Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Nem értem a Droid fanoknak miért kell minden Apple topic-ot széttrollkodni.

    Nincs jelenleg olyan Androidos gyártó amelyik normálisan implementálni tudta volna a dolgot: főleg vállalható méretben. Azért itt lesz 12 mini, meg sima 12 Pro, amik 6" és az alatti készülékek lesznek, ne hasonlítsuk már a 6.5"-os flagshipekhez, amikbe fizikailag is nagyobb akku fér változatlan vastagság mellett. Ok, hogy a 12 Pro Max már a fentebb említett méret lesz, viszont az Apple-nek az a stratégiája, hogy a két Pro modell között tényleg csak a méret legyen eltérés, így ha a kicsiből kimarad, a nagy sem kaphatja meg... (olyan technikai problémákba már nem is megyek bele, mint pl. a magasabb refresh réten elzöldülő panelek, stb...)

    Egyébként azt a Samsung is belátta hogy a QHD felbontás és a 120 Hz nem megy össze, vagy ez vagy az, meg az is tény, hogy az 5G modemek eleve többet fogyasztanak. Az innentől már csak a Samsung választása volt, hogy betette a magasabb refresh rate opciót a készülékekbe, az Apple-nél valószínűleg van egy lélektani limit SoT-re ami alá nem akarnak lemenni, pont azért mert az avarage usernek ezekről a dolgokról fingjuk sincs, annyit látnak, hogy az új készüléknek jobb vagy rosszabb az üzemideje, mint az előző mobiljának és ha rosszabb jön majd a tömeges reklamáció.

    Nekem van céges Androidot mobilom (Huawei P30) meg magán almás (iPhone 11 Pro) és össze sem lehet hasonlítani a készenléti idejüket. Főleg a standby time-ot: a Huawei simán lemerül estéről reggelre 20%-os akkuról, míg az iPhone merül 1-2%-ot. És sok embernek ez igen is fontos. Én például sokat utazom, mozgom a városban amikor navigálásra használom a készüléket, ami elég akku-igényes feladat bármilyen készüléknek, éppen ezért nálam nagyon mérvadó tényező, hogy ha tudom hogy mondjuk navigálok valahova és 3-4 óra múlva onnan haza is navigálni fogok, akkor tudjam, hogy abban a 3-4 órában amit mondjuk barátokkal értelmesen társalogva töltök, (nem a telefonomat bámulva) a készülékem akksija nem fog annyit merülni, hogy a haza navigálást már ne bírja ki. Ezt jelenleg csak az Apple tudja nyújtani, és gondolom elég kihívás lehetett nekik ezt replikálni az 5G-s modemek mellett, érthető, hogy a higher refresh rate-t már nem vállalták be...

    Egyébként a profit féltés is hülye indok, mert a higher refresh rate nem dob annyit a költségen, ha jól tudom, ezért kerülhet bele már olyan budget phone-okba is, mint a Motorola G 5G Plus. Nem vagyok nagy tech zseni, ezért javítsatok ki, ha tévedek, de nem is tudom, hogy a kijelzőnek kell-e bármiben is különböznie, ez inkább a grafikus chip erején múlik, azt pedig ebben a cikkben is leírták, hogy a hardveres adottság ott lenne, szóval nem arról van szó, hogy a hardwert spórolták ki belőle...

Új hozzászólás Aktív témák