Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    Sokan használnak szalagos mentést
    Mindenhol ahol az elektronikusan létrejött adat érték.

    Mondj egy olyan céget, ahol a kommunikáció döntő része nem E-mailen folyik, ezt is illik menteni, aztán ott vannak a file szerverek.
    Egy átlagos helyen számolj nyugotan felhasználónként mondjuk 5 GB al és akkor nem is mondtam sokat, ezek persze átlagok, van ahol több van ahol kevesebb.

    Mivel ma már egyre jobban terjed a virtualizáció, és sokszor közös storag-ot használnak a virtuális gépek.
    Ezeket is illik menteni, most nem azt mondom, hogy minden servert fullosan kell, hiszen az alap rendszer, moindjuk egy server 2012 könnyen reprodukálható, vagyis feltelepíted lefrissíted és kész, hanem a rajta lévő active driektory, amit szintén lehet repdóukálni, csak sokáig tarta cég méretétől függően.

    Korábban felvetette valaki, hog file szintem mentik -e a szalagos drive ra a rendszerek az adatok vagy nagyobb egységekben, ez mind beállítás kérdése, ha szükséges, egyetlen egy file is lement neked, vagy akár egy egész particiót, vagy akár egy egész gépet is.
    Amit a helyreállító disk, rendszerint egy bootképes CD vagy DVD ami elindítja alapszintűen a gépet, és tartalmazza a kazettás drive kezelő szoftverét, drive ját, vagy az egész backup szervert (Ez szalagon) csak a helyre állítás elindításához szükséges a CD, stb... mind mind beállítás és konfiguráicó kérdése.

    Alaphelyzetben szokás menteni a levellező rendszert, a file servert és a hálózat/tartomány alapbeállításat.
    Ezen felül, a felhasználási területtől függően az egyéb szoftverek kiszolgálóit liszensz serverét is (Ez utobbit elég csak egyszer hisz úgysem változik).

    Ha valaki a majdnem biztosra megy, akkor helyből 2 tape library val dolgozik, az egyik menti hetente a full és naponta a inkrementálsi mentést, a másik meg tartamazza a full mentéseket több ideig, ami kisebb cégeknél mehet akár kézi felügyelettel is., és a kritikus adatokat akár több kazettán páncélba is elzárva.

    A felhő mentés csak akkor lehet opció ha nem nagyon nagy az adatmenyiség, nálunk pl, egy full mentés alkalmával 10 TB körüli cucc kerül lementésre, ebben döntő szerepe van a trehány felhasználóknak, akik többszörösen tárolják a serveren a dolgukat.

    Amúgy én itthon is LTO drive ot használok, mert elegem lett az olvashatatlan cd / dvd ből, és az állandóan lerohadó hdd kból.

    A legujabb lto szabvány a 6 os, ez méregdrága, de egy LTO 3 , 4 vagy 5 ös meghajtóhoz már relative olcsün hozzálehet jutni, használtan meg pláne.

    Ha valaki elkölt a laptropjára 400 000 et mobilra 200 000 et nehogymár az adatiara ne költsön el egy laptop árát mindjuk, annyilért már láttam új LTO drive ot is, 3 ast ha jól emlékszem.
    Ha összeraksz egy kifejezetten jétlkos gépet akkor az elmehet akár 400-ig is, vagy továb, na ennyit megérnek az adatok is.

    2 féle ember létezik, akinek már volt adatvesztése, és akinek majd lesz.

    A digitális kamerák és fényképezőgépek esetében, nem kell külön ecsetelni, az adatok védelmét.

    Tehát nem olyan drága ez már itthonra sem.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák