Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz DopeBob #85 üzenetére

    Nem sok a kulonbseg logikailag szerintem a maiban, annyi hogy te az egesz inputot adjustalod, en meg abbol olvasom csak, es azt ta'rolom csak el (stack), amit mar feldolgoztam de nem volt me'g parja. A te megkozelitesed logikailag tok ugyanaz, csak a string-ek (vagy list-ek is) kozeprol torlese, vagy osszefuzesi muveletek a valosagban az adott struktura hosszaval azonos muveletigenyuek (jo, meglevo linkedlist-es implementaciotol eltekintve), ezert szakmabeliek ahol lehet rutinbol keruljuk... Alternativ megoldas lefoglalni egy tombot es azt irogatni/torolni indexszel (elso ures hely), es akkor nem is valtozo hosszu strukturara tamaszkodsz. A list/array csak vegerol torteno irogatasa (veremkent hasznalata) is optimalisabb lesz mert azert nem egyesevel kell uj helyre tenni, a stringek azok viszont jellemzoen ujrafelhasznalas nelkul masolodnak, akar a vegere fuzessel is.
    Termeszetesen ezekre a feladatokra amik az AOC-n vannak ez nem erdekes kulonbseg, csak gondoltam mint szempont felvetem.

    Masikhoz nyugodtan kerdezz, szivesen vegigveszem - de a rekurzio fogalma kelleni fog hozza. A kulcs az, hogy a cellat mar azelott 9-re allitom, mielott a szomszedokat elkezdenem feldolgozni, igy onmaga ugyan szomszedja a szomszedjanak, de a "visszahivasbol" mar a 9-es miatt szo nelkul 0 db uj elemmel visszater. Effektive 4*rows*col lekerdezes lesz, csak osszevissza sorrendben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák