E alaplapomba egy Xeon E5440-et.
    Pöccre röffent :DD :)) :DD

    Semmi más információ nem kellett hozzá a cikken kívül. Leírás, segédprogik, minden itt van, ami kell.

    A proci bereszelése kicsit csúnya lett, de működik. Fúrógépbe befogtam egy 3-as fúrót, és azzal csináltam bele a hézagokat. Időnként ugrott :) belekapott még itt-ott, de hamar kész volt.

    Első indításkor miután felismerte az alaplap, kiírta, hogy ismeretlen proci, túlmelegedési problémák, meg frissítsem a BIOS-t. (Mielőtt mindenbe belekezdtem, azt megnéztem, hogy a CPUID-hez tartozó mikrokód benne van a BIOS-ban. Kissé el is bíztam magam, mert 0 és 4-es platform ID volt mellette.)
    No, mindegy. Simán elindult a Win. Beleraktam a megfelelő mikrokódot a BIOS-ba (cpu0001067a_plat00000044_ver00000a0b_date20100928.bin), shutdown, CMOS reset - biztos ami biztos, boot, CMOS beállítgatás, és ennyi. Vagyis beállítottam 400MHz-re az órajelet, mert alapon 333-ra állította. Így most 3,41GHz-en teker maxban.

    Xeon E5440

    Ami zavar, hogy üresjáratban 55-56 fokos a proci. Terhelésnél meg fölmegy közel 80-ig.
    Viszont a magok külön-külön meg mindig "hűvösebbek".

    Üresjárat:
    Üresjárat

    Terhelés alatt:
    Terhelés

    AIDA64-gyel mértem. Ezek valós értékek lehetnek? Meddig lehet engedni? Vegyek inkább vissza az órajelből egy picit?

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

Új hozzászólás Aktív témák