Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    Mi nyáron vettünk egy Skoda Rapidot, az gyakorlatilag egy Octavia light. Három hengeres, turbós benzines, 110LE. Az is kb. 10 alatt van 100-on, de ami még izgalmasabb, hogy tudja a dízelek fogyasztását, azzal a kikötéssel, hogy kényelmes tempóban, 1500-as fordulaton kell vele közlekedni. Szerencsére én így teszem, meghagyom másoknak a száguldozást, azt egyébként sem értem miért jobb ha kilő aztán ott találkozunk a következő lámpánál. Így használva eddig 5,3-as az átlagom bő 3000km-en, de ebben benne van rengeteg dugó, amit a kis benzines annyira azért nem szeret. Viszont ha tud haladni, akkor szinte mindig 5 liter alatt van, eddig A-ból B-be nekem is 4,2 volt a legjobb, de út közben volt már 3,8 is. Így nekem is 1000km körül szokott lenni a hatótáv, sőt, most az eddigiek alapján több is lesz hála az eddig kevesebb dugónak. Benzinestől ez szép eredmény, és hiába a (sokszor lesajnált) három henger, 1500-tól a turbó miatt ez is szépen megindul, és ott van a tartalék is, ha kell előzésnél. Korábban volt Octaviam (céges, a Rapid saját), és imádtam, azért döntöttünk a márka mellett. Az már csak hab a tortán, hogy tele van praktikus részlettel.

Új hozzászólás Aktív témák