Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sh4d0w #13 üzenetére

    az excel abban zseniális hogy nagyon könnyen tanulható és piszok rugalmas

    értem ez alatt azt, hogy elég komplex dolgokat is meg lehet vele csinálni üzembiztosan - bár nem elegáns - illetve azt hogy messze könnyebb, sokszor pár húzás átalakítani az adatok strukturáját illetve az adatfeldolgozás módját benne mint azokban az adatbázis kezelő szoftverekben amikkel én eddig találkoztam.

    elegánsabbak, hatékonyabbak, gyorsabbak de ha valamin változtatni kell akkor ahhoz vagy felszeded a megfelelő technikai tudást (ami elég marginális skill pl. gy kutatónál, míg az excel nem az), vagy megbízod az adatbázisos embert aki majd valamikor valahogyan megcsinálja neked aztán lehet brusztolni a specifikációval kapcsolatos félreértéseken heteket hónapokat.

    ilyenkor jön az hogy akkor nekiáll faragni szögelni csavarozni kenni és vágni a svájci bicskával ami ugyan nem ezekre való de kéznél van, tudja használni és megoldja a feladat.

    és akkor még csak az alapoknál tartunk, ha valaki már jártas a power- funkciókban meg felkalapál egy vba-t akkor már nagyon csábító lesz a zöld ikont elővenni mindenért.

    ami persze technikailag nem helyes de érthető.

    @(#14) strogov: ugyanakkor nem volna nagy truváj valamilyen forced format beállítást engedni a cellákra (akár úgy mint a cellavédelemnél csak nem tartalomra hanem formátumra) mert persze megoldható n+1 módon hogy ne formázza át a dátumot csak ahogy te is írod elég ha valaki egyszer belekattint és vége a dalnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák