Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Goose-T

    veterán

    válasz atti_2010 #20 üzenetére

    Nekem nem kell mondani, 2008 óta a bankszektorban dolgozom informatikusként. Attól, hogy kifelé hű de nagy biztonságot meg auditálást mutatnak, még bőven vannak hiányosságok. DBA voltam egy gigantikus amerikai bank magyar részlegénél, és egy ideig szinte bármit csinálhattam volna az adatbázisokban (~80db MSSQL szerver, szerverenként átlagban 15 adatbázissal): nem elég, hogy az auditoroknak fingja sem volt róla, hogy melyik SQL utasítás mit csinál, még visszamenőlegesen ki is tudtam volna törölni a logokat nyom nélkül. :DDD Amilyen stabil volt a logolás akkor, simán mondhattam volna, hogy épp betelt a szerver, vagy hiba miatt leállt az SQL agent. Persze nem éltem vissza a helyzetemmel, mert akkor már nem itt írogatnék. :D Aztán rendberakatták velünk a rendszereket, utána pedig felbéreltek néhány betanított majmot a munkánkra, és a csoportunkat meg kipenderítették. Szerencsére annyira jól jöttem ki belőle, hogy szinte már hálás vagyok nekik, hogy kivágtak. :D Nagy zsét kaptam végkielégítésként, és gyorsan találtam egy anyagilag és szakmailag is sokkal jobb állást.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • e=mc²

    őstag

    válasz atti_2010 #20 üzenetére

    Az alkalmazottak olyan jelszavakat hasznalnak, amiket a rendszeruk megenged. Ha meg meg is koveteli a minimum 8 karakter-kisbetu-nagybetu-legalabb-3-szam kombinaciot, akkor sincs ra semmi garancia, hogy nem talalod meg nala felirva kiskockas fuzet/naptar utolso oldalara, a tobbi 25 programeval egyutt... az idokozonkenti valtoztatasokrol nem is szolva.

    Es egyebkent de, a jelszavaik a legegyszerubbek, de meg igy is sokszor elfelejtik.

    Az alkalmazottaknak egy szukseges rossz dolog a jelszo. Egy nyug, ami megneheziti a munkajat. Egyszeruen nem erti, nem tudja felfogni, hogy de hat neki miert kell. Nem erzi at azt, hogy tisztan sajat maga vedelmere vannak ezek.

    Konnyen megbiznak egymasban, ami viszont nagy hiba.

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

Új hozzászólás Aktív témák