Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    a múltkorihoz is be akartam írni, h bizony nem eszik olyan forrón azt a pert, de aztán letettem róla. egyrészt, mert ez angolszász jog, és totálisan felesleges volt rávetíteni pl. a hazai viszonyokra, másrészt, mert ott a postolók egy része egy folyamatban sem lévő polgárjogi pert már büntetőperként kezelt. ennek tükrében az ott folyó diskurzus, mint olyan kb. az értelmetlenül pofozzuk a szart, mert nekünk Véleményünk van kategória. és a dolog nemhogy haza, de úgy általában a kontinentális jogra kevéssé vetíthető. de kb. igazam lett.
    érdekes lenne végigvinni, és mivel egy pénzes multiról van szó, lehet h nem jár úgy mint a tépmodell kártérítési pere. bár igazából az sem érintené az itthoni, szerintem nem is igazán létező joggyakorlatot, amivel kapcsolatosan nekem kb. annyi rémlik, h ilyen bejelentés esetén, ami btk-s becsületsértés és rágalmazás a szolgáltató egyből leveszi a kérdéses dolgot. aztán a bíróságtól megkapja-e a maximális egy évet és leüli-e, azt nem tudom, de szerintem utóbbira itthon még nem volt példa.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák