Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz persil #4 üzenetére

    Miről beszélsz? Egyszer szerepel benne a "tasztatúra" szó.

    "Nem tudom miert gondolja barki, hogy attol fog igenyesebbnek tunni egy iras, mert indokolatlanul sokszor hasznalnak egy hangzatos kifejezest."

    A szóismétléstől (is) lesz igénytelen egy írás - de szerintem ezt biztos nem nekem címezted, mert én körülményesen kerülöm azt.

    A gomberdő meg...leírja, érthető és megszakítja egy kicsit az unalommenetet, amikor már ötvenhatodjára írsz ugyanolyan perifériákról és jó lenne nem copy-paste-elni egy előző cikk harmadát.

    "A problema az, amikor 10 billentyuzetrol szolo cikkben 300 alkalommal van leirva a tasztatura szo."

    Annyiszor biztos nincs, mert az brutális szóismétlés lenne, ami továbbra is másik galaxisban lakozik, mint én. Ha egy hírben egy ilyen jellegű szó egynél többször szerepel, már húzom a szám.

    De na tessék. Ez részedről is egy gomberdő-legitimizáció, mert a "billentyűzet" és "klaviatúra" szó is legalább ennyiszer szerepel. Az viszont, hogy sok publikáción átívelő módon vannak gyakori szavaim, az (újság)írói szempontból teljesen lényegtelen. EGY híren belül ne legyenek egynél többször (ha nem abszolút elkerülhetetlen, mert nincs szinoníma és körülírni sem igazán lehet).

    Így is 80 százalékos fék van a mindenféle metaforákon és megszemélyesítéseken.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák