Új hozzászólás Aktív témák

  • Hellwhatever

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #45 üzenetére

    Gyors Linx run:

    Amit észrevettem hogy a Linx nem konstans magas terhelés mellett járatja a procit hanem ugrál a fogyasztás ~100W-224W között. A kimért max. hőmérsékleteket se sokat láttam, inkább 60-70 fok magasságában járt az esetek zömében.

    Ez azért nem mindegy mert pl. egy konstans 195W-os fogyasztás 5-10 percen keresztül nehezebben hűthető mint az amikor 2-3 másodpercre peakel 220-ra de egyébként 90%-ban alatta marad. CB20 alatt ezzel szemben ha beáll 195W-ra akkor 195W végig amíg pörög a teszt, ezért tűnhetnek magasnak a számok mert felfűti a házat. (Egyébként 1.284V Vcore mellett nem láttam még 224W fogyasztást... daaamn..)

    Ami még érdekes lehet hogy ki mivel méri a hőfokot. Nálam pl. a Corsair Link folyamatosan ~5 fokkal kevesebbet mér mint a HWMonitor. Általában a HWMonitoros számokat nézem mert ahhoz vannak régebb óta méréseim, nem tudom melyik a valid.

    A cucc egy zárt Fractal Define R6 házban van, front mount intake radiátorral, hátul egy fújó ventivel. Ha ezek alapján tudsz mondani valamit hogy szerinted hol van a gubanc azt megköszönöm. :) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák