Új hozzászólás Aktív témák

  • DeeNS83

    újonc

    Tiszteletem Urak!

    Nem tudom, hogy jó helyre írok e, de a segítségeteket kérném.
    Az elmúlt napokban kaptam egy barátomtól, egy nutolt, vágott E5420 XEON processzort a jelenlegi C2Duo E7200 leváltására.

    Jelenlegi configom:
    CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E7200, 2533 MHz (9.5 x 267)
    Alaplap neve Gigabyte GA-EP31-DS3L v1, F4 Award BIOS
    Memória 2x2GB Kingmax dual channel 1066
    Videokártya ATI Radeon HD 4350 (RV710) 1gb lowprofil
    HDD 1x200GB Samsung sata, 1x1TB Samsung sata
    Oprendszer Win7 Ultimate 64bit
    Tápegység 450W

    A vásárlás óta bios nem volt frissítve a gépen (2009 év eleje), legalább is úgy emlékszem.

    A processzort behelyezés után, a bios beismerte elindult vele, a win7 szépen betöltött, feladatkezelö látta a 4 magot, Everest szintén.
    A problémám onnan kezdödött hogy tesztelésre leakartam tölteni 3DMarkot torrentoldalról, 90/50Mb-s netem van, viszont 20Mbnél feljebb semmiképp nem akart menni a letöltés és az is szinte 0-20Mb között ugrált (140peer mellett). Nagy nehezen lejött telepítés közbe fagyás. Restart, megnéztem egy szimpla tcmd-s másolást és HDD1röl HDD2re 75k-s kezdö értékröl folyamatosan zuhant egészen 3k-ra (Pentium 1el másoltam utoljára így) egy 1.4GBs fájl ,majd másolás után is spontán fagyás, elindítottam egy játékot (Skyrim) 10perc játék után fagyás.
    Google és idekeveredtem a fórumotokra :)

    Javaslatotokat kérném, a táp kevés lenne neki? Mikro kódos bios megoldaná a problémát? Feltétlen muszáj a BIOS csere? Esetleg tudnátok írni egy nem tuningolt (nem is az a cél), de stabil bios beállítást? Vagy végső esetben ecetes kalapács, fogóval? :)

    Segítségetek előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák