Új hozzászólás Aktív témák

  • Diplomata

    aktív tag

    válasz Speed® #13130 üzenetére

    Hőfok lesz a gond, most vettem pár napja. Gondoltam a xeon procival egész kellemes lesz régi játékokhoz. kb. 2 napig még az E8400 mellett hajtottam, picit hallatszott a gépből az enyhe csapágy hang, de mivel eléggé bonyolult hozzáférni és kivenni hogy meghallgassam közelebbről, hogy vajon a vga vagy a proci, esetleg a tápegység hűtése adja a hangot, nem foglalkoztam vele. Tegnap kiemeltem a gépet a helyéről mert ugye procit cseréltem, nyitott gépházzal fektetett helyzetben teszteltem mielőtt visszarakom a helyére. 2 perc után a vga ventilátora olyan kemény rezonáló búgó csapágyhangba kezdett, hogy olyat még nem igen hallottam '99-óta :D. Mondom ez frankó, hogy 2 nappal a vásárlás után adta meg magát, de szétszedtem a hűtést és próbáltam valamennyi olajat bejuttatni a csapágyhoz, hátha segít valamit, ha már úgy is mindegy neki. Újra pasztáztam, össze csavaroztam rendesen(elvileg), visszaraktam, és halkabb lett, elviselhető szintű de cserés lesz nyilván. Viszont valami nem sikerülhetett jól mert tisztán érezhető hogy a videó kártyával van a gond, lehet hogy a csapágyas ventilátor annyira megszorul hogy az adott feszültségen nem forog rendesen, csak jóval kevesebbet? Egyébként a gta 5 is nagyon szépen fut, előtte a 2 magos procival alig akarta betölteni a textúrákat ha autóval mentem, akadozott stb. Most gyönyörűen megy, de ha lassul akkor nem akadozik, hanem olyan mintha lassított felvételbe raknád a játékot, nem nagy akadások, hanem folyamatos erős belassulás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák